Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sértődős emberek miért nem...

A sértődős emberek miért nem bírják legalább 2-3 napig? Sokan már 1 nap után mindenféle világvége következtetésre jutnak, ha valaki nem ír vissza nekik, aki amúgy távolabbi ismerős, barát. Nem pár és nem is családtag.

Figyelt kérdés
Mégis 1 max 2 nap után háborognak sokan. Én kb 1-2 hét után tartom normálisnak elkezdeni gondolkodni, hogy ha elment nyaralni, sürgős munka akadt vagy beteg, vagy váratlan esemény, ennyi idő alatt csak felgyógyult stb, miért nem írhat vajon. Miért van hogy egyesek néhány óra vagy fél nap de max 2 nap után elképzelik maguknak hogy őket most vérig sértették?

2023. okt. 15. 21:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
A "sértődős" nem ezt jelenti.
2023. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy sok ember nem sértődik meg ha dolgom van és pl 3 nap múlva reagálok, de néhányan igen. Akkor milyen jelző illik rájuk, hiszen megsértődnek.
2023. okt. 15. 22:10
 3/26 anonim ***** válasza:

Úgy érzik,hogy ezt várja el tőlük a társadalom (pl lehet régen sokat beszélgettek ilyenről másokkal,vagy nem, csak úgy érzik "meg KELL sértődniük" ,"mások is ezt tennék", "hülyének néznének engem, ha én most ezt elmesélném valakinek, és nem lennék megsértődve. Hiszen ""semmibevett."" Tehát, társadalmi elvárásból. Ezt nevelte bele a társadalom (akár direkt,akár indirekt módon) ;ebbe szocializálódott bele. [ezt az ""önérzeteskedést"" nevelte bele a társadalom; vagy akár azt is láthatta, hogy divat megsértődni, és akkor ő most 'trendi' akar lenni, trendi 'színben' akar feltűnni maga-és mások előtt.]

Amúgy meg, szeret zsörtölődni, haragudni,mert ha vkire fújolhat, akkor saját magát jobb embernek tűnteti fel a saját szemében.

Meg még,kicsi az önértékelése már eleve,és nehezményezi,hogy te még ebbe is belegázoltál, mert most tényleg nem érzi,hogy ő fontos;lehet,h ő úgy gondolja/ ténylegesen is hamarabb válaszolna, frusztrált, hogy mellőzve érzi magát.

2023. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
*ha mások 'hibáira' fókuszál,és még erőteljesen,hogy fel is hánytorgatja;akkor addigis a saját hibáiról tereli el a saját figyelmét.
2023. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abból jön, hogy manapság hatalmas divat lett a tahóság, önzés, és a másokra sz*rás is a világban. Én se vagyok valami húdeöreg, viszont kifejezetten emlékszem hogy még a facebookos idők előtt teljesen alap volt egyből visszaírni a másiknak, amint tudtál. Akkoriban az emberek még nyitottak voltak és örültek ha a másik keresi őket. Nyilván volt aki akkoriban is játszmázott és húzta az időt, de kevésbé volt jellemző. Sőt még a facebook korai éveibe se hagyták így lógva az emberek egymást, mint sokszor manapság.

A másik dolog a hazugságok. Sokan néha teljesen átlátszó hazugságokkal próbálják etetni a másikat. Miközben látszik hogy nagyon is ráér, mert pl facebookon posztolgat egész nap, meg amikor tali van akkor is a telót nyomogatja folyamatosan. Neked meg előadja hogy nem ér rá. Szóval az ilyen prosztó, kétszínű viselkedésből is jön szerintem ez a fajta "megsértődés". És legyünk őszinték, a többség látja az üzeneteket mert nagyon sokan a telefonnal fekszenek és kelnek. Utakon is ezt látni hogy folyamatosan a telefont nyomkodja. És nem magamból indulok ki, ha én megyek valahova direkt hanyagolom a telefont, hogy megéljem az élményt, a valóságot. De a többség nem ilyen, és mint a zombik folyamatosan a telefonnal járnak kelnek, és pötyögnek. Ezekután hogy többet kell néha várni rá mint régen, holott régen még okostelefon se volt meg mobilnet, az kissé pofátlan és frusztráló tud lenni. Dehát ez van, ilyenek az emberek. Megbízhatatlanok.

Én már leszoktam a türelmetlenkedésről. De akiről érzem hogy meg akar vezetni, vagy nem őszinte ezzel, ahhoz onnantól én is másképp állok.

2023. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Értem, de azért valamennyi türelmi időt csak lehet adni a másiknak, nem? Vagy akkor miről beszélünk, hogy önzés? Mert az önzés ha nem is ad valaki esélyt hogy neki is lehet olyan sürgős dolga ami néhány nap alatt megoldódhat, és nem tud az üzenetekre figyelni. Én azt nem értem, a sértődés miért nem egy emberi normális időszaktól indul be, mondjuk néhány nap, vagy ha olyan a kapcsolat hogy amúgy is ritkán beszélnek, akkor 1-2 hét. Hiszen régen sem volt kötelező napi többször írni a leveleket még amikor csak leveleket írtak egymásnak.
2023. okt. 15. 23:51
 7/26 anonim ***** válasza:
Lévén, hogy majdnem minden embernek a kezéhez van ragadva a telója, szerintem is fura ha valaki nem ír vissza 2+ napig. Ott nem arról van szó, hogy nincs ideje, hanem hajlandóság nincs. Nekem senki se mesélje be, hogy 48 óra alatt valaki nem talál 2 percet arra, hogy írjon egy párszavas választ.
2023. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Természetesen van türelmi idő, mindenki írjon amikor tud és neki megfelelő. Végső soron ez nem valami szeretetszolgálat, hanem kétoldalú, elméletileg kölcsönös pozitív érzéseket nyújtó valami. De pl meg is lehet beszélni, ki hogyan ér rá, neki mi a megfelelő. Igazából ez lenne a legideálisabb megoldás, és sajnos a legritkább is. Én pl mindig jelzem a másiknak ha épp nem érek rá vagy sűrűbb időszakom van, viszont ezt jóval ritkábban szoktam visszakapni, hogy a másik is szól előre, mert tekintettel van rám. Akkor én se várnám idő előtt a választ pl. Teljesen más úgy az egész.

Viszont az emberi normális időszak amit írsz, az eléggé relatív. És sokszor ezen vannak a félreértések. Én saját példából kiindulva, jobban kedvelem azokat, akik kevesebb emberrel folytatnak minőségibb beszélgetést. De ha pl a másik fél olyan hogy mondjuk 10-20 emberrel írogat egyszerre és a minőség róvására megy, akkor ott is eléggé sérülhetnek az elvárások, és az egyensúly. És persze az idő is az írással, hiszen kapásból az egyik a másiknak kevésbé lesz fontos, és a többiek miatt ritkábban ír.

Nehéz ezt jól belőni, az arányokat. Tapasztalatból mondom. A legjobb út a nyílt kommunikáció lenne, de manapság az is egyre nehezebb az emberekkel. Mindenki rohan meg ezer fele figyel, teljesen eltolódtak a prioritások sokszor úgy érzem.

2023. okt. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Hát igen, épp ezért írtam ki ezt a kérdést. Szomorú, hogy ennyit nem engednek meg a másik embernek. Egyrészt nem mindenkinek van a kezéhez ragadva a telefonja, lehet hogy az irodában vagy az otthoni laptopon maradt bejelentkezve. És ennyiért már haragszanak, mert haragudni akarnak. Néhány óra, néhány nap miatt. Főleg távolabbi kapcsolatok.


"Nekem senki se mesélje be, hogy 48 óra alatt valaki nem talál 2 percet arra, hogy írjon egy párszavas választ."

Ez pl borzalmas. Hogy lehet ilyet írni. Semmit nem tudsz elképzelni hogy kinek mi dolga lehet, éppen hogy lehet, miket csinálhat, mennyi mindenre kell figyelnie? Arany életed van akkor, szolgákkal.

2023. okt. 16. 00:04
 10/26 anonim ***** válasza:
1-2 ismerősöm van,aki nincs 0-24ben a telefonjához ragadva. Tőlük megértem,másoktól bunkóság.
2023. okt. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!