Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem lehetett jobb...

Csak szerintem lehetett jobb akkor élni, amikor nem volt okostelefon, és minden?

Figyelt kérdés
Igyekszek a lehető legkevesebbet használni minden készüléket, de egyszerűen nem találok olyat, akit szintén érdekelne hasonló tevékenység.
2023. aug. 20. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Az a gond, hogy a fejlődésnek csak a rossz oldalát látjátok.
2023. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Mivel volt jobb élni? Van pár dolog ami megromlott a telefon miatt, de szerintem összessegében az eletminőségen csak javítottak
2023. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ma sem kötelező, hogy legyen okostelefonod, meg más készülékeid. Sőt, teljesen primitív körlmények között is élhetsz, senki nem akadályoz meg benne.
2023. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A mindig kéznél levő internet lehetősége nagyon jó dolog. Tudni kell mértékkel használni, igazából a social médiákra nem szabad ráfüggeni.
2023. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

Fiatal vagyok de szerintem sokkal jobb lehetett az a kor. Nem voltak irreális elvárások mint amiket most generál a közösségi média. Nem voltak emberek testképzavarban. Nagyon sokan önbizalom hiányosak, depressziósak mert azt hiszik, hogy mindenkinek olyannak kell lennie mint amit a neten látnak. Nem voltak veszélyben a gyerekek a netes erőszakos/brutális/szexuális tartalmaktól amit mindenhol az arcunkba tolnak. Mi régen gyerekként fociztunk, bicikliztünk nem pedig tiktokra tettük fel a táncolós videókat.

Párkapcsolatokat tekintve is jobb lehetett akkor. Akkor nem írt rá a pasidra/csajodra egy ismeretlen 100 km-ről akivel a hátad mögött összeszűri a levet. Ott ha valaki beszélgetni akart valakivel akkor személyesen kellett és ha meglátta más akkor simán a párja fülébe juthatott. Most pedig ha nem nézel bele a beszélgetésébe ki se derül hány emberrel ismerkedik a hátad mögött titokban a fotel kényelméből.

2023. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Bizonyos szempontból jobb volt.

Viszont az okostelefonokkal gyakorlatilag megnyílik előtted a világ. Ez jó dolog. A social média az valóban egy fertő!

Szívem szerint visszarepülnék a 90-es évekbe.

Nekem jobban tetszett.

2023. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Az nem tevékenység, hogy csak simán nem használsz telefont. Az pont a tevékenység hiánya, így jó hogy nem találsz másokat akiket ez érdekelné. Ha azt mondanád, hogy telefonozás helyett pl kertészkedsz, vagy túrázni mész, vagy programokra jársz, akkor nyilván több ilyen ember lenne.


Amúgy meg mióta van technológiai fejlődés, azóta létezik ez a hozzáállás is. Ez volt a tévével, vezetékes telefonnal, autókkal, de még a nyomtatott könyvekkel is.

Alkalmazkodni kell, a világ nem fog lelassitani. És van arany középút a full függőség és a teljes elhagyás között.

2023. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Abban a korban nőttem fel, semmi jó nem volt benne.
2023. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
Mai szemmel nézve nem volt jobb, de ezért az úgynevezett jólétért súlyos árat fogunk fizetni. Ennek az élősködésnek hamarosan vége.
2023. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
Sosem volt jobb vagy rosszabb, csak más :)
2023. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!