Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire zavar ha valakinek...

Mennyire zavar ha valakinek rossz a helyesírása?

Figyelt kérdés
Nem a telefonos elgépelésre vagy a rossz helyre kitett vesszőre gondolok.

2023. nov. 18. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem eléggé zavar. Van, hogy szóvá is teszem, de általában már inkább nem szólok semmit. De csak a nagyon súlyos helyesírási hibák. Kisebb helyesírási hibákat szerintem mindenki szokott véteni, ezért azzal nem is igazán szoktam foglalkozni.
2023. nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé. Azt gondolom, hogy az illető hanyag, lusta, gondatlan. Igen, akkor is ezt gondolom, ha nem használ vesszőket.
2023. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Igazából műveletlen, ostoba ember benyomását kelti a szememben egy hibáktól hemzsegő mondat, nem nagyon tudom komolyan venni az íróját.

És engem a vesszőhibák is nagyon zavarnak, sokszor értelmezhetetlen miattuk a mondat (míg egy "muszály" vagy egy "el megyek" még nem zavar össze).

Volt egy jegyzetünk fősulin, a vesszőket teljesen random potyogtatták a mondatokba, egyszerűen képtelen voltam tanulni belőle...

2023. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

"random"

Az anglicizmus is zavar.

2023. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, programozást tanultam :😜
2023. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2023. nov. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Nehéz a magyarnyelvtan!
2023. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársnőmnek ilyen, és gáz, mert hivatalos levélben űbergáz.
2023. nov. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"űbergáz"

Az argó is zavar. A kevert argó még jobban.

2023. nov. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Főnököm nem tud írni. Megismerve egy intelligens ember, nem tudom, hogy van-e valami rendellenessége, és azért, vagy csak igénytelen. Mindenesetre sokszor röhögök rajta, mikor jön egy e-mail, hogy drága szívem, ezt megint nem sikerült leírni. Ilyen apró hibákról van szó, hogy igekötők, egybe-külön írandó szavak, pontos meg ly-os j, nem értem, miért nem képes egy wordbe bemásolni a szöveget, az aláhúzza pirossal.

Ami még felcsesz, van a lépcsőházunban egy kiírás a lift mellett. A gondnok tette ki egy éve. Öt mondat az egész. Öt mondatból ötöt sikerült elírni, van olyan mondat, aminek értelme sincs. Egyrészt, ha valamit nyomtatni fogsz, akkor átolvasod előtte, pláne akkor, ha másoknak szánod, hogy megkérd, vagy felszólítsd őket valamire. Feltételezem, ez a szöveg is át lett olvasva nyomtatás előtt, és úgy volt vele az elkövetője, hogy "jó lesz? Jó lesz!", és azóta ott csúfolkodik. Néha kedvem támad venni egy piros tollat, és kijavítani.

2023. nov. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!