Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy otthon...

Miért lehet az, hogy otthon szebbnek látom magam a tükörben, mint máshol?

Figyelt kérdés

Otthon ha nézegetem magam, akkor kifejezetten szépnek tartom magam. Pedig kócos hajjal otthoni ruhákban vagyok.

Ha viszont a munkahelyemen vagy pl egy ruhabolt öltözőben nézem, akkor kevésbé tűnök szépnek magamnak. Akkor ugye rendezettebb az öltözetem és a hajam, de ez mintha kihangsúlyozná, hogy mennyire nem is vagyok szép.


Nem tudom mennyire sikerült átadnom a jelenséget. Valaki már volt így? Mi lehet az oka?


jan. 21. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Különböző megvilágítások miatt lehet. Otthon bizonyára ideális a megvilágítás, és valószínűleg magabiztosabb is vagy, ahogyan a tükörben pózolsz.
jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
93%

Ezzel rengeteg nő van így, én is.

Szerintem ez pszichés. Ha elmész otthonról már hat rád a többi ember és ha nem is mondanak rosszat, akkor is csúnyábbnak latja magat az ember.

Alacsony önbizalmasoknak főleg van ez.

jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanígy vagyok. Bele se nézek a tükrökbe, mert előre tudom, hogy nem fog tetszeni. Otthoni tükrökkel rendben vagyok.
jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A tükrök sem egyformák, egyik így torzít kicsit, másik úgy.

Nehéz megállapítani, melyik mutat valósabb képet.

jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont arra lennék kíváncsi, hogy akkor vajon mások milyennek látnak engem. Mint amikor rondának, vagy mint amikor szépnek látom magam.
jan. 21. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Akkor a mozgókép a megoldás. Megkérsz valakit hogy vegyen fel egy hétköznapi helyzetben, mozgás és beszéd közben.

De készülj fel, hogy nagyon nem fog tetszeni amit látsz. Szokatlan és idegen érzés lesz, hogy kívülről látod magad.

jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
ez egy pszichés dolog, enis megfigyeltem ezt mar magamon. Egyebkent sok tukor torzit, szethuzza az arcot
jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy vagyok én is. Az előttem szólók leírták az okokat.
jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Seila ***** válasza:

5

Van erre direkt egy online próba, küldesz privátba magadról egy képet és megmondom milyennek látlak női szemmel. 😛😊

jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!