Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha emiatt...

Rossz ember vagyok, ha emiatt nem adakozok?

Figyelt kérdés
Egész életemben csóró voltam, sokszor gyógyszerre és rendes kajára se telt, még most jutottunk el olyan szintre szüleimmel, hogy be tudunk fűteni normálisan. De ezt is csak úgy, hogy anyának másodállása van. Nekem közben az egyetemre + kaucióra kéne gyűjtenem. És akkor jönnek itt azzal, hogy adakozzak a szegényeknek, hogy ők se fagyjanak halálra. Nekem meg az a reakcióm reflexből, hogy menjenek a gadagokhoz, a politikuskhoz, a milliomos vállalkozókhoz, azokhoz akik fél milliókért vesznek ruhát, stb. Mert baromi gusztustalan, hogy a szegény réteg próbálja foggal-körömmel életben tartani a nyomorban élő réteget, közben pár "vár"megyével arrébb meg más a 10. autóját veszi, mert csak. Persze lehet ilyenekkel jönni, hogy sok kicsi sokra megy, és ha tízezren odaadják az utolsó ezresüket, akkor sikerül elérni a célt, és ez milyen jó. És persze, tök jó, csak akkor is gusztustalan, hogy ez tőlünk van 'elvárva' úgymond. (Barátnőm középiskolájában pl kötelező adományozni.) Ugyanez a kategória mikor a Tesco-ban megjelennek a pénztárnál az adományozó cuccok. Tök kedves a Tesco-tól, attól a vállalattól, ami az Egyesült Királyságban piacvezető, hogy a magyaroktól, akiknek jelentős része minimálbért keres,"várja el" szegény beteg gyerekek anyagi támogatását. Ha annyira fontos ez nekik, fizessék ki a kezelést. Még csak meg se éreznék. Ne azoktól várják el, akik maguk is éheznek, fáznak, megeszi a lakásukat a penész, stb.

dec. 18. 00:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem feltétlenül ilyen egyszerű, hogy "menjen a köcsög gazdaghoz".


Én például ismerek jómódban élő embereket, egyik sem ad az utcán a csövesnek, kéregetőnek. Ellenben van amelyik alapítványon keresztül milliókkal segít másokat, van aki egyetemi és középiskolás diákoknak ír ki ösztöndíj programot vagy éppen iskoláknak vásárolt eszközöket, gépeket. Vagy van aki simán "csak" segélyszervezeteknek ad pénzt milliós tételben.


Ilyen alapon mi a nagyobb segítség? Az aki odadobja a százast látványosan, vagy ha valaki adott esetben a nevét sem hozzáadva milliókkal támogat másokat?

dec. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz ember. Csak félsz, hogy annak tekintenek. Nekem komplexusosnak tűnsz, mert nem elvárás adakozni, csak olyan helyeken teszik meg, ahol jobban lehet hatni az emberekre.

Hozd rendbe az életed, és ezeket ne vedd magadra. Jó ember vagy te, ne aggódj :)

dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem mellesleg az adományozók nem várnak el senkitől semmit. Teljes mértékben rajtad múlik, hogy veszel-e bármit vagy sem.


Eleve nem mindenki csóró. Az összes üzletlánc tele van karácsonyi dekorációval, a szaloncukrok meg piás pultok folyamatosan ki vannak ürülve.


Valahol az embereknek is jót tenne egy kis önreflexió és önnevelés, hogy azt mondom, most lemondok az esti két sörről és inkább segítek valakinek. Vay nem veszem meg a sok 10 meg 100 ezres ajándékot Pistikének, hanem valamennyit adományozok is.

dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem, emiatt nem vagy rossz ember.
dec. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy rossz ember :)
dec. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne adakozz. Menjen el dolgozni .
dec. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond.
dec. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember, elsősorban a saját magad jóllétét kell biztosítanod, majd az is a saját magad döntése, hogy akarsz-e adakozni, telik-e erre neked. Ez alapján ítélkezni rajtad, hogy jó, avagy rossz ember vagy-e nincs joga senkinek.
dec. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell adakozni ha ilyen szegények vagytok. Véletlen sem kell odaadni az utolsó ezrest. Valamit félreértettél.

Viszont nincs rá írva senkire mondjuk egy tescóban hogy milyen az anyagi helyzete. Akik gyűjtenek azok próbálkoznak gyűjteni. Te döntöd el hogy tudsz adni vagy nem.

Sok gazdag adakozik milliókat.

De senkitől nem elvárás hogy adjon. Senki nem rossz ember ha nem ad. Senki nem lesz jó attól hogy ad.

Te nem vagy abban a helyzetben hogy adakozz, hisz nincs jövedelmed sem. De lehet egyszer majd tudsz adni.

dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem vagy rossz ember. Szerettem volna állatmenhelynek adakozni, de az élet közbeszólt, találtam egy cicát, így rá "kellett" költenem, amit a menhelynek adtam volna meg még többet.
dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!