Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől válhat egy nő alkoholist...

Mitől válhat egy nő alkoholistává?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk sajnos nemcsak a férfiakat fenyegeti ez a veszély..

Akinek van a környezetében erre példa, esetleg olyan nő ismerőse ott kíváncsi lennék ki hogy kezelte vagy kezeli.

Vagy éppen hogyan tudott kilábalni ebből a helyzetből. Érdekelnek nagyon a válaszok.


2023. szept. 20. 07:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Mert dolgoznak benne a traumák és a ki nem mondott érzések. Amire gyerekkortól kezdve tanították, hogy "nem illik", meg "ki kell bírni", "nehogymár segítséget kérj, más egyedül megcsinálja két gyerek és munka mellett". Áh, noteszom van lassan a kártékony mondatokból.

Önbizalomhiány, megfelelési kényszer. Aztán rájön, hogy sosem fog megfelelni, de nem a jobbik utat választja. Érzelmi lusta.

2023. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

40-50 évesen láttam erre példát.

Szar munka/nincs munka, szar társ/nincs társ, öreg vagyok, csúnya vagyok, csóró vagyok, fszom kivan az élettel.

2023. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Bortól, vodkától, egyéb rövid italoktól, likőröktől, néha sörtől, se az inkább a férjfiakra jellemző.
2023. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Van egy csaj ismerősöm aki nagyon vodkás. Hajdanán bevodkázva borultunk be a nádasba, de ő se mai csirke.
2023. szept. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
A kilátástalan élettől. Nem mindenen lehet változtatni. Például ha fiatalon jön egy olyan betegség, amitől nem élhetsz már úgy, mint egy normális fiatal. Ezt elfogadni nem lehet, csak elviselni.
2023. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Saját tapasztalatot írok, hátha elfogadod válasznak (bár úgyis lesz olyan, akinek ez sem tetszik, és lepontoz valamiért).


Nálam békés békés, szerető párkapcsolat mellett is kialakult az alkoholizmus, azon belül is a zugivás. 2 évig volt kezeletlen depresszióm, szorongásom, megfelelési kényszerem, önértékelési problémák, önbizalomhiányom, pár év alatt nem mindennapi traumák, amiket nem sikerült feldolgoznom. Nem hogy feldolgozni nem ment, még jól magamba is zártam mindent úgy, hogy a környezetemben senkinek nem tűnt fel, hogy baj van.

Férjem rá se jött másfél évig hogy titokban iszok, a depresszív mélypontokat egyedül éltem meg, amikor senki sem látott. Öngyilkosságot is úgy próbáltam meg, hogy jó messze legyek mindenkitől (nekem nem voltak meg a "segélykiáltós" mozzanatok, utalások, panaszkodások, igyekeztem mindent elrejteni, ami bármilyen deffektemmel kapcsolatos.


Igazából még mindig megvannak ezek, csak már nem piálok, és igyekszem helyén kezelni a gondjaim. Az ital (vodka, whisky) jó volt, abból, hogy vagy enyhült a szorongásom, vagy már nem érdekelt semmi. Hol így jött ki a hatása, hol úgy, nem tudom, talán napszaktól függött... hátránya az volt, hogy bár szándékosan nem ültem ittasan volán mögé, egy átitalozott este után bizony éreztem, hogy elég másnaposan\vagy még aznaposan ülök kocsiba reggel. Ezt pár hónap után beláttam, hogy nem lesz jó vége, úgyhogy más alternatívát kerestem: a kábítószer távol áll tőlem, soha nem próbálnám ki, úgyhogy maradt a büdös cigaretta. Most azzal elvagyok, csak akkor szívom, ha van. Tehát ha elfogy, nem szaladok azonnal új adagért, de azért ha olyan helyen járok pár nap múlva, akkor általában veszek. De az üveget már letettem. Ha ez jónak számít...

2023. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Lehetséges örökletes hajlam is (vagy csak minta?), ismerek olyat, amikor testvéreknek (nővér, öcs) is ez lett a végzetük.

Már egymástól függetlenül éltek, amikor a rabjai lettek.

Az apa is italozott.

2023. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Nekem valóban nem tetszik, mert semmit nem oldottál meg valóságosan.
2023. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
#8-as, teljesen igazad van. A mentális betegségeknek épp ez az egyik jellemzőjük, hogy az ember mintha elfelejtene reálisan gondolkodni és kifakulna a problémamegoldó képessége.
2023. szept. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Na vajon mitől?
2023. szept. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!