Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társadalmilag az alkoholfogyas...

Társadalmilag az alkoholfogyasztás vagy a dohányzás elfogadottabb?

Figyelt kérdés
És miért?

2023. júl. 24. 12:13
A kérdező szavazást indított:
alkoholfogyasztás
dohányzás
49 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Az alkoholfogyasztás.

Amíg nem vagy egy részeges lecsúszott disznó aki a kocsmából hazafelé becsúszik a bokrok közé, és telehány mindent, addig kb el van nézve az ivás.

Annak van kulturája, felnőttként teljesen mindegy hogy milyen körökben mozogsz, az emberek furcsállom fogják ha SOSEM iszol. Pl koccintani mindenki szokott. Meg teljesen mindennapos az is, ha mondjuk így nyáron megiszol egy jéghideg sört, vagy ha étterembe mész, rendelsz a kajád mellé egy pohár bort. Ez csak az élet velejárója.

(arról meg nem is beszélve hogy ha ki akarsz kapcsolódni, vagy gél akarsz oldódni társaságban, akkor egy kis alkohol tökéletes tudatmódosító)


A dohányzás körül semmi ilyen kultúra, hagyomány nincs, nincs olyan szituáció ahol ösztönözve lenne a dohányzás, az emberek többsége pedig semmi értelmet nem lát benne (még azok sem, akik cigiznek).


Ha viszont az alkoholizmust akarod össze hasonlítani a láncdohányosokkal,akkor az alkeszok vannak jobban lenézve, mert míg a cigivel max magadat ölöd meg, az alkoholizmus mindenki más baja is. Egy dohányzó rúd viselkedni, egy alkesz nem.

2023. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Alkoholt fogyasztani sokféleképpen lehet, viszont elvétve találni alkalmi dohányost: a többség az függő. Ez pedig azt jelenti, hogy egy rakás pénzt rákölt arra, hogy büdös és egészségtelen legyen, ráadásul a közvetlen környezetére is hat. (az e-cigi nyilván változtat majd ezen)


Persze a súlyosan alkoholisták, illetve akik ittasan autó ülnek, másokat terrorizálnak, azok jóval megvetettebbek, mint egy dohányos.

2023. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1 üveg sör elfogadottabb, mint a napi egy doboz betonszofi, de az utóbbi elfogadottabb, mint a tömény.
2023. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"míg a cigivel max magadat ölöd meg"


Nem egészen, ugyanis ott a passzív dohányzás is, ami szintén káros, csak aki más füstjét kénytelen szívni, az nem maga dönti el, hogy akarja-e vagy nem. Rákos lehet a dohányzó háziállata is a gazdája dohányzása miatt.

Persze, ez lassú gyilkos, az alkoholtól agresszívvé váló embernek meg gyorsan eljárhat a keze életveszélyes módon.


Egyébként szerintem az alkohol az elfogadottabb, mert azt lehet kulturáltan is fogyasztani, mértékkel, minden országnak megvan a jellegzetes alkoholos itala, ételekhez is vannak alkohol ajánlások, ajándékozni is szoktak alkoholt, míg cigit nem igazán.

2023. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az csak egy kis hangulat gerjesztés, amit nem mindig csinálsz, és KIZÁRÓLAG magadat károsítod vele, nem pedig..., hát konkrétan minden élőlényt a bolygón.
2023. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A cigarettázók is egy külön kaszt egy munkahelyen pl., rendszeresen és sűrűn kijárhatnak és jól kibeszélik a nem dohányzókat, akiknek többet kell miattuk dolgozni.
2023. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Na ja, ezt én is bírom, hogy cigizni 10 percenként ki lehet mászkálni 20 embernek, az rendben van és természetes, de ha a nemdohányzóra rájön a fosás, esetleg leesik a cukra és éhes, az ne menjen ki 5 percre míg rendbe jön, mert akkor áll a meló. Vicc.

Itt van egy gyár ahol lakok nem messze, anno mesélték hogy volt egy csaj a konyhán aki úgy hányt össze mindent, mert rosszul volt és nem engedték ki a vécére. De a kapuban bárhányszor járok 30-asával állnak kinn cigizni és trécselni a melósok. Hát erről ennyit.


A kérdésre visszatérve, mind a kettő túlságosan tolerálva van, a mérték függvényében változó. A lecsúszott alkoholisták azok le vannak nézve, de aki csak fiatalon a buliban csapja szét magát minden másnap, az tök oké. Sok szülő is úgy van vele hogy nem gond ha a gyerek 16 évesen hajnal 4-kor csatak részegen esik haza és telehányja a fürdőt, mert hát "most fiatal, most kell élni". De ugyanúgy sok a cigit is simán megveszi a gimnazista fiának/lányának. Szóval mindkettő nagyon túl van tolerálva.

2023. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettőt aktívan csinálom. Én úgy látom, hogy a dohányzás elfogadottabb. Bármikor rágyújthatok egy cigire közterületen (nyilván, ha nincs körülöttem olyan, akit zavarna), és senki sem szól egy szót sem, közben meg mikor olvasás közben felszisszentettem egy sört Pesterzsébeten a szökőkútnál, akkor bírságot kaptam a rendőrtől közterületen ivásért. Ha elszívok egy cigit bárhol, az tök oké, ha nyilvános helyen részeg vagyok, vagy közterületen iszok, akkor az emberek furán néznek rám, esetleg még félnek is tőlem (pedig nyugis részeg vagyok, én ittasan mindenkit szeretek, senkit nem lennék képes bántani). Viccces ez egymillió alkoholista országában, ami szerintem több.
2023. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

"Bármikor rágyújthatok egy cigire közterületen (nyilván, ha nincs körülöttem olyan, akit zavarna), és senki sem szól egy szót sem,"


Persze, mert senkinek nincs kedve konfrontálódni, mikor jellemzően a dohányzónak áll feljebb. Sokszor lett volna alkalmam rászólni bagósokra, akik a fedett megállóban gyújtottak rá, akár kánikulában, akár esőben, inkább én álltam ki, mert nem volt kedvem házhoz menni a pofonért.

2023. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem is értem, miért írok neked választ, mert hatalmas köztünk a szakadék. Nő vagyok, fiatalabbnak tűnök a koromnál, nyomok kb. 50 kilót, hidd el, nekem mernek szólni, ha zavarja őket, nem félnek konfrontálódni velem, mert nem jelentek fenyegetést. De alapvetően szeretek odafigyelni a környezetemre, nem gyújtok rá a másik orra alá, mert nem vagyok kretén. És mindennek ellenére, ha épp bebasztam, mint az albán szamár, akkor azt látom, hogy fosnak tőlem az emberek, ami finoman szólva érdekes.

Tudom, hogy a gyakorin senki nem dohányzik, és mindenki rühelli a dohányosokat, meg mindenki sokkal többet dolgozik, mint a bagósok, soha senki nem beszélget senkivel, nem eszik, nem megy budira, nem basztatja a telefonját.

2023. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!