Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok jó ember van a világon?

Sok jó ember van a világon?

Figyelt kérdés
jan. 13. 21:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, sok jó ember van a világon.
Ugyanannyi jó ember van, mint rossz ember.
Kevés jó ember van a világon.
Senki sem jó igazán.
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, nem ismerem mind a 8 milliárdot
jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "jó ember" az én véleményem szerint. Senki sem csak jó vagy rossz. A személyiség és az emberi természet nem ennyire fekete vagy fehér. Persze én aláírom, hogy vannak olyan tettek amik után senki nem fogja valakiről gondolni, hogy ne lenne egy rossz, gonosz ember mert olyat követett el, vagy épp azt sem hinném, hogy valakiről mindenki azt hinné és gondolná, hogy ő tényleg egy jó ember.


Arról van szó, hogy mindenkinek van egy többé kevésbé emberi normák köré igazodó személyisége ami nem egy állandó pont, mert sokaknál el tud térni, hogy mit gondol normálisnak vagy természetesen. Ebből fakadóan tudsz kiindulni, hogy a te értékrended szerint vagy épp annak az értékrend szerint amit te normálisnak vagy természetesnek gondolsz, hogyan helyezkednek el a társadalomban az emberek nagy része. Mivel nem ismerünk teljes egészében mindenkit így soha nem lesz erről pontos tudományos mérés vagy megfigyelés sem.


De nem, szerintem sajnos nincs sok jó ember. A legtöbb ember átlagos aki olykor tesz rosszabb dolgokat másokkal is és olykor tesz jó dolgokat is. A világban rengeteg szörnyű dolog történik amikről nem akarunk tudni sem, de attól sajnos még megtörténik.

jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A jó ember fogalma nincs definiálva.


Van aki szerint Putyin jó ember míg a világ nagy része rossznak tartja.

jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes országokban igen, de nem Kipcsákisztánban.
jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=j%C3%B3+emb..


Pár biztos akad. :D

Valahogy rögtön ez a troll ugrott be a dologról. :O

jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lol úgy látod?
jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a semlegesből van sok, mintsem a jóból, bár valóban nehéz definiálni a "jó embert", mert elég relatív a jelző. Az viszont, szerintem legalábbis, biztos, hogy nem tartana ott a világ, ahol, ha több jó ember lenne benne.
jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!