Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik mindig görcsösen...

Azok, akik mindig görcsösen tökéletesen csinálnak mindent, hogyan képesek emberileg fejlődni, nőni? Egyáltalán van ilyesmire igényük?

Figyelt kérdés

dec. 31. 15:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit nem érhető mire is gondolsz...
dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Na ezen én is sokat gondolkodtam már. Tele ez az oldal is olyankkal akik büszkén emlegetik hogy na ők bizony soha semmi rosszat nem csinálnak, nem hogy rossz szokásaik nincsenek, de amiről tudják hogy egy kicsit is rossz azt ki se próbálják.

Pl vannak kérdések olyan irreleváns apróságokról mint a kávézás, aztán nem egy ember írja hogy fu ő aztán soha de soha nem kávézna, mert az gyakorlatilag drog, és mindenkinek aki valaha kávézott fel fog robbanni a szíve.

Vagy most megy ez a szilveszteri mizéria, aztán jönnek a kérdések arról hogy "majdnem harminc vagyok és életemben először kipróbálnám milyen részegnek lenni, megtegyem?" aztán az az egyöntetű konszenzus hogy "neeeeeeeeeeeeeee!!! inni rooooooooooossz!!! egyszer se szabad ital közelébe menni!!!!!"

Van egy darab olyan válasz hogy felnőtt vagy, csinálj amit akarsz, az meg le van szavazva 0%ra😂

Nemt'om hogy lehet így élni.


Az ilyenekről csak azt tudom elképzelni hogy az életük minden területén ilyen egydimenziósak, sosem lépnek ki a kis skatulyájukból, sosem hallgatnak meg más véleményeket, hiszen ugye minden amit ők csinálnak, az már alapból átgondolt és tökéleteses, és sosem térnek le a járt útról.


Vagy nem tudom...

dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azokra az emberekre gondolok, akik félnek hibázni, és ezért mindenben a végletekig precízek, s folyton úgy beszélnek az életükről, hogy minden a helyén van.
dec. 31. 15:32
 4/19 anonim ***** válasza:

Sehogy, én pont ilyen vagyok. Lehet edzeni, hogy ne legyen ENNYIRE szőrszálhasogató, vagy legalább ne mást csesztessen az ember, de önmagában belül MINDIG ottlesz. M.I.N.D.I.G. Kiirthatatlan.

A kedvencem mikor spirituális berkekben erre megkapom vigasztalásnak, hogy 'MindEz CsAkIs éRtEm VaN'. 🤣

Már várom hogy megöregedjek és értem jöjjön a halál.

dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#3 Erre van egy sztorim. Mikor mentális-fizikai egeszségem diákként tönkrement a nagy tanulásban, mert stréber voltam, akkor kívülről megkaptam a biztatást, hogy jaj nem kell mindennek 5ösnek lenni, pár 1es, 2es, 3as becsúszhat még egészséges is.

Aztan mikor egyszer 4est kaptam ugyanaz a személy, aki az előzőt mondta, odajött és megkerdezte, hogy "jaaaajj csak nincs valami baaaaaaj, hogy 4es lett", meg hogy "kezdem túl lazán venni a dolgokat".


Na. Ezért nincs fejlődés.

dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tudok fejlődni. Elvileg érzem, hogy ez így nem jó, de a gyaksziban nem tudok változni.
dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egész jól. Görcs mentesen. Mert ha elrontanak bármit is felállnak, és újra neki gyürkőznek, szemben a nihilista életmódót folytató emberekkel, akik rögtön pótszerekhez nyúlnak, és önmagukat agyon próbálják ajnározni, és nem veszik észre, hogy totál stagnál az életük. Nem fejlődnek, inkább vissza fejlődnek.


A stréberség meg relatív, mivel sokan vannak, akik nem anyuci-apuci elkényeztetett neveletlen csemetéje,akik egy komolyabb helyzetbe visszafutnak, hanem mivel hátrányból, komoly anyagi hátrányból indulnak, igy nekik, nincs más választásuk, mint megküzdeni, és célra tartani és magukból kihozni a maximumot. Többek között azért a munkáért amit beletesznek, nincsenek rászorulva egy vállalhatatlan magyar hitelre és nem az edzőterembe monoton súlyokat tologatva éldegélnek, állandóan a saját testük imádatában élve, hanem készülve a saját kis életükre, a saját családalapításukra.

dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*a saját családalapításukra.És nem az élősködő parazita életre készülnek, hanem a tartalmas értelmesre, ám de munkásra. Ezért van az, hogy mig a parazita szellemű emberek feneke alól ha kirántanak mindent sosem állnak talpra, csak akkor amikor találnak egy új gazdatestet, amit megint csapolhatnak, szemben a "stréberrel" aki sosincs rászorulva a parazita életmódra, hanem ha hétszer is padlóra kerül-akár milyen helyzetben is, akkor is meg van az az affinítás benne, hogy talpra álljon. Becsülettel, és nem másokon való élősködéssel..
dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én a tanulmányaimban, és a munkámban kifejezetten maximalista vagyok, utálok hibázni.

De kamaszként cigiztem, inni még mindig iszok, ha úgy van, drogokat is próbáltam. És emberileg rengeteget hibáztam.

Undorodom ettől az eltartott kisujjú nagyon "tiszta" "nem iszok, nem kávézok, nem bulizok" hozzáállástól. Nem azoktól, akik tényleg organikusan így élnek, és nekik ez így jó, mert azok boldogok, és leszarják, hogy én, meg bárki más hogy él. Azokkal van tele a bögyöm, akik folyamatosan ítélkeznek a másik felett. Esküszöm, az alkoholista szomszédom, akit tegnap reggel 9-kor egy pohár borral a kezében láttam az erkélyen, ezerszer többre becsülöm, mint az ilyen "én tökéletesen élek" embereket. Valamiért a hideg ráz tőlük.

dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
7. és 8. választ író: ebben a kérdésben én azokra gondolok, akik nem rontanak el semmit soha, legalábbis ezt prezentálják, meg talán hiszik is. Akiknél minden klappol. Tehát nincs olyan, hogy lenne miből felállni. Nem azokra, akik beismerik, mi ment félre, emberiek, és keményen dolgoznak, hogy jobb életük legyen. Előttük maximális tiszteletem. A stréberséget nem én hoztam be ebbe a diskurzusba, bár hasznos példa volt; meg szomorú is, hogy inkonzisztens gondolkodású emberek hogy hatnak a másikra.
dec. 31. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!