Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dolgozó, lakás/ház nélküli...

Dolgozó, lakás/ház nélküli fiatalok! Hogy látjátok a jövőtöket?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha nem vagy szerencsés, és szüleid, vagy pénzes rokon nem tett alád lakást vagy házat, akkor átlag fizetéssel az esély, hogy valaha legyen egy saját lakásod/otthonod igen csekély, úgy kb. nulla (a házat már elő se hozom).


Hogy birkóztok meg a gondolattal, hogy sose lesz önálló területetek?


(A kérdés azoknak szól, akiknek szintén csekély az esélye arra, hogy legyen. Tehát, ha épp olyan helyzetben vagy, hogy ez neked teljesen reális cél, hogy házat/lakást vegyél, akkor örülünk neked, további sok sikert mindenben, de kérlek ne válaszolj, mert nem neked szól a kérdés. Köszi!)


2023. nov. 8. 16:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy nem kellene válaszolnom, mert én a múltamról tudok nyilatkozni. Nagyjából a harmincas éveim közepéig teljesen kilátástalan volt a helyzetem. A szüleim nem tudtak volna lakást venni, a férjem egyáltalán nem számíthatott a családjára. Akkoriban még bankhitel sem volt, remény sem volt a továbblépésre. Sokáig nagyon rosszul viseltem, főleg, mert a többi lánynak segítettek a szülei, csak nekem nem. Haragudtam a szüleimre, haragudtam az egész világra.
2023. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljes kilátástalanság.
2023. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Venni egy olcsó romosat, amibe kb. semmi nincs, de legalább kert legyen hozzá. Aztán hosszú ideig nélkülözni olyan dolgokat amik manapság alapfelszereltségnek számítanak. Mire elkészül.
2023. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Pedagógus házaspárként összekapartuk a 25% önerőt aztán hitellel vettük meg az első lakásunkat. Jelenleg már tehermentes.


Egyedül nem ment volna.

2023. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%
Ugyanúgy, ahogy a kettes. Ezzel nem lehet megbirkózni, a kötél az egyetlen gyógyír.
2023. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
93%

Nagyon kilátástalannak láttom

a helyzetet nagyon nehéz. Mi( a párommal )most jelenleg

egy önkormányzati házban lakunk

de nagyon utáljuk,

( főleg a párom. )

A környék az borzasztó

sokszor loptak már tőlünk

tele van zűrös alakokkal

A kapunkat nem tudjuk

zárhatóva tenni mert a szomszéd

bele szól és nem lehet vele meg beszélni.

Folyton jönnek hozzá

az emberek akik altalában

lehúzzák a kajáját is ellopták

egyszer de még így sem tér észhez!

Albérletre meg semmi esélyünk

mert nekünk nagyon drága.

Szeretnénk másik önkormányzati lakást de valószínűleg nem fogunk kapni.Szóval erre sincs sok esélyünk.

2023. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Hol könnyebben, hol nehezebben viselem. A szüleimmel lakom, sokszor vágyom az önállóságra, de tudom, hogy úgyis esélytelen. Próbálom elfogadni, néha sikerül, néha dühös és szomorú leszek a gondolattól. Általában az szokott segíteni, ha hallok sokkal nehezebb körülmények között élőkről (mélyszegénység, bántalmazás, családi konfliktusok), olyankor átértékelődik minden. Így kevesebbet költök, hiszen nem magamnak kell a rezsit kifizetni, a házat fenntartani, még ha bele is adok a költségbe, nem kerül olyan sokba (marad egy kis pénz csokira, amivel enyhítem a bánatomat.. :)).
2023. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Mégis hogy látná az a helyzetet aki nem tud lakást venni? Természetesen rosszul.


Nem tartozom közéjük.

2023. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Gyűjtök-, teszek azért félre rá, de nagyon dühös vagyok, hogy a társadalom-, a magyar társadalom tehet erről a legjobban és nem a mindenkori, regnáló politika, mivel a magyarnak a pénz lett az istene, í
2023. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mostanában születő generációt már a vályogvetésre meg a nélkülözésre kéne felkészítenünk, nem a piacon versenyezni.
2023. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!