Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a legjobb módja, az adott...

Mi a legjobb módja, az adott időnként rutinszerűen beköszönő, de igazából nem érdeklődő ismerős lekoptatásának?

Figyelt kérdés
Engem idegesít már az ilyesmi. De érdekel, hogy ki hogyan kezeli ezt.

2023. nov. 27. 20:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy férjem és a bátyja tartották a kapcsolatot egymással, ez abból állt, hogy felhívták egymást időnként telefonon, vagy ha a sógorom erre járt kocsival, akkor beugrott egy tíz percre (60 kilométerre lakunk egymástól). Sógorom úgy is volt, hogy direkt anyósomhoz ment látogatóba (mindig egyedül, a felesége sosem ment, és hozzánk sem jött). Oké, én pedig a "fiúkra" hagytam így a kapcsolattartást, ők a tesók.

Aztán sógorom meghalt. És a felesége (aki azelőtt szart belénk telefonon is, és a férjével sem jött soha), elkezdett engem hívogatni a férje halála után, menetrendszerűen havonta egyszer. Úgy kb. 3. alkalommal megkérdeztem, hogy mit szeretne? Hát szerintem nagyon meglepődött, aztán kérdezte zavarában, hogy vagyunk, mondtam, hogy köszönöm, jól, aztán "nem akar zavarni", elköszönt. Azóta sem hívott, ennek már 10 éve lassan. Azt ugyan hallottam vissza rokontól, hogy nem esett jól neki, és "nem is érti". Hát szerintem pedig az, hogy a férjeink tartották a kapcsolatot, ez nem "jogfolytonos". Lehetne persze, ha ő is tartotta volna az elmúlt 20 évben. Így már velem ne jópofizzon, igazából semmit nem jelent.

2023. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!