Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek abban, hogy az akció-r...

Hisztek abban, hogy az akció-reakció elve (Newton továbbgondolva) ráhúzható az emberi kapcsolatokra is?

Figyelt kérdés
Tehát ha én egy emberrel folyamatosan kedves, figyelmes, odaadó vagyok, akkor akarva-akaratlanul ez a másik fél is hasonlóképpen kezd el viselkedni irántam?

2023. okt. 30. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem, mert eleve egy fizikai törvényt ezernyiféleképpen tovább lehetne gondolni az emberi kapcsolatokra, másrészt az, hogy valaki hogy reagál, az azon is múlik, ő azt hogyan tapasztalja, milyen prekoncepciókkal jön stb. Sokkal bonyolultabb az a hatás, amit egy "kedvesség" kivált, mint hogy egy golyó neki ütközik egy másiknak.
2023. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akció-reakció elve ha úgy vesszük, a világon mindenre ráhúzható. Ellenben olyasmi nem következik belőle, hogy a reakció ugyanaz kell legyen, mint amire reagál.
2023. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy sokkal nagyobb erre az esély, mintha bunkó lennél vele.

Alapvetően elég jól működik, hogy azt kapod mástól, amit te nyújtasz neki. De ez nem mindig igaz. Ezért szükséges, hogy ha huzamosabb ideig csak adsz, csak jót teszel és alig kapsz vissza jót tőle, akkor leülj és elgondolkodj, hogy te itt ki vagy használva és ennek véget kell vetni.

2023. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem, nem hiszem.

Az emberi elme kiszámíthatatlan pont/./ és

akkor még nem beszéltünk az érzelmi reakciókról.

2023. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt tapasztalom, hogy aki kedves/rendes, azt kihasználják inkább. Viszont az emberi kapcsolatook kb. olyanok szerintem, mint a mágnes-hatás. Vonzás/taszítás működése.
2023. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!