Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki főként anyagi okok...

Van aki főként anyagi okok miatt nem vállal(t) gyereket?

Figyelt kérdés

mert pl számolt és rájött azokat az évi milliókat minimum 18 éven átt inkább elkölti más (számára) értelmes dolgokra nem erre


vagy mert számolt és rájött nem engedheti meg magának, pontosabban nem akarja hogy úgy nőjön fel a gyereke hogy nélkülöznie kell mert anyagi helyzetéből adódóan nem fog tudni megadni neki sokmindent


2023. jún. 17. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Értelmes ember (Magyarországon ritka), nem csak az anyagi dolgokat veszi figyelembe, hanem:

- közoktatás helyzetét (nulla),

- egészégügy helyzetét (nulla),

- közbiztonság helyzetét (nulla),

- jogbiztonság helyzetét (nulla),

- munkavállalóli jogok helyzetét (nulla),

- létbiztonságot (nulla),

- a társadalom szellemi, erkölcsi, értelmi állapotát (szánalmasan alacsony),

- kultúra állapotát (nulla),

- nyugdíjrendszer állapotát (nulla),

- infrastruktúra állapotát (nulla),

- lakosság összetételének változását (nemzethalál lesz, romák elszaporodása),

- anyagi biztonság állapota (nulla),

- munkaerőpiac változása (összeszerelőüzem, rabszolgatartás),

- politikai rendszer, jövőkép (nulla),

- adózás állapota (magas elvonás a semmire),

- stb.


Szóval itt már nem csak a pénzről szól, de mivel a magyarok legnagyobb része buta jobbágy, ösztönlény, a fentieket nem veszi figyelembe.

2023. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Én azért nem akarok, mert egy barátom gyerekeit elvitte a gyámhatóság a semmiért, hónapok óta nonstop harcol, minden előírást teljesített, de mondvacsinált okokkal mindig lepattintják. Mi pont a babaprojekt előtt álltunk, de ezek után már inkább nem szeretnék.
2023. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es ha nem tetszik és szerinted ilyen szar itt minden, akkor költözz más országba, és amúgy sem ez volt a kérdés.


2-es nem ez volt a kérdés

2023. jún. 17. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, próbáltam rávilágítani, hogy ez jóval összetettebb kérdés, döntés annál, hogy csak az anyagiakkal ellehessen intézni.


Sajnos emberek milliói vannak azon a szellemi szinten, mint te.

2023. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
még mindig nem a kérdésre válaszolsz, mert az pont és kizárólag csak az anyagiakkal való összefüggésről szól, mert engem ez érdekel, ezért tettem fel a kérdést így
2023. jún. 17. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Aha, én inkább prostikra meg hamburgerre költöm a pénzem, mint pelenkára.
2023. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Az egyik fő okom. Látom, mennyi gyerek szenved azzal, hogy elinduljon végre az életben és a saját útját járja. Ha már megvan a családtervezés lehetősége, csak akkor vállalnék gyereket, ha egyrészt, azzal nem rántom le magam az átlagnál kicsit jobb életszínvonalról a porba vele, másrészt ha képes vagyok 18 éves korára egy kezdőrészletre elegendő pénzt adni neki és elintézni, hogy amíg az első végzettségét meg nem szerzi (érettségi+3-5 év), addig csak a tanulásra tudjon fókuszálni.


Nincs értelme a szaporodásomnak, ha a gyerekem nem a nulláról indul, hanem a mínuszból ugyanis csak akkor van esélye teremteni, ha nem a létbizonyossága miatt aggódik.

2023. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Egy a sok-sok szempont közül, de egyértelműen végiggondoltam ezt a témát is.

(Ha lenne annyi pénzem amennyit szánnék rá, akkor sem vállalnék), de ez kb. a nulladik feltétel, hiába próbálja a propaganda meggyőzni az értelmeseket ennek ellenkezőjéről

2023. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy ok a sok közül, ami miatt nem akarok, de nem az elsődleges. Ha szeretnék gyereket, meg amivel jár az egész terhesség, szülés, gyereknevelés, akkor valószínű emiatt nem mondanék le róla.

De mivel van 100 okom ezen kívül is ellene és 0 mellette, így főleg nem fogok, hogy még mellé szegény is vagyok, örülök, ha magamat fent tudom tartani. A szüleimnek sem volt jó ötlet abba a szegénységbe gyereket vállalniuk, ha nem születtem volna meg, akkor nem hiányozna az élet, mert nem tudnék róla, hogy miről maradtam le.

2023. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi miatt emelték ki a gyerekeket. Az én tapasztalatom az, hogy olyan helyről sem veszik el a gyereket, ahol az ember kutyát sem tartana.
2023. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!