Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pont a mai világban a tinik...

Pont a mai világban a tinik meg huszas éveik elején lévők miért gondolják sokan aki negyvenes az már valami lenéznivaló vegetáló nyugger boomer?

Figyelt kérdés
szerintem az elmúlt 100 évben még soha nem volt ennyi fiatalosan gondolkodó, viselkedő, öltőző negyvenes mint most!
2023. szept. 25. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert így vannak formálva a gondolataik.


Elég csak elolvasnod az átlagos álláshirdetéseket ("fiatalos csapatunkba" értsd 40 év alattiakat keresnek) vagy csupán megnézni a kormányzati döntéseket, médiában a reklámokat, műsorokat stb. hogy melyik korosztálynak kedvező a helyzet.

Hát nem a negyveneseknek.

Nekik már csak a gyógyszerreklámok szólnak.

2023. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A fiatalabbat is annak gondolják. 25 vagyok de nálam kiéltebb fejű, ráncos "tinik" csókolomoznak, néniznek, teccccikeznek.

Munkahelyen a diákmunkás tinit is így kezelik a tini vendégek/ügyfelek.

Szerintem ilyennek nevelték őket. A szülők hibája hogy ilyen tapló parasztok lettek.

2023. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Mert hozzájuk képest tényleg az.

A 40 évesnek elég idősnek kéne lennie ahhoz, hogy ne vegye ezt magára, hiszen a fiatalok már csak ilyenek. Tizen-huszonegy/két évesen még az is hatalmas korkülönbségnek tűnik nekik, ha valaki 5 évvel idősebb náluk.

2023. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs összefüggés a mai negyvenesek életszemlélete, viselkedése és a tinik elgondolása között, miszerint a negyvenesek idősek. Ez két különböző dolog. Egy tinédzsernek mindenki 'elavult' és öreg, nincs ezzel gond, így természetes.

Emlékszem, tinéként mennyire vártam hogy milyen lesz majd ha a naptár a 2000-es évet mutatja. Igen ám, de rájöttem akkor én már 37 éves leszek és mit ne mondjak, meggyőződésem volt hogy 'Úristen' de öreg leszek.

2023. szept. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
A 40 az új 20. Janem.
2023. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Jusson eszükbe ezeknek a tiniknek, amikor majd ők is 40 és 40x évesek lesznek, hogy ők milyen véleménnyel voltak 40-es korosztályról, mikor még ők 20 x évesek voltak.
2023. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
#6 Jutna inkább kérdező eszébe, mert az fix hogy 20 évesen ő is vénségnek tartotta a 40eseket, de most mégis értetlenkedik hogy a mai húszévesek miért tartják őt öregnek....
2023. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Haza akarok menni, most! 😱
2023. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A "fiatalok" ha úgy csinálunk mintha ebből a korosztályból sem lenne ezerféle embertípus, azért tartanak egyes 40 év feletti embereket boomernek mert sokszor szürreális gondolatok mennek végig a fejükben a fiatalokat illetően, kb az összeset sztereotipizálva. Inkább a 60 év feletti korosztályra jellemző, a 40-45 évesek még képesek objektívebben szemlélni a világot, illetv nem csak fekete-fehéren látni egyes korcsoportokat, embertípusokat a koruk, bőrszínük alapján.
2023. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
En mar lassan 30 leszek, de a 40eseket sosem tartottam oregnek vagy boomernek... A nyugger korosztallyal viszont vannak problemaim, mert teljesen kifacsart sztereotip gondolataik vannak iranyomban es ugy is kezelnek. Egyszer 60 evesekkel teli helyen kellett dolgoznom, hat minden nap traumatizalt valamelyik kadari nyomoronc. 40es kollegakkal nem volt bajom.
2023. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!