Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30-as férfiként már ennyire...

30-as férfiként már ennyire másként látjuk a lányokat/nőket, mint tinédzserként?

Figyelt kérdés

Technikus vagyok, és gyakran kell szalagavatókat hangosítanom. Ami megdöbbentő, hogy a - szerintem - legszebb lányok valahogy el vannak hanyagolva. Úgy értem, a fiúk egyszerűen levegőnek nézik azokat a lányokat, és inkább az ilyen kirakat csajok körül legyeskednek. Szalagavató afterparty-n is a legszebb, legőszintébb, legsugárzóbb lányok csak ott unatkoznak magukban, vagy egymással táncolnak, a fiúk észre sem veszik őket. Próbálok végzős aggyal gondolkodni, lehet, hogy ezek a dolgok valami másból táplálkoznak. Például, mikor kilencedikbe összejött az osztály, ezek a lányok még nem voltak beérve úgymond, el lettek könyvelve "csúnya, és kitaszított" lányoknak, akik persze 4 év alatt elképesztő változásokon mentek keresztül, csak a tinédzserek felszínes világfelfogásában megmaradtak a "ciki" kategóriában. Külső szemlékőként teljesen más egy osztály képe, mint belső szemlékőként. Nevezhetném toxikusnak is, ami egy osztályon belül ilyen formán kialakul, de talán a zabolátlan tinédzser őszinteség erre jobb szó.

Lényeg ami lényeg, teljes döbbenet néha, hogy kit tartanak szépnek, és kit néznek levegőnek. Remélem, ezek a lányok nem lesznek emiatt önbizalomhiányosak. Csak egy kis környezetváltozásra van szükségük, és meg fogják találni azt, aki méltó hozzájuk, vagy úgy mondjam, egymáshoz méltóak.



2023. okt. 30. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Hát én ugyanolyan bųzi vagyok, mint 30asként mint 15 évesen, és a nők ugyanúgy kerülendőek
2023. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Mert nekik dugópajti kell, nem párkapcsolat.
2023. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Fogalmad sincs róla, hogy milyenek azok a lányok belül! A külsőség az csak egy dolog. Sokszor a "legszebb, legőszintébb, legsugárzóbb lányok" a leg betegebbek lelkileg meg agyilag.
2023. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Máshogy.


De aligha hiszem, hogy Te technikusként majd ránézésre felméred egy osztály szociometriáját.

2023. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
3-as, 4-es, nem is hinnétek, tapasztalt aggyal mennyire átlátható egy osztály. Nem egyetlen szalagavatót vezényeltem már le, hanem 13 év alatt folyamatosan rengeteget. És higgyétek el, vannak olyan sorminták, ami alapján az ember ránézésre is már rengeteg mindent megtud a fiatalokról. Plusz, én is voltam fiatal, és nem felejtettem el az akkori gondolkodásmódomat, ezért bele tudom képzelni magamat az ő helyzetükbe. Persze, nem lesz mindig mindenben 100%-ig pontos a meglátásom, de elég nagy mintát látok, és az alapján bőven van igazság abban, amit gondolok.
2023. okt. 30. 14:02
 6/20 A kérdező kommentje:
És "technikus"-nak lenni nem azt jelenti, hogy csak hangosítok, meg fényt adok a fiataloknak, és ennyi. Konkrétan van minden szalagavató előtt vagy 10 próba, látom őket a szabadidejükben, látom, ahogy egymással kommunikálnak, látom, ahogy a tanáraikhoz, szüleikhez viszonyulnak, stb, stb.
2023. okt. 30. 14:06
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

"nem is hinnétek, tapasztalt aggyal mennyire átlátható egy osztály."

. Azt az osztályt látod 1-2 alkommal, és kész. Mi alapján állítod, hogy a benyomásod megfelel a valóságnak? Volt valami objektív mérce, ami megerősítette a következtetéseidet? Attribúciók halmaza csupán.


Tanítottam pár osztályt, tudom, hogy mennyire máshogy tűnnek akár két különböző ember számára is, és sok idő kell, mire rájön az ember a viszonyokra.

2023. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy az emberek elkezdjenek belekötni abban, hogy mit látok, és mit nem. Az esetek 80-90%-ban be szokott igazolódni az, amit emberekről külsősként feltételezek, mert elég jó emberismerő vagyok, nyitott szemmel járok, és szinte végtelen tapasztalatom van különféle generációkról. Például azonnal kiszúrom pusztán a beszédstílusából, és arcmimikájából, ki a "főcsaj". Vagy ki az alfa fiú, ki a kitaszított, ki a stréber, ki a zakkant, a bajkeverő. És igen, ezekről rendszeresen kapok visszaigazolást, hogy igazam volt. Úgyhogy induljunk ki ebből, kérek mindenkit, tegye félre a kötekedő énjét, és a kérdésre koncentráljon, ami az volt:

30-as férfiként már ennyire másként látjuk a lányokat/nőket, mint tinédzserként?

2023. okt. 30. 14:18
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

1-es! A beírásodról ez jutott eszembe :D :D :D


[link]

2023. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
8: olvass egy kicsit a "megerősítési tortzításról". Ha megérted, akkor nem fogsz majd annyira hinni az ilyen következtetéseidnek.
2023. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!