Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az okos, intelligens emberek...

Az okos, intelligens emberek miért csendesek, illetve szorongóak?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember, aki inkább cselekszik ösztönből, mint tudatosan, annak mindig könnyebb, gyorsabb, egyszerűbb dolga lesz és gördülékenyebb lesz - az intelligenciahányados haranggörbe-eloszlása miatt pedig statisztikai törvényszerűség, hogy a legtöbb ember vele lesz egy hullámhosszon.


A gondolkodóbb ember viszont - részben az előbbi okok miatt - gyakrabban idegenedik el a számára unalmas, egydimenziós tömegektől, másrészt pedig több válasza, és annál is sokkal több kérdése van a világgal, a létezéssel kapcsolatban - ez pedig állandó bizonytalanságot, kételyt, szorongást okoz.


Egy átlagember inkább beszél, legalább addig sem kell szembenézni a csenddel, míg egy okos ember kétszer is meggondolja, hogy ér-e annyit a mondanivalója, hogy azzal megzavarja a csendet. Ehhez hasonló dolgokra tudok gondolni, elfogadva, hogy tényleg van ilyen tendencia, az viszont persze nyilván nem igaz, hogy az intelligens ember csak csendes és szorongó lehet.

2023. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is nem nagyon érdekelnek már az emberek és a világ.

Bekapcsolom a tévét és legszívesebben a 8 kilós kalapácsomhoz nyúlnék, csak sajnálom a készüléket! Mivel USB kimenet van rajta, bármit nézhetek!

2023. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert látjuk milyenek az emberek, és hová tart a világ.
2023. szept. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
3. Hová tart?
2023. szept. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
AZért mert nem ilyen világra vágytak, és pszichopaták kerültek a vezetői pozicióra.
2023. szept. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
4# világvége felé
2023. szept. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Én már gyerekként tudtam hogy nem akarok felnőni. Elképzelni sem tudtam már akkor sem hogy mi lesz velem. A szemem előtt pörögtek a kapitalizmus és a kizsákmányolás vészjósló jelei. És beigazolódott. :(
2023. szept. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs ilyen összefüggés.
2023. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De van
2023. szept. 28. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, de ahogy gondolod.
2023. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!