Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megerősödni...

Hogyan lehet megerősödni lelkileg?

Figyelt kérdés
2023. júl. 17. 23:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Értem ez alatt,hogy könnyen engedjek el dolgokat,embereket! Ne ragaszkodjak,olyan emberhez aki hozzám nem ragaszkodik!
2023. júl. 17. 23:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Érzelmileg függsz tőlük vagy gazdaságilag?
2023. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez nem tanulható.

Engem speciel az élet edzett meg.

Hihetetlen, hogy fiatalon milyen gyenge lelkű voltam. Belázasodtam és hónapokig gyászoltam az aranyhörcsögömet, 35 évesen meg lemostam és öltöztettem az anyám rákos hulláját.

Kiborultam emberi nyomorúságokon, abból a kicsiből is adtam ami nekem volt, majd amikor sorozatosan visszaéltek a jólelkűségemmel, végül kiraboltak, eljutottam odáig, hogy a küszöbömön halhat szomjan valaki, nem kap tőlem egy pohár vizet sem.

Ezek csak egy kiragadott példák, mert lapátol az élet mindenkinek olyan dolgokat sorozatban, amik kérgesítik a lelkét.

2023. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érzelmileg jobban mint anyagilag! Igen valószínű majd a sok csalódás engem is megerősít!
2023. júl. 17. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudsz angolul, Jordan Peterson munkásságát ajánlom.Kanadai pszichológus, youtube-on rengeteg videója, egyetemi előadása van.
2023. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok :/ magyar előadót nem tudsz nekem ajánlani?
2023. júl. 17. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos így hirtelen nem, de gondolkozom majd rajta.Én Popper Péter előadásait nagyon szívesen hallgattam, bár sokat beszél vallásos dolgokról is, ami ugye sok embert nem érdekel.Popper Péter is pszichológus volt.
2023. júl. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

3as, elég fura a kommented.

Leírod, hogy nem tanulható, aztán leírsz eg yhalom szitut amin keresztül te megtanultad:D Akkor mégiscsak tanulhatónak kell legyen, máskülönben te sem változtál volna meg:D


Kérdező, egyébként az önismeret fejlesztése, érzelmi intelligencia fejlesztése sokat nyom a latba. Utóbbira pl van egy fizetős training a Tanulom Magam Attilájával, ha érdekel, nézz rá.

Segít továbbá az is, ha stabil az önbecsülésed, nem kezd ki akármilyen negatív komment vagy rossz élmény.


És ezekben mind segítségedre tud lenni egy pszichológus. Persze nem olcsó, bár van SZTK-ra is, mondjuk nem tudom mennyire vesznek komolyan, ha azzal mész oda, hogy "kicsit eltévedtem az életben". Én ezzel a dumával kerestem fel anno pszichológust és rohadt sokat segített, gatyába rázott, pedig nem volt konkrét problémám, csak úgy.. történt az életem..

2023. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tanulható. Ugyanis le lehet ásni, hogy honnan jön. A gyerekkortól induló traumák az okai. Mikor már ott tart az ember személyisége, elkezd egy önismereti folyamatot. De nagyon nehéz azt a pillanatot elcsípni és valós segítséget kérni. Akik ide írnak ilyennel kapcsolatban, azok még nem érettek rá. Megúszni akarják. Idő, pénz, energia kell hozzá.

Hallgass Bihari Vikit, Almási Kittit, Csides Katát.

2023. júl. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk Bihari Vikinek nincs semmilyen pszichológus végzettsége.
2023. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!