Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy kapcsolat függő és...

Milyen egy kapcsolat függő és önbecsülési zavarral küzdő csaj?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki ilyen annak milyen gyerekkora lehetett például? Találkozott már valaki ilyen nővel? Hogy viselkednek általában pl. nagyobb férfi társaságban, vagy csak úgy általánosan az életben?

Erős a gyanúm, hogy a kiszemeltem is ezen problémákkal küzd.


jan. 6. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha önbecsülési problémái vannak akkor nem elégedett önmagával és mások visszajelzésére vágyik hogy elégedett legyen magával.
jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb barátnőm ilyen, bár ő nem mindenáron akar kapcsolatban lenni, hanem ha kapcsolatban van, akkor mindent a társától vár. Egyedül nem megy sehova, mert mindig vele akar lenni, ha a fiú egyedül akar lenni vagy a barátaival, akkor a barátnőm befordul, hogy a fiú már biztos nem szereti. A barátnős dolgokra nem akar eljönni, mert inkább otthon ül és várja, hogy a fiú írjon neki, de akkor se szívesen jön, ha a fiú nincs másokkal, mert mi van, ha a fiú is azt érzi, amit ő olyankor, ha nem együtt vannak. Ezt már régen csinálja, ha nincs senkije, akkor meg tök normális.


A gyerekkora amúgy nem volt gáz, ezt maximum arra tudom visszavezetni, hogy sokáig nem volt semmilyen párkapcsolata, és nagyon nem akarja elveszíteni, amikor van valakije.

jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önbecsülési zavaros embernek állandó visszajelzésre van szükségük, alacsony az önbizalmuk, nehezen hoznak meg döntéseket, hajlamosak a féltékenykedésre párkapcsolatban.

Valószínűleg gyerekkorukban, vagy onnantól kezdve, sokszor éreztették velük, hogy nem elegek, hogy bizonyos képességek hiányoznak belőlük, nem elég jók ilyen-olyan területen. Nem kaptak elég dicséretet, de szidást annál inkább.


A kapcsolatfüggő teljesen rátelepszik a párjára, olyan szinten, hogy már szinte megfojtja őt. Csakis vele akar időt tölteni, de már szinte mániákusan is akár, közben egyedül már semmit sem akar csinálni. Ezen felül képes bennmaradni egy rossz párkapcsolatban, fél az egyedülléttől, teljesen alárendeli magát a másiknak, a másik körül forog az élete, magát elhanyagolva.

Az ilyen embereknek kapcsolódási gondjai lehetnek, rettegnek a magánytól (pedig pont, hogy ezzel a viselkedéssel lökik el maguktól az embereket). Valószínűleg kevés ember maradt mellettük életük során (nem feltétlenül az ő hibájukból), így kapaszkodnak abba, aki mégis velük van. Sokszor lehettek magányosak, éreztethették velük, hogy nem elég szerethetőek, lehet, sokszor hozzájuk vágták, hogy "sosem lesz párkapcsolatuk".


Valószínűleg a gimis legjobb barátnőmben is jelen lehetett e kettő. Nem bírta, amikor valaki mást dicsértek, sokszor versengett velem is. Sokszor be akarta bizonyítani, hogy jobb másoknál. Állandóan tudni akarta, mikor, mit és kivel csinálok. Ha nem írtam neki vissza perceken belül, kiakadt és olyanokat mondott/írt, hogy "biztos nem vagyok már fontos neki többé", "lecseréltem őt".

Évekig nem volt velem ilyen, ezek "csak" akkor jöttek elő, amikor végzősök voltunk, és sok változás volt abban az évben.

jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor hanyagolom ezt a lányt, mielőtt jobban bele mélyülök. Nem hinném, hogy hosszab távon jól jarnék vele.

Lényegében illenek rá a fentiek, amit tudok róla, meg amit a kollégáitól hallottam.


Önbecsülési gondok esetleg kialakulhattak nála attól is, hogy az előző kapcsolatában bántalmazták?

jan. 7. 00:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyem vagyok, bár nem ez az igazi rátelepedős kapcsolatfüggő, sokkal inkább csak önértékelési problémáim vannak.

4-re valaszolva, igen. Egy ilyen kapcsolat úgy szokott történni hogy egy egészséges, önbizalommal teli lányt elvakít a rózsaszín köd, és amikor feltűnik hogy baj van, már rég leépítette a barom pasija lelkileg, elhitette vele hogy értéktelen, örüljön hogy legalább valaki vele van.

Egy ilyen kapcsolat után ha a lány nem akar meggyógyulni, nem tesz érte aktívan (pl pszichológus), akkor nem pehet rajta segíteni egyszerű emberként.

jan. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!