Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig ugyan azokkal az...

Miért mindig ugyan azokkal az élethelyzetekkel küzdök? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Kitanultam egy szakmát, amiben sosem dolgoztam, csak hébe-hóba magamnak kerestem pénzt vele. Ez volt 2 év.


Elmentem olyan munkákat végezni, amihez elég egy érettségi: eladó, konyhai kisegítő, árufeltöltő stb.


Művészeti középiskolába jártam, szorgalmas voltam és a humán tárgyakból jó tanuló, ugyanakkor a rajz érettségi kb. semmibe nem számít egy egyetemen, így kevés pontom lett.


Szerencsére művészeti egyetemeken pedig rajzolós/ kreatív alkalmassági van, nem a pontok számítanak.

Először még a szakma előtt a Moméra jelentkeztem textiltervezés szakra, de nem vettek fel. Akkor még tényleg volt hova fejlődnöm.


Dolgoztam tovább, aztán bekattant, hogy nekem a Képzőművészeti Egyetemre kell járnom, mellete jelentkeztem más levelezős szakokra is.


A művészetire nem vettek fel, ilyen szakok egy másik egyetemen levelezőn ritkán indultak, kevés jelentkező hiányában, nem tudtak felvenni.


Addig dolgoztam, fél évet itt, fél évet ott, hamar elrepült egy újabb év.


Az akkori barátom nagyon nehezen viselte a tudatot, hogy bármely egyetem lenne, távkapcsolat lenne, így önmagát sajnáltatva, hogy egyedül fog maradni, negatív érzéseket keltett. Nem lesznek barátaim, vagy inni fogok, mert a művészek olyanok, stb.


Mivel a szakmán( nem művészeti) elég mellőzöttnek éreztem magam a csoporttársaim által, így jól lehetett rám hatni ezekkel.

.


Mindig is a művészeti területre vágyódtam, nehezen tudtam elkötelezni magam egy vidéki árufeltöltő munka iránt, nem mondtam meg mikor egy munkára jelentkeztem, hogy egyetemre szeretnék menni. Ez nagyon nagy belső konfliktust okozott nekem, pszichoszomatikus tünetekkel.


Minden munkahelyen azt éreztem, nem vagyok a helyemen, de már csak egy kicsit kell kibírni.


Maga a felvételi eljárás is túl nagy izgatottságot okozott, konkrétan rettegtem tőle.

3x nem vettem fel oda ahova a legjobban szerettem volna járni az utolsó fordulóban estem ki, közben azzal a barátommal szétmentünk, el is költöztem tőle.

Megtanultam egyedül helyt állni, igaz, pocsék munkakörökben, talán néha egy-egy adminisztratív munkám volt, amit kedveltem, de sokszor kinéztek, hogy nem vagyok diplomás, és mindenhol alulfizettek, (holott a többiek sem bértábla szerint kaptak fizut.)


Majd jött egy áttörés, bevállaltam nappali tagozaton egy vidéki művészeti egyetemet. Felvettem a diákhitelt, és igyekeztem legjobb tudásom szerint elvégezni, ami sikerült is. Csakhogy voltak gondok az oktatással, kicsit ebbe nyúlik bele, kicsit abba, nem tanultunk piacképes dolgokat.


Egyetem után hazaköltöztem, egy kis albiba, és dolgozni kezdtem. Csakhogy onnan mennem kellett egy drágább albiba, és a munkahelyem megszűnt, mindenhol, csak alkalmist kerestek, még ilyen helyekre is mint a Lidl, vagy auchan. Eleinte nagyon gondosan adtam be a jelentkezéseimet mind a szakmunkára, vagy az egyetemi képzettségemnek megfelelően, mostmár oda jutottam, hogy le kell tagadnom a diplomámat, hogy behívjanak egy gyárba interjúra, hogy a számláim fizetni tudjam, meg hétvégi munkát is vállaltam, de az a cég is csak annyi munkát tud biztosítani. Ebben a félévben mindenhova csak határozott szerződéssel vettek fel engem, közben hitegettek a hosszabbítással és mindig pórul jártam. Ez a hétvégi munka is kikérdezte az 5 éves terveimet, és a megállapodás után mondta hogy amúgy csak fél évre kötnének szerződést azt is csak erre a hétvégi munkára.


Már mesterképzésre jelentkeztem az egyetemen, 3 helyre beadtam, tovább is jutottam az alkalmasságikon, közben lett barátom, aki bár összehasonlíthatatlan a korábbi kapcsolatommal, burkoltan szeretné ha nem az egyetemet választanám, azaz ha nem járnék nappalira, ugyan az a dilemma, és szorongás mint korábban….

ugyan azok a kizsákmányoló munkahelyek, ugyan úgy ideiglenes minden, mint 10 évvel ezelőtt csak sokkal nehezebb megélni és még egy ilyen csipp-csupp munkát is találni mint korábban, diploma nélkül. Úgy érzem minden ismétlődik.


Azért szeretnék ráépülő képzést tanulni, mert érzem hogy ez kevés, tanítanék vele, vagy jobban elmerülnék egy specifikusabb területben. Mikor ezt elhatároztam, egyedülálló voltam, és gond nélkül nyomorogtam volna még két évet, ha közben a szenvedélyemnek élhetek, de így most teljesemen összezavarodtam, a korom miatt is aggódom, illetve hogy nem teremtek egzisztenciát. Olyan kísértetiesen ismerős minden helyzet, és ezért nincs kedvem bizakodni, de nem tudom az álmaimat elengedni. Ez egy kissé mazochista magammal szemben, és megbántom vele a szeretteimet, pl. a páromat.



2023. jún. 19. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ok.
2023. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mit csinálsz rosszul? minden tervedet és célodat feladod, amint felbukkan egy pénisz a láthatáron. felvettek végre ahova menni akartál bzmeg, de te most mégis inkább továbbsodródsz a világban, mert az aktuális faszinak nem tetszik amit csinálni akarsz. akkor maradj otthon, legyél árufeltöltő egy életen keresztül, mosd a szros alsógatyáit, amíg rád nem un és nem keres egy másik szerencsétlent magának. és akkor megint jöhetsz ide sírni, hogy elkezdtél újra felvételizni, de mire felvesznek, pénisz.
2023. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem állsz ki magadért. Ha máshol fogsz tanulni, akkor nem csak az játszik hogy lemondasz róla, hanem hogy a pasid veled költözik, vagy megvár. Könyörgöm két év. Ha hosszú távra terveztek, akkor csak egy pillanat.
2023. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtat amit mondasz, de nem foghatom a saját sikertelenségemet egy férfira sem. Tény, hogy nem voltam jó lelkiállapotban azokban az években amikor felvételiztem egy bizonyos személy miatt, de eltelt jópár év. Az új párkapcsolatom meg egész más. 2 érzés dominál bennem: 1. A szégyenérzet, hogy csak itt tartok, 2. A bűntudat, ha vissza kell lépni a kapcsolatomban, szétköltözni az egyetem miatt, mert neki máshol van munkája, mert ennek több negatív vonzata van.
2023. jún. 19. 12:00
 5/10 anonim ***** válasza:

egy pillanatig nem mondtam hogy a férfira kell fogni, hogy olyan szinten péniszfüggő vagy, hogy egyet füttyent egy hímnemű és tönkreteszed az életedet. nem a férfire fogtam, hanem rád, mert ilyen béna és önállótlan vagy, hogy képtelen vagy felnőtt nőként neked megfelelő döntéseket hozni.

és megsúgom, hogy ez egy ugyanolyan kapcsolat mint az előző, és te már megint megmagyarázod, hogy miért logikus teljesen alárendelni magad egy férfinak.

2023. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg kapcsolatfüggő vagy. Az hogy hol taratsz egy dolog. Most a jövődről van szó. Akarsz egy érettségivel tengődni, vagy van értelme a plusz két évnek ? Van aki egy BA val is tud érdemben mit kezdeni. Te tudod egyáltalán menedzselni magad? Mit próbáltál eddig az egyetemeddel? Tudod, hogy egy művésznek egy kicsit nyomulósan, öntudatosan, nem túlzás, némiképp magamutogatósan kell célhoz jutni?

Ha erre nem érzed magad képesnek, vagy nem kívánod kifejleszteni, akkor maradjon a művészet a hobbid, és keress egy jó állást, akár egy helyi tanfolyammal. De akkor tudj megnyugodni, ne sajnáld a másik utat, amit nem játsz be. De ha elindulsz, akkor meg ne sajnáld, hogy nem maradsz. Amikor döntünk, azzal nyitunk magunknak új lehetőségeket, de be is zárunk másokat. Felnőttnek lenni ezzel jár. Légy tudatos. Merj dönteni, és vállalni a következményeket.

2023. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én inkább attól félek, hogy túlságosan ragaszkodom egy olyan elképzeléshez, ami idejétmúlt, és én mégsem tudom elengedni. Nem az hogy nem tartok ki, mert 2 jelentkezési időszak között sem veszítettem szem elől a célomat, imádtam az alapképzést a szakmabeliek el is ismertek, de valahogy senki sem vett a szárnyai alá, covid is volt közben, ami sok időt ellopott a képzésből. Neked mit jelent az, hogy nyomulósnak kell lenni? Az átlag ember a semmit is mutogatja, pl. Magát az instán, ez nem üti meg az emberek ingerküszöbét. Vállalom a döntéseim következményeit, de nem tudom mennyire lenne önsanyargatás, hogy túlságosan félek-e vagy olyan álmokat kergetek, amit túl távol vannak.
2023. jún. 19. 12:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Saját példa. Zenei általánosba jártam. Hat évesen egy ritmuskopogással egy dalocska visszaéneklésével be lehetett jutni. Nyolc év alatt kiderült, a 32 gyerekből ketten vannak akik szikrázó tehetségek .

Hányan zenélnek ma?

Ketten.

Ők , ugye? Nem, nem ők.

Mert egyikük hideglelést kapott, ha több ember elé kellett kiállni, nem is arra ment tovább, mást tanult.

A másiknak meglett a végzettsége, kezdett is zenei pályán, de az azzal járó emberi interakciók, követelések ,szabályok nem voltak elviselhetőek az ő szabad, csapongó természetével. Most másból él.

Ketten pedig az elég jók közül azóta is zenélnek. Az egyik hivatásos( végzettséggel) a másik hobbi, vagyis nem abból él , de a környék legjobb vegyeskarában ébekel kb 20 éve.

Szóval a művészi pályához kell bátorság, kell kitartás, és nem, nem fog senki felfedezni, ha addig kb 20 helyen magadtól meg nem jelensz.

2023. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első randin elmondtam a srácnak, akivel az egyetemen ismerkedtünk meg, hogy tervezek mesterre menni, de nem itthon.

Röviden összefoglalva, azóta eltelt 1-1.5 év, kivettünk egy albit külföldön, hamarosan költözünk. Jön velem oda, ahol a mestert csinálom. Ebben mindkettőnk részéről volt kompromisszum és egyikünk sem adta fel az álmát.


Ha a kapcsolatodban ezt nem tudjátok megoldani, engedd el. Vagy egy kis távkapcsolat, vagy máshol ugyanazt tanulni, költözés stb.


Nem azt mondom, hogy nem szabad figyelembe venni a párodat, mert egy igazán jó kapcsolat nagyon fontos. Viszont. Egyrészt ha jó lenne a kapcsolat, akkor a párod támogatna. Másrészt ő is hajlandó lenne kompromisszumra. Vannak határok, hogy mennyire lehet igazítani egy életet valakihez.

2023. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az a baj veled, hogy kapkodsz, mint Bernát a mennykőhöz. Belecsipegetsz ebbe is, abba is. Így nem fog menni. Feküdj bele egy kiszemelt célba, és azt hajtsd teljes erőbedobással.
2023. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!