Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy valaki gonosznak születik?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk ha vannak erre utaló jelek, mondjuk a kisgyerek szeret állatokat kínozni, kibelezni, vagy csigákat tapos el puszta kedvtelésből, szeret kegyetlenkedni a többi kisgyerekkel, vagy mániákus hazudozó, manipulátor már kiskorában. Ez utalhat arra, hogy a kisgyerek gonosz, vagy gonosznak született?

Esetleg találkoztatok már olyan gyerekkel (vagy felnőttel), akiben semmilyen jó tulajdonság nincs, hanem a gonosz megtestesülése? Van olyan ember, akiben semmi jó nincs? Szerintetek ez genetika, vagy nevelése kérdése, hogy valaki gonosznak születik, vagy azzá válik?



febr. 11. 00:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vajon az olyan emberek, mint Hitler, vagy Sztálin eleve gonosznak születtek, vagy csak később váltak azzá? De hozhatnék példának más népirtó diktátorokat is... Ez csak egy példa.
febr. 11. 01:04
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Alapjellemmel születünk.
febr. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként igen, de az 10.000ből 1. Egyszer olvastam ehhez hasonlót,nem tudom már hol. De nagyon nagyon ritka.
febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Sokáig azt gondoltam, hogy nem. Majd a jelenlegi munkahelyemen kiderült, hogy vannak ilyen embercsökevények...
febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen. A pszichopátiával születettekre gyakorlatilag nem hat a nevelés.
febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Van olyan, aki így születik, de azok a gonosz embereknek egy töredéke. Van, akiben megvan a rossz cselekedetekre a hajlam, de a jó féle nevelés felülírja, és van olyan, akiben nincs meg nagyon a hajlam, de olyan rossz nevelést kapott(szerintem belőlük van a legtöbb).

Olyan igazi, klasszikus pszichopatából szerintem nincs sok(szerencsére).

febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És milyen jelei vannak, hogyha valaki gonosz, aljas, manipulatív ember? Kikkel érdemes vigyázni, milyen embertípusok a veszélyesek, mik az intő jelek?

Illetve az olyan ember, akiben semmi jó nincs, semmilyen pozitív tulajdonság, hanem velejéig, zsigerileg romlott, már-már sátáni figura, az mitől ember?

Az ember definíciója az, hogy erkölcsi lény, nem? Na most aki velejéig gonosz, a jóság szikrája sincs meg benne, az mitől ember? Nem áll közelebb az állathoz?

febr. 11. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Degeneráltak azok akik Ok Nélkül bxtatják, vagy keresztbe tesznek, illetve kárt okoznak másoknak és ráadásul még élvezik ezeket a dolgokat. Azt, hogy ezt milyen szinten teszik, az mondja meg róluk, h a gonoszság milyen fokán állnak.

Az állatokat ne keverd ide, ők csak a programjukat hajtják végre, az ember ezt képes felülírni.

febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Sokaknak a gonoszság a legfőbb jellemvonásuk


kb az emberek 10% a ilyen

febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ti ismertek a környezetetekben gonosz gyereket? Van olyan, aki bűnözőnek születik? Mit lehet tenni, hogy egy gyerekből ne váljon bűnöző? Meg lehet ezt akadályozni, ha vannak erre utaló jelek?
febr. 13. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!