Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért én érzem rosszul magam,h...

Miért én érzem rosszul magam,ha nem teljesítik az elvárásaim?

Figyelt kérdés

Tudjátok az elvárások egyszerre töltenek be fontos,de láthatatlan szerepet.. szokásom a legjobbat feltételezni a másikról és tudom,hogy milyen,ha valakinek nem lehet megfelelni,ezért személyre igazítom,hogy mit várnék el az illetőtől..


De ez úgy szokott történni,hogy kapcsolatba lépünk,jól érezzük magunkat együtt,aztán rájövünk,hogy csak beszéltünk és nem is ismerjük egymást eléggé.

Ha ez a kapcsolat "tönkremegy" és ignorálni kezd úgy érzem,hogy én rontottam el valamit és rosszul esik nagyon,pedig meg se akar felelni senki az én elvárásaimnak.. :)



dec. 23. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Normális. A viselkedésünk akkor tud javulni, ha elemezzük magunkat. Ha nincs lehetőség vagy nem akarjuk ezt a lépést megtenni, akkor csak hőbörgés van.


Ha elemzed a viselkedésed és a szituációt, akkor tudod finomítani a viselkedésedet. Nálam sok idő alatt kialakult, hogy ilyen szitukban egyszerűen azt mondom, hogyha nem kellek neki, akkor nincs miről beszélni. Ami sokkal fontosabb, ezt így is gondolom és eszerint járok el. Semmiféle rossz érzésem nincs ezzel kapcsolatban.

dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
Rossz a sorrend!
dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Ne legyenek elvárásaid. Ahol nincs elvárás, ott nincs csalódás. Én így élek. Lényegesen megkönnyíti a létezést. Komolyan.
dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!