Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted a hazaszeretet jó...

Szerinted a hazaszeretet jó dolog, és mindenkiben meg kellene lennie, vagy felesleges? Miért gondolod úgy?

Figyelt kérdés

2023. máj. 26. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

A hazaszeretet jó dolog, de csak akkor ha párosul erkölcsel, egyenességgel, tisztasággal.


Hazaszeretőnek állítják be magukat manapság azok akik szó szerint bűnözőket védenek, a normál állampolgárokat meg tapossák.És úgy viselkednek manapság, ahogy még az 50-es évekbeli besúgok sem.Pénzért.


Akkor mi a valós hazaszeretet?

2023. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki másként (nem) szereti a hazáját.

Ha kifejteném az összes ehhez fűződő gondolatomat, akkor Londonig érne a fogalmazásom, tehát megpróbálom többszörösen zippelni a mondandóm.

Vannak a látványosan és/vagy hangzatosan hazaszeretők és a hazájukat csendesen, visszafogottabb külső jelekkel szerető emberek.

Számomra semmivel sem "magyarabb", hazaszeretőbb, aki évente egyszer vagy kétszer kimegy a nyilvánosságba egy gigantikus trikolorral hadonászva (ünnepelni/tüntetni), mint az, aki rendőrként lenyom éves szinten 150-200 szolgálatot úgy, hogy lényegében nincs magánélete.

Félreértések elkerülése végett: nem vagyok rendőr, de különbözőek vagyunk!

2023. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
2+: Ráadásul eléggé sok ember mások gyűlöletével teszi egyenlővé a hazaszeretetet, - kizárólag szélsőségekben gondolkodni képes emberként csak úgy tudja elképzelni a működő hazaszeretetet, hogy mások gyűlöletét képviseli. Sokszor ötlete sincs megoldásokra, de azt mindig tudja, hogy kire és miért kell gyűlölködve, acsarkodva mutogatni.
2023. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

A hazaszeretet valóban jó dolog, de én nem tudom szeretni jelenleg a hazámat. Itt annyi undorító dolog van, hogy konkrétan inkább az utálat felé hajlok..


Párat említsek: korrupt politikusok, szar oktatás, szar egészségügy, szar bérek, legnagyobb infláció és még számos más dolog.. igazából EURÓPA közepén egy hatalmas szégyenfolt vagyunk.


Mit szeressek a hazámon ezek után?


Kb az értelmesebb külföldiek azt hiszik hogy agyatlanok lakják nálunk az egész országot.

2023. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ma már ennek nincs értelme, mert a kormány nagyba bele***t ebbe a témába is, így egy nagy kavarás van benne, így kösz, de nem kell
2023. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Magyarként feleslegesnek tartom. Ebben az országban semmit se lehet szeretni.

Külföldieknél megértem

2023. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

A hazaszeretet jó dolog, mert van miért hálásnak és büszkének lennünk.


Magyarország nagyon szép hely. Földrajzilag kiváló, történelme eseménydús, kultúrája lenyűgóző. A magyar nyelv kifejező és szép. A népe sok csapást megélt, mégis megmaradt.


De azt fontosnak tartom, hogy a hazaszeretetet ne mossuk össze a személyi kultusszal! A fidesz nem a magyar nép. Orbán Viktor nem Magyarország. A magyar hazámat szeretem és becsülöm, Orbánt és a Fideszt nagyon utálom. Mert ártanak a hazámnak, ami fontos nekem. De pont a fentiekre való tekintettel, nem vagyok hajlandó a kormány tettei miatt szégyelni, hogy magyar vagyok. Annyi mindent elloptak már tőlünk, azt ne hagyjuk nekik, hogy az identitásunkat, a magyarságunkra való büszkeségünket is kisajátítsák!

2023. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog lehet a hazaszeretet. Persze ehhez kell egy haza, egy közösség amire büszkének lehet lenni, amiért ki lehet állni.


Ráadásul nálunk nagyon sok esetben a hazaszeretet csak negatív előjellel jön elő. Harcolni kell érte, meg Trianon és mindent vissza. Olyan értékeket, emlékeket kergetünk, ami már nincsen.


Én alapból ketté szeretem bontani a dolgokat. Szeretem az országot mint természeti és épített helyet. De a benne élő embereket, gondolkodásmódjukat és a jelenlegi elbutító rendszer minden, csak nem haza.

2023. máj. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Majdha a fidesz eltakarodik az országból, akkor fogom szeretni.
2023. máj. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem butaság, akárhol is van a hazád. Nem tettünk semmit azért, hogy hol születtünk.


Ha mindenki választhatna magának állampolgárságot, miután megismerte az adott ország történelmét, kultúráját, annak lenne értelme. Hogy hol pottyantunk ki, vak szerencse.

2023. máj. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!