Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztál már értékes...

Találkoztál már értékes emberrel, akit hülyének néztél, néztek - és ha igen, ez vajon miért alakult így?

Figyelt kérdés

2023. jún. 2. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem minden ember értékes valamiben.


És minden embernek van árnyoldala, hülye oldala is.


Nincs olyan hogy valaki hülye vagy nem. Olyan van hogy valaki hulyeséget csinál. Pl Stohl Andras nagyszerű színész, de drogozás és részegen kaabolozik és cserbenhagyja az áldozatot.

2023. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Vagy a szentkirályi tulajdonosa Balogh Levente ittasan karambolozott és meghalt legjobb barátja. Felfüggesztett börtönt kapott.


Mégis magyarorszag egyik leggazdagabb embere.


Olyan nincs hogy valaki ne legyen hülye mert tökéletes ember nem létezik és nem is fog soha.

2023. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Hülyének nem igazán szoktam nézni senkit, max idegesítőnek, ítelkezőnek, rosszindulatúnak, ellenségesnek, beléd-rúgok-mert-gyenge-vagy-nak.

Olyan mar volt, hogy úgy íteltem meg, utólag kiderült, hogy rosszul, hogy valaki ellenséges, meg okoskodik, osztja az eszt, és nem segíteni akar valakinek, akinek szúksége lenne rá. Utólag kiderült, hogy lehet hogy nyersen meg keményen adta elő, de tényleg segítő szandek volt mögötte. Nem nekem segítettek, tanúja voltam csak.

De sajnos ritkan van ilyen, hogy kiderüljön, hogy nem az volt, aminek gondoltam. Ez a pelda is ritka eset, volt vagy 5 éve.

Az oka szerintem az, hogy tudom, hogy előfordultak olyam esetek, amikor tényleg ez volt a helyzet, és gondolom védekezésként, nehogy még egyszer varatlanul érjen, inkább erre "készülök", belevetítem oda is, ahol nincs. Hogy kevésszer derül ki, hogy nem jól ítéltem meg a helyzetet, az szerintme azért van, mert az ilyen helyzetek nem futnak végig, akikkel ezt megélem, azokkal nem talalkozok meg egyszer. Általában egy idegen aki pl beszól a buszon. Mivel nem találkozunk megint, nincs lehetőség arra, hogy lássam, hogy máshogy lenne.


Hogy mások rájöjjenek arra, hogy akit hülyének néztek, az nem az, azt meg ritkábban látom, de erre nem szabad hagyatkozni, mert attól hogy nem kürtöli világgá, nem jelenti azt, hogy magában nem rendezte le. Szóval ezt kívülről nem tudom megítélni. Csak a saját részemet.

2023. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Vagy Orbán Viktor sokak szerint hülye, elmebeteg. Mások szerint zseni és nagy államférfi.


Ki tudja mi az igazság, valószínűleg a két szélsőség között valahol.

2023. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Én régen még mielőtt megtértem volna könnyen lehulyeztem, lekurvztam meg lenéztem a másik embert. Nem volt bennem semmi empátia. Ítélkeztem és a saját nyomoromat ráöntöttem a másikra. Sokáig nem értettem meg a másik személyt. Nem jöttem rá hogy neki is vannak érzései, élete, máshogy látja a világot mint én. Szó szerint olyannak láttam a másik személyt mint egy hús vér tárgyat ami arra való hogy nekem segítsen, kiszolgáljon és hasznos legyen számomra.


Sajnos önmagam legnagyobb ellensége voltam és megástam a saját nyomoromat.

2023. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1, #2

Tehát, ha jól értem, SZÁMODRA az az értékes ember, aki ismert médiaszemélyiség, illetve gazdag vállalkozó, DE "mellékesen" felelőtlenül, mások testi épségét, életét veszélyeztetve, illetve sértve vezet..

2023. jún. 2. 23:31
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

6#


Nem jól érted! Számomra minden egyes ember értékes. Még ha bűnöző is empátiával kezelem és remélem jó útra tér. Azt próbáltam ezzel a két hasonlattal elmagyarazni neked hogy nincs olyan hogy valaki vagy tökéletes vagy hülye. Minden emberben a jó és rossz tulajdonságainak keveréke van benne.

2023. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen,magammal.Azért alakult így,mert hagytam magam túlságosan befolyásolni a környezetem által.Sokáig elhittem,hogy hülye vagyok,értéktelen.
2023. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Mennyi idős voltál, amikor erre rájöttél, illetve mennyi idő alatt és mennyire tudtál "felépülni"? Volt, aki segített, támogatott?
2023. jún. 3. 08:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki számomra példa értékű, és nagyon szeretem a személyiségét. Őt sokan hülyének szokták nézni, mivel sajnos nem a jó tulajdonságait veszik figyelembe, pedig egy nagyon jó és értékes ember.
2023. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!