Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít menőnek átvenni...

Miért számít menőnek átvenni a cigányok beszédstílusát?

Figyelt kérdés
Sokszor figyelem meg fiatalok nagyon élvezik az ilyen cigányos "dikmán, csaje, more, dzsávelni, raj, zsamo, stb" kifejezéseket. Meg van az a tipikus cigányok által használt hanglejtés is, amit szintén sokan átvesznek. Szerintem inkább fordítva lenne jobb, de a média ebből a szempontból nagyon sok igénytelenséget közvetít.

febr. 13. 13:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Néhány cigány szó töve történetileg rokonítható a megfelelő szanszkrit, vagy akár a mai hindi szóval történetileg, de azért többnyire ez egyben nem ismerhető fel, csak ha valaki kifejezetten olvas róla. Élő szép cigány nyelvhez meg vagy régi néprajzi gyűjtéseket kell felkutatni, vagy szerencsésen ki kell fogni néhány még archaikusabb közösséget. Ami a médiából jön, vagy amit már a nem érintetlen hátterű beszélőktől hallani az inkább csak a romja az értékesebb dolgoknak, valószínűleg azért azt nem is lehet jól utánozni, mert az maga is inkább csak egy pótlék.
febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyfajta parodizáló humorként indult.
febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Sokszor ilyen indulat szó, vagy más érzelmekre utaló kurjongatások, ami ösztönösen jön, emiatt is lehet, hogy hamarabb bekerül a köznyelvbe ha csak poénból indult is.
febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Szerintem ha csinálják, akkor max poénból. Attól még nem bolond valaki mert néha így beszél. Olyanról viszont sosem hallottam hogy valaki ilyen szavakat használ
febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!