Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Több helyen hallom, hogy...

Több helyen hallom, hogy arról beszélgetnek, a magyarok utálják egymást. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
A kérdésem komoly, beszélgetés céllal kérdezem, kíváncsian a véleményetekre.

2023. nov. 19. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem lep meg, elvégre nagyon divatos lett utálkozni.
2023. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez így igaz.Én külföldön élek és hálistennek nem találkozok magyarokkal, vannak a közelemben, hallom őket de nem szólalok meg. Tipikusan utálatosak a magyarok egymással.Irigyek, lenézőek ha másnak jobban bejött az élet. Kifejezetten a külföldi emberek másabbak és jobban megtalálom velük a közös nevezöt.
2023. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Burgony és Névtelen!

Igen, sajnos...igazatok van

2023. nov. 19. 19:12
 4/18 grafno ***** válasza:
65%
En sosem hallottam ezt. Mindenki a sajat gondjaval van elfoglalva.
2023. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is hallottam ezt, Magyarországon élek, ismerek utálkozó, meg barátságos embereket.

Azt is sokszor hallottam, hogy Svájcban nagyon gyorsan feljelent pl a szomszéd, ha valami szabályellenes dolgot csinálsz.

Egy darabig Ausztriában dolgoztam magyarokkal is, nem volt utálkozás.

Egy barátom Spanyolországba költözött, először ottani magyarokkal keresett kapcsolatot, fodrász, autószerelő, stb, de azt mondja, hogy nem vált be.

2023. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 emberrel találkozik az ember pl.: az utcán és valami oknál fogva kivételesen szóba elegyednek, akkor a gondjaik a fő téma. Ha elkezdenek egymással pl.: barátkozni, valamilyen kapcsolatot kiépíteni (pl.: munkakapcsolat), akkor már kezd a harc, az ellenségesség kialakulni, mert igaz az a mondás, hogy "Lakva ismeri meg az ember a másikat". Tehát látszatra rendben vagyunk egymással, de a mélyére nézve utáljuk egymást.
2023. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Általánosítás ez. Nekünk mivel magyarok vagyunk az tűnik fel ami az országunkban történik még akkor is ha külföldön élünk.

Egy külföldön élő magyar nehezebben vagy pedig kevésbé fogja észre venni a gyűlöletet egy másik nemzet lakóin mert országonként kicsikét eltérő a az utálat formája.

2023. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én inkább azt vettem észre, hogy a magyarokat sokkal jobban érdekli a másik, legyen az pozitív vagy negatív. Kivel van xy, mit csinál, miért úgy miért nem így, jaj mit szólnak a faluban stb. Míg más országban ahol éltem (Olaszország és Spanyolország) nem érdekelte őket a másik ember annyira. Plusz még azt vettem észre, hogy itthon sokkal jobban látszik az emberen az, amit az adott pillanatban érez, míg ott inkább a háta mögött beszélték ki az embert a szemükben pedig mosolyogtak.


Nyilván ez emberfüggő is, mindenhol mindenféle emberek vannak, nekem ez volt a tapasztalatom általánosságban.


Más országról nem tudok nyilatkozni.

2023. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon tapasztalataim szerint, a másikhoz szólni sem lehet, a magyar állandóan a másikkal foglalkozik, és mindig mindent jobban tud a másiknál, minig jobban tudja hogy a másiknak mi a jó, pletykál, és beleköt. Ha másiknak jobban megy, sikeresebb, jobban néz ki akkor irigy lesz és utálatos. Nagy a boldogtalanság.
2023. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én ezt nem kötöm a magyarsághoz, inkább valamiféle anyagiasság lehet, akinél fennáll. Kutatások szerint a pénz jelenleg használatos fajtájának van egy viselkedéstorzító hatása. Ez lehet, hogy nálunk kicsit erősebb, mint nyugatabbra, mert a rendszerváltozás óta még nem ébredtünk fel a fogyasztói mámorból????
2023. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!