Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szoktatok le a fikázásról?

Hogy szoktatok le a fikázásról?

Figyelt kérdés
Egyszer már feltettem ezt a kérdést csak nem kaptam értelmes válaszokat rá, így újra megpróbálkozok vele. 47 éves vagyok és meg mindig rendszeresen fikázok. Sokszor csak rutin szerűen odanyúlok az orromhoz és elkezdek fikázni. Utánna jövök rá hogy megint az orromban vagyok. Kollégáim ez véget mindig kisfikásnak szólítanak és nagyon zavar. Ti hogy szoktatok lea fikázásról és hány évesen?

2023. júl. 20. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 3 éves koromban.
2023. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem kellett leszoknom.


Viszont a rossz szokások leküzdésére sok módszer van:

- paradox intenció: rossz szokás szándékosan, túlózva csinálsz (ez így hülyén hangzik, de részletesebben kifejtik máshol)

- teszel egy befőttes gumit a csuklódra, és amikor rajta kapod magad, akkor bünteted magad

- valamiféle jutalmazást kitalálsz ehelyett, ha pl egy napig már nem csinálod

- megfigyeled, mikor csinálod, esetleg valamilyen szokással helyettesíted

2023. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KmsRys ***** válasza:
100%

Nem szoktam le, ugyanis nagyon zavar, ha "valami" van az orromban, amit kifújni se lehet, mert bele van ragadva. 19 éves vagyok.


Annyit javaslok, hogy ne mások előtt csináld, vagy fordítsd el a fejed addig, én is így csinálom.

2023. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én is sokat fikázok, de cska ha más nem lát.
2023. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. 29/f. De csak otthon.
2023. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szoktam otthon is és utána megyek is kezet mosni. A munkahelyen meg vagy a WC-n vagy elbújok addig.
2023. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kitana. ***** válasza:
59%
Nem szoktam le, mert nekem is beleszárad az orromba, főleg nyáron állandóan be van dugulva, de értelemszerűen nem mások előtt, hanem munkában én is a mosdóba megyek és hideg vízzel kiszedem.
2023. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Létezik orrkenőcs. Akkor nem lesz annyira beszáradva és ki is tudod fújni. Én este lefekvéskor bekenem az orrom.
2023. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell arról leszokni, rengetegen csinálják. Ha fújással vagy máshogy nem jön ki, valahogy ki kell szedni. A lényeg, hogy ne mások előtt csináld kontroll nélkül, könyékig, hanem vonulj félre diszkréten. (Lehetőleg rövid időre, ne tűnj el 40 percre a munkahelyen a raktár vagy az iroda sarkában. XD) Vagy csináld otthon, munka után.
2023. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8-nál a pont nekem is az orrkenőcs segített, recept nélkül lehet kapni gyógyszertárban. Nem lesz beszáradt fika az orrodban, ha rendszeresen használod.


Én ezt használom: Unguentum nasale FoNo VII Naturland

2023. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!