Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a nők nem nagyon akarnak...

Ha a nők nem nagyon akarnak lemondani a klasszikus női szerepről, akkor hogy várják, hogy a férfiakkal arányosan legyenek ott mindenben?

Figyelt kérdés

Érdekes módon a feministák nagy részének, itt is máshol is, mindig az a konklúziója, hogy neki megfelel a konzervativ család, és női szerep.

Nekik pont jó hogy a kapcsolatban a férfi hordja a nadrágot. Nem ezzel semmi baj nincs, és azzal se, ha valaki fordítva szeretné. Ha valaki nőies nő akar lenni, legyen az, ha meg sikeres, és férfias, hát legyen az! A baj ott van, hogy a férfiak bő 90% akar megfelelni az életben, ha nők nem ezt az utat választják, méghozzá önszántúkból. Mert pl maguktól mennek olyan pályára, ami biztonságot nyújt nekik, és nem teljesítmény kényszert. És tegyük fel hogy mondjuk csak a nők 50% a ilyen, a többi a versenyszférában akar érvényesülni. Akkor se lessz meg az 50\50es nemi arány. Kb annyi férfi van mint nő. Tehát így is csak maximum kétharmad egyharmad arányban lesznek jelen a nők a versenyszférában. Hogy lessz így meg az 50/50 es vágyott nemi arány?



#feminizmus #nemek aránya #50%os nemi kvóta #Nemi kvóták
2023. jún. 4. 08:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
73%
Nem, a feministáknak nem felel meg a hagyományos konzervatív szerep, a hagyományos családmodel.
2023. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
36%
Sehogy, manapság már a férfitól lassan sokan a papucs szerepet várják el.
2023. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
28%
Én pl. nem várom el. A bérem és a munkaidőm legyen aranyos. De ha én "csak" 8 órát dolgozom 8 órás bérért, míg a pasik 12 órát húznak le 12 órás bérért egy szavam nincs. Addig ameddig nekem is van lehetőségem elmenni 12 órázni ha én is szeretnék.
2023. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
30%
Mit mondana erre Ákoska?🤣
2023. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
21%
Elég sok nő úgy gondolja, hogy amiben a férfiaknak van több joga, azt szüntessék meg, amiben meg a nőknek, azt csak hagyják békén, jó az úgy.
2023. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
23%
Megnézek egy videot, pl kérdezzük meg az utca emberét erről arról. Olyan csajok vannak benne akik egyáltalán nem szimpatikusak, nem érzem a késztetést hogy nekem kezdeményeznem kéne, mert úgyis lepattintanak, vagy semmibe néznek. De élőben is, bemegyek egy plázába, kávézóba, étterembe és mindenhol kikent keresztbe tett lábakkal mosolyogva adja mindenki a nagyasszonyt. Sokan egy olyan álomvilágban élnek ami csak róluk szól, az ő önző érdekeikről. Férfiak lenézve, barátnők előtérbe helyezve. Esküszöm kifordult a világ magából. Nem szimpatikus. És így próbáljon meg valakivel ismerkedni az átlag. Rémálom.
2023. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
65%
A feministák nem akarják a hagyományos női szerepeket. Egyenlőséget akarnak. Nem is értem, honnan veszed, hogy akarnák. Mondom ezt feminista nőként. Egy feminista nem akarja, hogy bárki hordja a nadrágot. Vagy nem tiszta, hogy mi az a feminista, vagy végtelenül félre vagy informálva.
2023. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
7. Azért csak a pasi keressen jóbban, és vállaljon több felelősséget, azért csak ő fusson a nő igényei után, azért csak térdeljen le mikor megkéri a kezed. De ne vedd észre hogy a nők ezt választják, ne vedd észre mert kellemetlen lenne az igazság. Attól hogy pár harcos feminista nem igy tesz, a nők nagy tőbbsége még ilyen.
2023. jún. 4. 18:00
 9/55 anonim ***** válasza:
88%

#8 magyarországon, a férfiak átlagosan 18%-kal keresnek többet, mint a nők. Egyenlítsük ki a bérkülönbségeket, és akkor nem lesz ilyen elvárás. (bár személy szerint nem várom el, hogy többet keressen).

Letérdelni, meg egy hagyomány, de ezzel párhuzamosan sok férfi rosszul van a gondolattól, hogy a nő kérje meg az ő kezét, tehát hogy lenne egyenlő ez a pozzanat szerinted?

2023. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
9. És hogy egyenlítsük ki, mikor a nők egy jelentős része nem hajlandó a versenyszférában versenyezni?
2023. jún. 4. 18:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!