Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bölcsész, filozófus stb...

A bölcsész, filozófus stb emberek miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Ismerek pár bölcsész, filozófus értelmiségi embert, akik azon kívül hogy tényleg nagy tudással rendelkeznek, anyagi értelmében nem sokat tettek le az asztalra. Mégis lenézőek másokkal szemben, egyfajta megvilágosodottként tekintenek magukra, és gúnyolódni szoktak azokon, akik jól boldogulnak, sikeresek a világban. Olyanokat mondanak, hogy minél sikeresebb valaki anyagi értelemben, annál sötétebb belül és egyéb hülyeségeket.


Ennek kapcsán azon gondolkodtam, hogy ezek az emberek lehet, hogy nagyon elvontan tudnak filozófiai kérdésekről gondolkodni, meg betéve ismerik az ókori gondolkodók bölcsességeit, de ha nem képesek érvényesülni, állandóan pénz szűkében vannak, akkor nem inkább alkalmatlanok az életre, csak ezzel a "meg nem értett szobatudós" attitűddel akarják palástolni az egészet? Nevetséges.


2023. aug. 6. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Jól látod a dolgokat.
2023. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak a pénznek vannak a hiányában.

Bölcsész vagyok ezért több bölcsészt is ismerek és talákoztam az ellenkezővel, de találkoztam már több olyan fajtával is, amit írsz.

Ők lelkileg nagyon instabilak is voltak. Nagy tudásuk volt, de viselkedni nem tudott egyik sem és mindegyik állandóan a depresszióban fuldoklott, arról nem is beszélve, hogy paranoiásak is voltak, mindenféle sszeesküvés elméletet gyártottak.

Hiába néznek le másokat, általában csak úgy tűnik, hogy többre tartják magukat és önimádóa, de legtöbbször meghülyünek már saját maguktól.

2023. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
87%
Szerinted mennyire okos általánosítani ennyi embert pár ismerősöd alapján?
2023. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

"Gratulálok" neked:).


Önmagad karikatúrája lettél a "filozófiáddal":).

"Mégis lenézőek másokkal szemben...".


Miért, te mit mondasz?

"Nevetséges".:):)

2023. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen más az értékrendjük. Ha neked a pénz, a "boldogulás" a legfőbb érték, akkor ők szerencsétleneknek, életképteleneknek fognak tűnni neked. Ha a tudás, a műveltség a fő érték, akkor ezt fogják többre tartani. A paranoia az más. Szerintem nincs összefüggésben a bölcsészekkel.
2023. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Most még lenéző vagy velük szemben, de egyszer te is egy nagy bölcsész-filozófus leszel, remélhetőleg nemsokára!
2023. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!