Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőket többet kritizálják,...

A nőket többet kritizálják, ha gyermektelenek, mint a férfiakat?

Figyelt kérdés

Érdekes ez a kérdés, mert elvileg mindkét fél kell hozzá, de a politikában mégis többször a nőket hibáztatják azért, ha kevés gyerek születik. Amúgy meg a szociológusok is azt nézik általában, hogy hány nő van 40 év felett, aki gyermektelen, mert férfiak esetében az életkor nem jelent olyan típusú korlátot, nekik elvileg később is lehet.

Persze intelligens közegben ebből nem szokás problémát csinálni, mert magánügy, de mégis sokszor elhangzik ez a "miért nem akar szülni" kijelentés. Valószínűleg az is benne van, hogy hagyományos értelemben nagyon társítják az anyaság fogalmát a nőkhöz, úgy válnak teljessé, a férfiak esetében ez nem ennyire elvárás, ahogy látom. Vagyis én ritkán hallom, hogy férfiakat kritizálnának ezért, nőket sokkal inkább.



2023. júl. 1. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Inkabb akiket nem vesz el senki.
2023. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Budapesten senki nem kerdezi meg,miert nem szulsz. 😂


Csak videken megy az ilyen illetlen maganjellegu kerdesekkel zaklatas.


Koltozz el onnan.

2023. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Jó kérdés, de személyes megfigyelések alapján úgy vettem észre hogy a nőket évekkel előbb kezdik bsztatni ezzel. Egy idő után viszont szerintem ugyanannyit zaklatják ezzel a nőket is meg a férfiakat is.
2023. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Mert a nőkön múlik hogy akarnak-e gyereket. (Kivétel akinek nem lehet) Egy gyereket egy nő tud megszülni és nem egy férfi, a nő dönthet arról úgyis, hogy szeretne-e vagy, hogy elveteti-e és ezért nem a férfiakat hibáztatják, hiába ketten kellenek hozzá.

A család középpontjában az anya áll, hiszen a nő a képes életet adni, elméletileg ő a gondoskodó, és a biztonság megteremtője egy gyermek számára, ezért hibáztatják a gyermektelen nőket, pedig vannak olyan nők akikből ez az anyai ösztön hiányzik. És szerintem nem is probléma, hiszen nem mindenkinek kell. Én azon akadok ki ha valakit ezért hibáztatnak. Mindenki éljen úgy ahogy szeretne normális határokon belül. Nem lehet mindenkinek a családalapítás az álma.

2023. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Alapvetően igen, mondjuk valahol logikus, mert a nő kell hozzá nagyobb részben. Az meg, hogy hibáztatják, nyomasztják stb... Ezt választottátok, már 12+ éve.
2023. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Csak a statisztika kedvéért, 24 éves budapesti nő vagyok, de már évek óta cs.szegetnek ezzel. Pedig konkrétan kapcsolatom sincs, és nem is akarok gyereket. 🤦‍♀️
2023. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg olyan férfi van, aki nem akar gyereket.

Mit csináljon a nő, szurkálja ki a gumit? Kamuzza be, hogy tablettát szed, amit aztán "elfelejt"? Oké, keressen másik hapsit, csakhogy kb ugyanannyi a népességen belül a két nem akánya. Egyszerűen nem jön ki a matek.

2023. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
81%

Több barátnőm is van aki nem akar gyereket.Amikor először felhozták ezt előttem,mint barátjuk előtt,akkor mindenki kicsit félve, kicsit halkabban mondta,pedig csak én voltam ott.

Mondtam nekik,hogy előttem nem kell suttogni, teljesen megértem azt aki nem vállal gyermeket. Úgy gondolom így is lehet szép,boldog és hasznos életet élni.

2023. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pl ez ellentétes érzéseket vált ki. Amúgy sem akarok gyereket, de az, hogy már elvárják egyesek, hogy szüljek, csak azért mert biológialag képes vagyok rá, az a dolgom stb. Belőle pl pont azt váltja ki, hogy még kevésbé akarok gyereket.
2023. júl. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A férfiakat melegnek nézik ilyenkor.
ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!