Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy önzetlenül...

XXX540 kérdése:

Miért van az hogy önzetlenül képes vagyok segíteni, majd akinek segítettem megváltozik és mintha elfelejtette volna az egészet??? Miért halad a világ ilyen rossz irányba?

Figyelt kérdés
2023. aug. 30. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos vannak ilyenek.. de nem mindenki, szóval ne változz negatív irányba

Inkább csak válogasd meg akikben bízol, más gondjával pedig ne foglalkozz

2023. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Sokan lekötelezve érzik magukat ha segítik őket, ami frusztrációt okoz. Legközelebb úgy segíts valakin, hogy te is kérsz valamit érte.
2023. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Igazán nem kötekedni akarok, de az "önzetlenül" és a "mintha elfelejtette volna az egészet" nem tudom, hogyan fér meg egy mondatban...

Ha önzetlenül segítesz, nem vársz el érte SEMMIT. Sem pénzt, sem szobrot, sem viszontszívességet, sem hálát. Ha elvárod, hogy "ne felejtse el", hogy segítettél neki, akkor nem vagy önzetlen.


Azzal egyetértek, hogy nem szép dolog, ha a KÉRT önzetlen segítségért nem hálás valaki (ha kéretlen, és talán nem is volt rá szükség, vagy nem abban a formában, az egészen más dolog!), de elvárni a hálálkodást nem korrekt dolog.

2023. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Tehát önzetlenül segítesz, és mégis kérdezed, hogy:

"...majd akinek segítettem megváltozik és mintha elfelejtette volna az egészet?"?

Akkor nem is önzetlenül segítesz...

2023. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem várom el.

Viszont ez kért önzetlen segítség, és szerintem csúnya dolog elfelejteni a jó dolgokat

2023. aug. 30. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emberekkel a tapasztalataid, akiknek segítesz, nem a világ halad rossz irányba.
2023. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!