Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van e esély rá, hogy vissza...

Van e esély rá, hogy vissza változzon a régi énjévé egy barátnőm, akinek meváltozott a személyisége a Forever Living üzlet tagságába lépve?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm aki anyagilag és emberileg is kihasznált, amíg nem volt megfelelő helyzetben, én pedig az elején szívesen segítettem, reméltem, hozzájárulok az "újraépüléséhez", s bár ez évekig húzódott és neki egyre több és több kellett belőlem főleg pénz, bíztam benne, majd úgy is visszakapom.

Később befuccsolt az élete, a pasija többszörösen alázta, csalta..a szülei hazavitték a lányt. Elment külföldre és összejött valakivel. Együtt belekezdtek a Forever Living üzletbe és nagyon jól ment a szekér. Folyton arról posztolt, hogy épp kirándulnak és mi mindent megengedhetnek maguknak. Mivel ő nem jelentkezett, én pedig szégyelltem ezzel a témával, mégis pár évre rá gondoltam ráírok és visszakérem a kölcsön bár egy részét, viszont a stílusa 180 fokos fordulatot vett. Az a lány aki azelőtt olyan szépen tudott kérni és oly sok szomorúságát sírta el nekem, hirtelen kikérte magának, hogy nekem pénzt kellene adjon. Megkérdőjelezte a barátságom, a közeledésem. Mintha nem is ugyanazzal a lánnyal beszéltem volna. Képes így megváltoztatni valakit ez a Forever üzlet? Hogy így elfelejtse, ki volt mellette a nehézségek idején és mennyi kölcsönt halmozott fel nála? Képes lesz valaha megváltozni? Visszaalakulni-no nem szerencsétlenné, csupán normálissá.



2023. okt. 14. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ep elmeju ember nem foglalkozik ilyennel"

Alapból minden mással egyetértenék, de én ezt a részét azért nem látnám ennyire fekete fehéren. Azt kell megérteni, hogy ezek szektaként nagyon jól feltérképezik a kétségbeesett és kiszolgáltatott embereket. Még tanítják is hogy "kiből lesz a jó tag" kit kell megkörnyékezni, förtelem az egész, kicsit beleláttam korábban, meg olvastam is róla utána direkt. Tehát ezek módszeresen kipuhatolják az emberek gyenge pontjait, és azon át próbálnak hatni rájuk, személyreszabott hazugságokkal. És nagyon sokszor az épp lent lévő, megtört, csalódot, vagy anyagi nehézséggel küszködő embereket célozzák meg. Mert őket jóval könnyebb manipulálni. Persze a többi emberi gyengeség is tipikusan jó lehet behúzni őket, pl kapzsiság, butaság, rövidlátás, fanatizmus. Szerintem van csomó ilyesmi flag, amit tipikusan keresnek, mert őket tudják leginkább belehúzni ebbe az egészbe. És akkor az adott típushoz passzoló szöveget veszik elő a behálózáshoz.

2023. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Ez egyre durvább! Mintha mind ismernétek a barátnőm. Kedves 11, a lány súlyosan mély állapotban volt minden téren. Hónapokig a kölcsönökből tartotta fenn magát, fizette a rezsit..enni hozzám járt..Mondtam, hogy legalább amíg más nem kerül, menjen árulni egy üzletben.. de nem, jobb a kölcsön. Ő mindenképp a szakmájában akart elhelyezkedni. Ezt tiszteltem benne, de sok rezsijét fizettem ki, plusz a lakbér plusz minden nap kantin nálam :)) Persze na, nincs kőből szívem, s mivel hálisten nekem volt munkám, tudtam segíteni.. de utólag így utólag, ha ezt tudtam volna, biztos nem etettem volna, vagy adtam volna pénzt olyan sokat és sokszor..
2023. okt. 14. 12:25
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sose ismerted őt. Az nem ő volt, csak a vágya, hogy valaki meghallgassa és a vágya, hogy valaki pénzelje.

Őszintén sajnálom. De látszik, hogy tök jól kezeled. Remélem most ráfekszel, hogy tanulj ebből. Még egyszer, nagyon sajnálom.

2023. okt. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az eredeti kérdésben írod, hogy:


"Együtt belekezdtek a Forever Living üzletbe és nagyon jól ment a szekér. Folyton arról posztolt, hogy épp kirándulnak és mi mindent megengedhetnek maguknak. Mivel ő nem jelentkezett, én pedig szégyelltem ezzel a témával, mégis pár évre rá gondoltam ráírok és visszakérem a kölcsön bár egy részét (...)",


valamint [okt. 14. 11:52]-ben azt, hogy


"Létezhet, hogy ez az állapot számukra életük végéig kitarthat mert olyan jó biznisz ez a Forever?"


A valóságban szinte biztosan nem megy nekik jól a biznisz. Az FLP-nél elvárás, hogy rendszeresen posztoljanak a közösségi oldalakon a fényűző és gondtalan életről, amit az új üzlet adott nekik (hiszen így lehet újakat bepalizni). Ha az utcán sétálva meglátnak egy parkoló Ferrarit, képesek odaállni mellé egy szelfire, majd este feltölteni a facebookre, hogy éppen ilyen autót készülnek most venni, olyan jól megy az üzlet, és írjál rá, ha téged is érdekel, hogyan kell csinálni. Vagy ugyanez egy kiránduláson egy kastéllyal. Tehát amit mutatnak, az egyszerűen nem igaz.


Sőt, az MLM-mel (FLP és társai) foglalkozók 97%-a összességében pénzt veszít. További több, mint 2% nevetséges összeget visz haza. Magyar viszonylatban ezt úgy kell elképzelni, hogy heti 5-10 órádban zaklatja telefonon az ismerőseit, a rokonait, némelyekhez el is megy, termékbemutatók, sikernapok, marketinges tréningek, stb., tényleg heti 5-10 órában, és mondjuk keres vele havi 20 ezer forintot. A benzinköltség és a telefonszámla se igen jön ki belőle. Vagy az még éppen szűkösen kijön, de semmi több.


Ezer FLP-s próbálkozóból csak egynek sikerült komoly összeget keresni vele, mondjuk havi 1 millió forintot. Még ez is iszonyú messze van attól, amiből Ferrari lesz, pláne kastély, de azért mondjuk a felső középosztály szintjéhez már elég. Még egyszer, ezt megcsinálja ezer FLP ügynökből egy. A többi egyenesen veszít, vagy nevetséges összegekért csinál hülyét magából minden barátja előtt.


Ha jól értem, te elsőre elhitted, hogy a barátnődnek most tényleg jól megy, és rákérdeztél, hogy esetleg tudna-e törleszteni a feléd felhalmozott tartozásból. Amit nyertél, hogy nem fog felkeresni, hogy egy ragyogó üzleti lehetőségről meséljen neked. Merthogy ezek ilyenek, előbb-utóbb majdnem minden ismerős sorra kerül, nekem volt szerencsém látni, hogy az MLM-ező 60 körüli szülők a már egyetemet végzett gyerekük volt általános iskolai tanárát támadták le, hogy milyen régen találkoztunk, de jó volna beszélgetni egyet, és szegény gyanútlan tanárnőhöz már termékmintákkal állítottak be. Na, ezt megúsztad, te már el lettél könyvelve negatív embernek (van egy listájuk az ismerősökről, azon mennek végig, kit lehetne felhívni, te már arról ki vagy húzva).

2023. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!