Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy már fiatalként...

Normális, hogy már fiatalként depressziós vagyok az idő múlása miatt?

Figyelt kérdés

Középiskola végén nagyjából 3 hónapon át erőteljes szorongást éreztem reggeltől estig amiatt, hogy ez is elmúlt...


Most külföldi egyetemi félév végén ugyanezt érzem.


Az pedig, hogy lassan az egyetemmel is végzek kikészít.


Rossz belegondolni, hogy többé már nem leszek fiatal, közelítek a 30-hoz... Utána 40, 50, 60 jobb esetben még pár évtized, ami egyre gyorsabban fog telni, aztán vége. S először elmennek majd a nagyszülők, majd a szülők, aztán a barátok és én, ezután lépésről-lépésre rohad szét majd előbb-utóbb az, ami eddig az életemet jelentette.


Tudom, hogy szerencsés vagyok sok szempontból, mégis ezt érzem állandóan...



2023. júl. 25. 23:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Ifju koltok is olyankor boronganak ezen.

En teljesen komolyan, eloszor hateves koromban ultem a szobamban es sirtam arra gondolva ovodai ballagas utan, hogy lezarult egy korszak.

2023. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Egyebkent mult heten volt az otvenedik szuletesnapom, de csak azert nem sokkolt, mert eleg sok evtizede melazok mar ezen.
2023. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
én is ugyanezt érzem pedig még csak 20 vagyok, túl rövid az élet. jó lenne még legalább 200-300 évet élni
2023. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
En 1-2-es vagyok. Szemely szerint nalam egy oriasi valtozas tortent. Mar el tudnam engedni a sajat szemelyemet, mostani foldi eletemet ( pedig mindkettovel szerencsem lett), mar csak a letezest nem tudom elengedni. Barmilyen formaban, de lenni akarok. Ahogy almunkban, vagy az altalam soha ki nem probalt drogok hatasara. Ha tudomanyosan bizonyitott hitet adnanak, hogy a letezes nem kizarolag az anyag, akkor leesne a nagy ko.
2023. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést, szóról szóra.
2023. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az emberek,hogy élvezzük ki az életet,töltsünk minél több időt egymással,de ha elvesztűnk egy szülőt,testvért,barátot,akikkel sok időt töltűnk együtt,és élveztük az életet,szintén ugyan úgy fáj ha elveszítjük őket. Ha meghalunk már pedig mindannyian megfogunk egyszer,teljesen mindegy lessz,hogy ki használtuk e az életet vagy sem. Mindenki fel az elmúlás tol
2023. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
Én pánikrohamig tudom magam szorongani az idő múlásán és az élet rövidségén. 36 vagyok.
2023. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

"Sokszor láttam már, hogy a haláltól való rettegés mértéke szorosan összefügg a meg nem élt élet mértékével."


Irvin D. Yalom: Minden mulandó (Tíz pszichoterápiás történet)

2023. júl. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%
Na azért ez ilyen szinten nem normális. Akkor se, ha most 3 (?) követőt találtál. Az enyhe, pár napos szomorúság normális. De hogy minden, haladás szerinti életesemény erősen kiakaszt, ott valami más lelki jelenség is van, szorongás, depresszió. Egy fiatal embernek rugalmasan túl kéne lennie ezeken a normatív kríziseken. Menj pszichológushoz.
2023. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

7-ea vagyok

Agzt kihagytam, hogy már 20 évesen is elmúlásrettegtem, szóval azóta ez csak fokozódik évről évre, a születésnapokat konkrétan csak átaludnám, mert nem tusom elviselni a gondolatot, hogy megint eggyel több az életkorom, és mindenki tisztában van vele, hogy kb. meddig élnek átlagban az emberek. Nem tudom, hogy aki pl. már azokat az éveit éli, amikor általában meg szoktak halni az emberek, hogyan viseli el ezt a tudatot.

Szóval nem vagy egyedül ezzel. Alapjáraton egy szorongó alkat mindenen szorong, és az idő múlása egy olyan abszurditás, ami fölött egyáltalán semmiféle kontrollunk nincs, és ezt nehéz feldolgozni. Vagy lehetetlen. Nekem eddig nem sikerült. Néha úgy érzem, én abba fogok belehalni, hogy nem tudom csak úgy nézni, hogy az életem eltelik és én megszűnök, és megszűnik számomra minden és mindenki, amikor épp ott tartok, hogy meghalok. Ez elviselhetetlen gondolat.

2023. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!