Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajátos nevelési igényű ember?

Sajátos nevelési igényű ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kb 2 éve diszkalkuliát diagnosztizáltak nálam, mivel másodikos korom óta olyan problémás volt a matek nekem, hogy onnantól fogva évekig korrepetálásokra jártam, meg hasonlók. Ennek kapcsán sajátos nevelési igényű vagyok.

A kérdésem pedig az lenne, hogy ez megmondható egy emberről? Vagy minden ilyen ember kicsit másképp/furán viselkedik? Néha olyanoktól félek, hogy biztos nekem is vannak emiatt olyan dolgaim, ami nekem teljesen rendben van, de másnak meg fura.. hiába mondják az ismerőseim, hogy ez nincs így.



2023. okt. 5. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is diszkalkuliás vagyok. Mondjuk mellette vezető pénztáros is. Annyi, hogy az egyensúlyérzékem rossz, ritmusérzékem meg nincs. De ezeken kívül teljesen normális vagyok.
2023. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Laylah ***** válasza:
100%
Ha vannak is fura szokásaid, az nem kapcsolódik a diszkalkuliához.
2023. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Igen, sajátos nevelési igényű ember .
2023. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmitől nem lesznek az embernek furcsa szokásai, nem fog másképp kinézni, mint mások. Hacsak az nem furcsa szokás, hogy nehezebben tud számolni, mint az átlag, bááár... ebben sem vagyok biztos.

Nekem egy betegség miatt lett kvázi diszkalkúliám. Az egyetlen "furcsaság", ami feltűnhetett másoknak, az az volt, hogy onnantól nem vállaltam több matematika korrepetálást.

2023. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Unokahúgomat is diszkalkuliásnak diagnosztizálták. Előtte nehezen ment neki a matek és korrepetáltam párszor. Egy pár alkalom után elkezdtek erősen javulni a jegyei. Azt mondta, ahogy én magyaráztam el a dolgokat, úgy megértette, ahogy a tanár, úgy nem. Aztán külföldre költöztem és sajnos már nem tudtam tovább korrepetálni. Vissza is esett és jobbnak tartották a diagnózist minthogy megbukjon.


Az én időmben ilyen nem létezett, és szerintem most sincs, csak szar oktatás/tanárok.

2023. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

én kb 7 korrepetáló tanárnál voltam,

( még nyaranta is jártam!) mire kiderült, hogy ezt felesleges erőltetni.. De egyébként egyik osztálytársam magyarázta el nekem sokszor a matekot, és akkor valamennyire sikerült a kettest összekaparni.. csak hát ő meg nem igazán volt velem türelmes, mikor csak sokadjára értettem meg a feladatot

2023. okt. 5. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
A tanar szr,hs mem erted. Durva,h inkabb hulyenek belyegez ek,mintsem lecsereljek a tehetsegtelen gxoker tsnsrt.
2023. okt. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!