Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire lenézett hivatás a...

Ennyire lenézett hivatás a tanító (és esetleg a mérlegelés képtelen könyvelő)? Valóban ilyen siralmas a helyzet? Mindenkitől ezt hallom, ha megtudják, hogy váltani szeretnék (tanító szakot végezném el). Csak egy pénzügy számvitel, vagy mérnöki...

Figyelt kérdés

Csak egy pénzügy számvitel, vagy egy (felkapottabb) mérnöki, vagy egy programtervező informatikus, netalán jogász diploma, aminek ma van akármilyen (nem tudom milyen lehet az az akármilyen) "értéke" az emberek többségének szemében?


Tanító, esetleg tanár, vagy mérleg képes könyvelő ennyire észrevehetetlen szakmák manapság már? Higgyek a szóbeszédnek? Ahogy egyesek fogalmaznak: ilyen képzettségekkel "buta" (vagyis nem sokba nézett) leszek?


(Nem vágyom másra, inkább a tanító felé hajlok - a könyvelőt legfeljebb egyfajta második opcióként hagyom meg magamnak - és mivel inkább a tanító szak érdekel elsősorban, nem akarok mérnöknek, vagy jogásznak tanulni, még ha azok különbnek számítanak, akkor sem. Ugyanakkor nem tagadom azt sem, hogy "nem sokba nézett" ember sem szeretnék lenni. Azonban ha a közbeszéd igaz, akkor viszont úgy néz ki, hogy butuska maradok ezen hivatással/hivatásokkal is.)



jan. 14. 22:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Mérlegképes könyvelő - természetesen.


Az új mobilom billentyűzete mindent (még a jót is) javít(ja).

jan. 14. 22:25
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha vonz a tanítói pálya (hivatás), akkor számodra a tanítói szak megfelelő. A foglalkozás társadalmi megbecsültsége valóban nem nagy, a fizetés pedig a diplomások között szerénynek mondható. Ezeket mérlegeld!
jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Találó volt a végszó! 🙂
jan. 14. 22:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért foglalkozol az emberek véleményével. Tanítókra nagy szükség van, főleg a mai világban. Ha pedig erre érzel hivatást és ezt szereted csinálni, akkor semmi mással ne foglalkozz. A bérek is előbb-utóbb jobbak lesznek. Én pl kertész vagyok és sok sznob ismerős lenéz emiatt. De hát hol érdekel, amikor ezt szeretem csinálni és kevesebb munkával kitermelem az éves béremet, mint közülük jópáran.
jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
A tanítói bérek sosem voltak magasak, nem is lesznek. Elmehetsz tanárnak, de akkor számolj vele, hogy nyomorogni fogsz.
jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
5-ös, nekem van több tanár ismerősöm, nem nyomorog egyik sem. Kicsit túl van tolva ez a politika. Sok tanár meg rakás pénzt keres szabadidejében magán órákon, csak erről senki nem beszél.
jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme hagyni, hogy más mondja meg, mit tegyél. Egy tanítónakis vannak jobb alternatívái kereset kiegészítésre (magán órák).


Szerintem itt elsődlegesen az volna a lényeg, hogyha már ennyi munkát fektetsz bele (diploma megszerzése) olyasmit csinálj, amit igazán szeretnél és jól is érzed benne magad. Másként nem érdemes.

jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Szerintem maga a tanító vagy tanár szak nincs lenézve. Inkább olyannal találkoztam, akinek a tanárokkal volt negatív tapasztalata. Nekem “ felkapottabb mérnök” végzettségem van, mégis megkaptam már, hogy azért az nem egy orvos… nem kell ezekkel foglalkozni. Ha nem kezded el a tanítói/tanári pályát, holott erre vágysz, egész életedben bánni fogod szerintem
jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanító egy nagyon szép szakma. Ők alapozzák meg a gyerek alaptudását. Ha úgy érzed ez a hivatás a Neked való akkor vágj bele. Persze csillagászati összegeket nem fogsz keresni de még mindig tudsz magánórákat adni ami szépen kiegészíti a fizetést. Ha pl hétköznap délutánonként vagy egy hétvégi napon csinálod. Emellett a tanító nem csak itthon hane Nyugat-Európában is hianyszakma így ha itthon nem vált be a számításod nyugati országban még ki tudod magad teljesíteni benne. Annyi nyelvtudást tanári fejjel meg egy év alatt felszedsz hogy, bocsánat a kifejezésért, de a német kisgyerek "gagyogását" megértsd. Mert ő se fogja akkor még jobban beszélni a saját anyanyelvét mint te 😅 szóval szerintem nyugodtan vágj bele ne mások mondják meg mi való neked. Amihez te késztetést érzel.
jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

#6


Nekem is vannak tanár ismerőseim, én pl. sima technikusi végzettséggel keresek annyit, mint egy 20 éven a pályán lévő tanár, napi 8 óra munkával (amiből effektíve kb. 2-3 óra a valódi munka).

Azt meg ne vegyük már alapnak, hogy egy tanár magánórákat is adhat.

jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!