Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az online társkereső oldalak...

Az online társkereső oldalak már idejétmúltak?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban még korábban mindenki a jelenlegi párját Tinderen, Badoo-n vagy egyéb társkeresőkön ismerte meg, viszont idén amikor feljött a téma megint, azt vettük észre, hogy a jelenlegi párját már senki nem online társkeresőn ismerte meg, hanem munkahelyen, szórakozóhelyen, utcai leszólításból, vagy Facebook-on kezdtek el beszélgetni (tudom, ez online, de nem direkt társkeresőn).


Kezdem azt hinni, hogy az online társkeresők már a múlt.


2023. nov. 1. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül idejét múltak, csak mivel az emberek többsége csak egyéjszakást keres ott, aki komoly kapcsolatot akar már kisebb valószínűséggel fog ott nézelődni
2023. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Badoo 🤮


Amúgy a gyakorin keresgélés újra menő

2023. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ott a válasz, facebookon. Minek fizetős oldalra külön regelni ha rá írhatok ott is és mehet a dolog ha működik. Nekem is volt több társkeresős lány, akivel volt kapcsolat vagy csak szex. Most is vannak ilyen oldalak azért és van aki talál onnan.
2023. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

felnéztem én is, de akkor a dömping, hogy durván tolják a leveleket, tucatszám, vagy vagy alapon majd irnak.. és mint a szerencsekerék, jé betalált, visszairt, akkor facsarjunk ki valamit ebből,

nekem legalábbis nagyon keserves, fiztetős minden porcikája, ha nem fizetsz elő, akkor nem látják, látod a képeit, ki nem irhatod a lapra, hogy nem vagy előfizető és nem is akarsz, nem engedik moderálják, igy képtelenség ismerkedni, hogy csak azt látod amit ir pár szót magáról...

szerintem tárgytalan, nekem nem járható ez már...majd akinek kell megtalál,vagy becsenget..

2023. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A társkereső oldalak soha nem az emberekről szóltak, hanem azért alapították ezeket az oldalakat, hogy valahogy pénze legyen belőle az alapítóknak.

Először csak kis reklám megjelenítéssel indítottak, utána ahogy telt az idő, egyre több mindent tettek fizetőssé, növelték az emberek tűrőképességét. Idővel megjelentek az üzemeltetők operátorai által fenntartott kamuprofilok is. Vagy van olyan oldal, ami csak simán hazudik arról, hogy valaki megnézte a profilodat és érdeklődik. Sok panaszt olvasok ezekre az esetekre fórumokban.

Ahogy írják, vonzzák ezek az oldalak a kalandorokat és az érdekembereket, csalókat, kizárólag szórakozni vágyókat, trollokat is, mindkét nemből.


Nekem az is furcsán hangzik, ha valaki valaha is ilyen oldalakról talált valakit, de elhiszem, hogy vannak valós esetek. Mert az összes ismerősöm már eddig is személyesen, a véletlen közbenjárásával talált rá a párjára, vagy egyéb társalgós weboldalakon keresztül.

Szerintem is, a legegyszerűbb, ha ráírsz valakire a Facebookon, vagy chaten, fórumban. De nyilván nem úgy, hogy "teccő, vak kedv tala kozni". Hanem kulturáltan, illedelmesen, olvashatóan, például a közös érdeklődési kört megkeresve és arra hivatkozva. Ezzel kapcsolatban is értelmesen írj és ne úgy, hogy "Látom, téj is iszó, mint gödény, melyik a kedvenc piád?".

Ha a másik normális, nem hordja 10 kilométer magasan az orrát (mert bele fogsz futni pár masszívan beképzelt figurába, de ez ne szegje kedvedet), akkor fog érdemben válaszolni, szóba elegyedik veled, ami már jó kezdet.

nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös: Nekem badooról van a feleségem, szóval akadnak valós emberek is onnan :) De tudom, hogy rengeteg tré éls kamuprofilos szar van, ahol 3 üzenet elküldése után fizetned kell és a lány akkor se írná le az e-mail címét, ha leszakadna az ég. Mert nem létezik, kamuprofil és az üzemeltetők szivatnak rajta. Akad közte valós ember is, így nem foglalkoznak vele hatóságilag, legális látod...
nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, a Badoo még elfogadható volt, amikor indult, 10+ éve. Most már arra is sok panaszt hallok. A régi magyar klasszikus, a randivonal is nagyon átalakult, a felhasználók számára nem a legjobb irányba. Minden ebbe az irányba tart, lásd az egyéb közösségi és média oldalak (Facebook, Youtube, stb.) is a még több bevételt prioritizálják, a felhasználói élménnyel szemben.

A társadalom, a szokások is nagyon átalakultak az utóbbi 10, 15 évben. A társkeresés a nagyon fiatalok között még pörög, de a 26, 30, 40 felettieknél már nagyon más a képlet. A tradicionális, fiatalabb nő, idősebb férfi felállás már egy ideje megfordult, a 26-30 közötti fiúkkal inkább már a 30 éves nők állnak szóba, a 30-as férfiakkal a 40-es nők, a 40-es férfiakkal az 50-es nők. Kivételek vannak, de a fő trend ez lett. Akik konzervatívan állnak a társkereséshez, azoknak nehezebb lett a dolga.

A másik trend, hogy még több lett a tartósan egyedülálló, akik szándékosan ezt az életmódot választották és nem csak a középkorú, hanem a fiatalabb korosztályokban is. Ezen még a politikai intézkedések sem tudtak érdemben fordítani.

Ezek ellenére természetesen megtörténhet, hogy valaki talál magának párt, ehhez már több szerencse és kompromisszumkészség kell.

dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!