Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják, hogy régen...

Miért gondolják, hogy régen jobb volt?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok amikor facebookra felkerül egy poszt régi 90-es évek beli tárgyakról, játékokról, és mindenki el van tőle halva, hogy mennyivel jobb volt mint most. Szerintem nem volt jobb. Most sokkal szélesebb a látókör, sokkal okosabbak a fiatalok, mint akkor voltak amikor én voltam gyerek. Ráadásul ugyanazokat a dolgokat is meg tudják élni és meg is élik amiket én akkor, csak még millió mást is.

Ez simán csak netto irigység a bezzegrégen emberektől?



2023. szept. 1. 13:24
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nem voltak tisztelettudóbbak sem az emberek, ugyanúgy megvoltak a negatív tulajdonságok mint most. Csak kevesebbről értesültünk, mert nem volt ennyi információforrás.
2023. szept. 1. 13:28
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, hány mai gyerek, fiatal mászik fára? Arra a játszótérre néz a munkahelyi ablakom, ahol én felnőttem és egyik gyereket se láttam még soha fára mászni, pedig arra a két fára, amire én is még felmásztam, simán fel tudnának mászni.


Okosabbak a mai fiatalok? Mivel? Egész nap a telefonjukat bámulják, dolgozni meg nem akarnak, az abc-t se tudják sokan.


Hány mai gyerek játszik labdával, rajzolnak az aszfaltra ugróiskolát, hányan ugrálóköteleznek, csinálnak vízibombát, hányan fogócskáznak, kidobóznak?


Szerintem meg a 90-es években sokkal jobb volt gyereknek lenni, mert akkor nem volt ekkora technikai szenny, mint mostanság. Pedig a mai fiatal 30-as felnőttek is úgy nőttek fel, ahogy én, mégis derogál nekik ugyanazt átadni, amit ők átéltek.


A mesék sokkal inkább gyerekeknek való volt. A mostaniakat inkább nem minősítem. A tv-ben még komoly kvízműsorok voltak, amik tudásra alapoztak. Maiakat megint nem minősítem inkább.


A mai világ csak az internetről szól.

2023. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Nosztalgia. Régen mindenkinek minden jobb volt, mert fiatalabb, egészségesebb, sokszor boldogabb volt. A most 40 évesek nyilván arra emlékeznek, hogy mennyire vágytak ovis korukban pont arra a Barbie-ra, ergo úgy érzik, az sokkal jobb volt, mint amit tegnap vettek Jolánkának, akinek meg meglepő módon, mivel most óvodás, ez a szíve vágya.
2023. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

Okosabbak a mai fiatalok ..

Ezen jó nagyot röhögtem .

2023. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Mindegyik gyermek rajzol aszfaltra, mindegyik ugróiskolázik és még amiket felsoroltál csak lehet nem ott és nem akkor. Az én gyermekeim is csinálták, és a környezetemben élőké is. Pedig van jópár gyerek itt több korosztályból


A telefont nem csak bámulják, játszanak vele, fejlődnek tőle, olyan készségeket elsajátítva ami máshogy nem tanulható.


És ki nem akar dolgozni? A fiam 16 évesen is keresett pénzt nyáron és nem azért mert elzavartam diákmunkázni.


A mesék? Komolyan? A nagymamát elevenen felfaló farkas? A 14 éves halott csaj akit egy nekrofil felcsókol a halálból? A boszi aki megfőzi a gyerekeket? :D

2023. szept. 1. 13:37
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

#5

Fura, én telefon nélkül is felnőttem és teljesen jól fejlődött minden készségem és nincs olyan, amit csak telefonon lehet megtanulni.

Párom a munkahelyén folyamatosan érintkezik tizenévesekkel. Egyik se akar dolgozni, mindig csak a kibúvókat keresik.


A mesés részről meg annyit, hogy NE FELNŐTT FEJJEL GONDOLKOZZ! Vagy te 5 évesen is ugyanígy gondolkodtál a Piroska és a farkasról, vagy a Hófehérkéről? Nem, persze, hogy nem. Ezt csak a mai BETEG!! társadalom csinálja.

2023. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére nem lett gyerekem. Örülök, hogy nem ilyen világban kell felnőnie. Amennyivel több előnye van a fejlődésnek és a technikai vívmányoknak, azt simán mind nélkülözni tudnám, ha lenne normális közösség pl egy településen, munkahelyen vagy egy lépcsőházban. Kevesebb deviáns dolog szivárgott volna be az életünkbe viselkedés, kultúra, szórakozás, szexualitás és ezernyi más területen. Olyan mértékű információáramlás van, hogy az ember mire végig olvas egy cikket, már van rá cáfolat. Régen is volt minden, ami ma eljut a híradásokból hozzánk. De emészthetetlen a mennyiség és a töménysége is. Néha jobb lenne sokmindent nem tudni vagy legalább kevesebbet, hogy ne kelljen folyamatosan újraértelmezni azt hogy mi is tulajdonképpen a normális vagy a jó.
2023. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%
Ez akkora beszűkült marhaság, hogy a régi mesék mennyivel jobbak voltak, bezzeg ezek a maiak... Aki ezzel jön, az nem néz gyerekműsorokat, mióta felnőtt. :) Akkor is volt szar, most is van, és vannak most is szuper rajzfilmek, viccesek is, tanulságosak is, anyunak is nézhetőek.
2023. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem szerettem 5 évesen sem ezeket a meséket. Csak akkor még nem tudtam miért, felnőtt fejjel már tudom. Borzasztóan zavartak azok a bábozós mesék is.


Régen sem akart minden tizenéves dolgozni, mint ahogy most sem. Régen sem akart minden felnőtt dolgozni, mint ahogy most sem.

De az hogy sokan viszont akarnak, azért elég egyértelmű, hiszen csak itt a városban van 4 diákmunkás szövetkezet, valamiből csak fenntartják magukat.

2023. szept. 1. 13:49
 10/29 anonim ***** válasza:
58%

#8

Megnéztem a Jégvarázs mesét. Az 1. rész jó volt, de a 2.-at már végig se tudtam nézni.

Jó pár mesébe olyan idegen szavakat tesznek bele, amiket a gyerek nem ért meg (pár évvel ezelőtti Looney Tunes-ban hallottam a imázs, meg menedzser kifejezéseket)

Rengeteg animációs "mese" nagyon bugyuta, förtelmes.


Nem kell őket végig nézni, elég, ha csak a bemutatót megnézem.

2023. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!