Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek a legutáltabb és...

Melyek a legutáltabb és legszeretettebb szakaszai az évnek számodra? Miért?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy úgy van, ahogy lentebb írom. Bár én szeretem az év minden időszakát, szeretem a telet és a nyarat is (szerintem tudnék élni akár Szibériában, akár Egyiptomban), de mégis vannak szürke foltok az évben...


Legutáltabbak:


1. Január végétől február végéig: Az év egyik lehető legsnasszabb, legsemmilyenebb, legszürkébb időszaka, igazi hó, meg igazi tél már nincs, helyette van latyak, meg sár, de attól még hideg van, mint a fene és az ég is eléggé borús. A karácsony-újév-vízkereszt is elmúlt már rég, de a húsvét talán még messzebb, talán a nagyböjt ad egyedül reményt arra, hogy lesz még a világon valaha jobb hangulat, ünnep és szebb idő.


2. Szeptember: Különösen a belsőbb részétől kezdve, amikor már azért minden újraindult és már nem tart ki a nyár utolsó lehelete sem. Borzasztó belegondolni, hogy bár hete még nyaraltam, most meg már a családból mindenki dolgozik, meg tanul a szürke hétköznapokban. A mindenszentek még olyan messze van, hogy addig 1000-szer meg lehet halni, a téli, meg a tavaszi ünnepkör meg feltehetőleg nem is fog eljönni már az én életemben... Az idő romlik és megint jön majd az október vége, meg a november. Másrészt allergiás szinte az egész család a parlagfűre, úgyhogy legalább levegőt sem kapunk. Nem mondom, szép a szüret, de sajnos már nem azokban az időkben élünk.


3. Október közepétől, majd szinte az egész november, bár az kevésbé vészes, mert kisugárzik a mindenszentek, ami egy fényesebb pont ebben az időben, hisz találkozhatunk a családdal, de színesek a falevelek, a végén meg már advent van, de ez nem vigasztal mondjuk október 24-én vagy november második hétfőjén...


Legszeretettebb:


Igazából minden jobb ezeknél... Talán a június, július, december, január eleje, április, május plusz ezeknek az előszele és utószele (előző és következő hónapból néhány hét) a legszebb számomra.


Nálatok hogy van?



2023. aug. 28. 12:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Január-Február egy hányadék.🤮
2023. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Január-február: kicsit zsúfolt a munka miatt, beszámolók, stb. Meg eleve fura, nehéz az egész évkezdés. Hideggel nincs bajom, a szürkeséggel sem. Én szeretem a telet, ha nincs jég, vagy ha esik valami, akkor normálisan tisztítják a járdákat, utakat.

Március-május: közepesen sok a munka. Időjárásban nem szeretem, amikor sokat esik, fúj a szél.

Június-augusztus: a leglazább a munka. Ezt a hőséget utálom.

Szeptember: talán a legrosszabb hónap az egész évben. Újra mindenhol tömeg van, nincs parkoló, a közlekedés borzasztó, senki nem ér rá, mert most ért vissza szabadságról és azonnal mindent be akar pótolni.

Október-november: a munka sok, de nagyjából összerázódott minden, kezdenek lenyugodni az emberek. Sok, változatos program van, amiket lehet élvezni, mert normális az idő. (nyáron a tűző napon, vagy a fülledt időben, amikor még este is izzad mindenki,utálom a szabadtéri programokat). Az időjárás nagyon szép ilyenkor. Talán ez a kedvenc időszakom.

December: imádom! Nagy munkákat decemberre már nem tervezünk, mások sem. Nyugis időszak. Ilyenkor mindig elmegyek legalább két hét szabadságra. Év végén már szinte egyáltalán nem dolgozom. Nálunk az advent és a Karácsony egy szép, nyugalmas, jó időszak, amikor van idő mindenre és van is sokat együtt lenni.

2023. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Legjobban a tavaszt és a nyarat szeretem, de kiránduláshoz a jelenlegi ősz-tavasz téllel sincs nagy bajom. Egyedül az előző "tél" okozott nekem fejfájást azzal, hogy novembertől márciusig folyamatosan köd volt és ilyen trágya időt még nem éltem 34 év alatt.
2023. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nekem a szeptembertől novemberig fos, januártól február végéig is fos

A nyár kb végig jó, a tavasz chilles, a decembert pedig szeretem

2023. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hasonló mint 4-es. Hideg időszakban December happy, a Szeptember kivételével mindegyik fos, Márciustól egész tavasz-nyár jöhet!
2023. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Metionin ***** válasza:
38%

A karácsony környékét utálom, mindenki meghülyül, boltok átpakolva és tele minden giccses szarral, tömeg, nyálas zene. Legalább lenne rendes tél, igazi hó, azt szerettem régen. Illetve a gatyarohasztó meleget is utálom, ami pl. most van,bár összességében ezt a nyarat elég jól megúsztam.

Kedvencem a szeptember-október, szeretem hogy már hűvösebb van de még nem kell vastagon öltözni, az ősz illatát, a ködös reggeleket, a hulló leveleket.

2023. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A januártól március közepéig tartó időszakot utálom én is a legjobban.

Hideg, szürke idő van, nincs semmi hangulata ennek az időszaknak.

Március közepétől már többet süt a nap, kezd melegedni az idő, megjelennek a tavaszi virágok, az már egy szebb időszak.

Az év többi részével nincs különösebb bajom.

Ami még nem olyan szuper, az a szeptembertől-október közepéig tartó időszak, ez is ilyen semmilyen, még nem is igazán őszi hangulatú része az évnek.


Amiket szeretek:

a március végi-április eleji időszak, amikor még nem zöldek a fák, de már sokszor kellemes, napos az idő

a júliust a nyár miatt

a Mindszentek környéki időszakot

és a decembert szeretem

2023. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekem a tavaszról mindig Barry White zenéje jut az eszembe!


https://www.youtube.com/watch?v=uwgNztnl1J4&ab_channel=Barry..

2023. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
márciustól szeptemberig szenvedek, utálom a meleget
2023. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Májustól szeptemberig egy kalap szar, ez a 37-40 fok nem embernek való. Létezni nem lehet, nemhogy kirándulni vagy bármi, mert félórán belül hőguta.


Az őszt nagyon szeretem, valamint a kora tavaszt.

Télen meg a havat vagy a száraz fagyot.

2023. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!