Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősödéssel veszti el az...

Az idősödéssel veszti el az ember az érdeklődését minden iránt, vagy ennek mentális okai lehetnek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és szegény és rossz körülmények között nőtem fel, de gyerekként és kb. 23 éves koromig érdekelt minden, lelkesedtem minden iránt, majd egyre inkább bezárkóztam.

2023. júl. 15. 18:05
 1/8 Kroms ***** válasza:
87%
25 évesen még szinte gyerek vagy, nem "idősödsz". Inkább az lehet az oka, hogy szembesültél a felnőtt élettel és megérezted a különbséget közte és a sokkal lazább gyerekkor/serdülőkor között.
2023. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Basszus, azt hittem 70-80 felettiekről beszélsz.
2023. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

25 évesen "idősödés" biztos nem. Az hogy rossz életed volt, vagy megégetted magad és bezárkóztál, az már annál inkább.


10 évvel idősebb vagyok nálad, és imádok élni, minden érdekel, rengeteget utazok, élem az életem.

Megjegyzem a COVID bezártság sem tett jót sok ember nyitottságának.

2023. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
ez nem a kor miatt van
2023. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vagyok öreg, de azt hittem ez a kor előrehaladtával jár.


Köszönöm a válaszokat! Tudnátok segíteni hogyan legyek újra boldog?

2023. júl. 15. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig ez még nagyon korai nálad, még 30-40 felett sem kéne. Nem lehet egy enyhe depresszió az oka? Sajnos ebben az országban olyan állapotok vannak, hogy nehezen látja a jövőjét az ember.
2023. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem csak enyhe depresszióm van, de pénzem sincs szakemberre sajnos.

Rettegek a haláltól, az ismeretlentől. Rettegek a háborútól, hogy eszkalálódik. Rettegek a szüleim elvesztésétől, mert betegek és viszonylag fiatalok. Rettegek... sok mindentől, mert az élet mindent elém gördített, amit az embernek jó esetben idősebb korában kéne átélnie.

2023. júl. 17. 15:39
 8/8 Kroms ***** válasza:
Kezd azzal, hogy nem rettegsz olyan dolgoktól, amire nincs semmilyen ráhatásod. Építsd fel magadat és ezzel a jövődet is, mert ha te nem teszed, senki nem fogja és csak nyomorogni fogsz, depressziósan.
2023. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!