Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy a világban valójába...

Igaz, hogy a világban valójában több mérgező személyiségzavarral rendelkező ember él mint azt gondolnánk?

Figyelt kérdés

Tehát ugye a világban az én ismereteim szerint legalábbis az emberek többsége vagy rosszindulatú vagy igyekezne jó lenni, vagy talán mutatni magát de mégis előjön belőlük a rosszindulat vagy a passzív agresszió valamelyik formában. Lényegében szerintem nagyon kevés az igazán jó ember aki képben is van mi kell ahhoz, hogy igazán jó legyen. Pl az, hogy még jó akaratból sem bántsunk meg senkit amiről tudjuk, hogy ártalmas lehet. Azzal a szöveggel, hogy “csak jót akarok, azért teszem, mondom” Akik ezt alkalmazzák szerintem beléjük ők közöttük akad pár sötét empata is. Akkor ez azt jelenti, hogy az rengeteg ember szenved ezekben a személyiségzavarokban Pszichipátia ,Szadizmus, Nárcizmus, Szopihopátia, Machiavellizmus, a sötét triász ezeknek a gyűjtő fogalma. Meg vannak ugye a sötét empaták. Vagy sokan igazából saját maguktól ilyen gonoszak és nem is kell hozzá egyikkel sem rendelkezniük? Én a legtöbb emberen a pszichopata, szochiopata és machiavellizmus tüneteit vélem felfedezni de nárcik is akadnak azért bőven. Ti szerintetek melyik ember típus a legrosszabb, legveszélyesebb ha a sötét empatákat is belevesszük ebbe? Mert szerintem ők elég nehéz felismerni őket. De a többit sem feltétlen könnyű ha az ember jó szinész. A legrosszabb része akkor jön a dolognak, hogyha pár hónap vagy év együtt lét után a páromról derül ki, hogy van benne valamennyi gonoszság és valamikor még csak jónak álcázván is ellenem alkalmazza akár nyugodt módon is. Ha csak szimplán valamiben nem vagyok olyan jó és egójából kiindulva nem tudja elfogadni akkor is. Sok ilyen párt láttam már. A hétköznapi semleges embereket le lehet szarni. De van olyan aki annyira belém tud vágni, hogy egyszerűen nem tudom. De suliban, utcán, baráti társaságban kevésbé tudnak betalálni. Sokan amúgy azt is észre vettem, hogy az egójuk miatt gonoszok csak (néha) Akkor nekik is van személyiség zavaruk?

20/F



2023. szept. 22. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Vagy nagyon tróger társaságban mozogsz, vagy egyszerűen tévedésben vagy, ha az emberek többségét ilyen betegnek írod le. Vagy a te világod is torz, mert nem gondolkodsz tisztán. Téged mivel diagnosztizáltak?
2023. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy én valóban elég tróger társaságokban mozgok. Mert más társaságokba, más városban kevésbé érzékelem ezt. De mindig, mindenhonnan kikerül 1-2 ilyen ember néha sajnos kimondottan veszélyesek is.
2023. szept. 22. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Mindenkinek van sötét énje egyébként. Csak van, akinek kisebb és neked is van, csak te nem tudod magadról, hisz mások szemében a szalkaty magadban a gerendat ugye... plusz az emberi elme sokkal inkább raall a negatív szociális emlekekrey mint a pozitivakra, szerintem csak túl sokat foglalkozol az emberek negatív oldalával. Egy időben én is ebben szenvedtem.
2023. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Én csak a vallásosokon látom azt, hogy utálnak mindent, azt is, ami tök jó dolog, és el akarnak venni, és pusztítani mindent.

A legtöbb ember pofázik, nem meri megcsinálni. Egy vallásos szó nélkül meg fogja csinálni. Jobban bántja őket az, ha jól érzed magad, mint az, hogyha megöl valakit, vagy ő maga meghal.

2023. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Igen, a fanatizmus elég veszélyes. A fanatikus vallásos képes a saját világnézete érdekében mindenkit elnyomni és a legszornyubb tetteket is elkovetni, hisz azt gondolja, a lényeg az, hogy a vallását, mint szent célt raeroszakolja a világra...
2023. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!