Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Butább vagyok mint többiek....

Butább vagyok mint többiek. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már általánosba is megmutatkozott nálam, hogy nem vagyok intelligens, mint, ahogy most technikumba. Nem nagyon beszélek osztálytársaimmal, bár vannak barátaim, illetve most csak a suliba egy van, mert az egyik egyetemre ment, a másik meg dolgozni. Inkább a beszédbe nyilvánul meg, egyszerűen többet tudnak mint én, ráadásul olyan fajta srác vagyok aki nem nagyon találja a helyét a társaságokban. Érettségi után vagyunk, és most vagyunk továbbképzésen, de egyszerűen idegesítőek az osztálytársaim, azon nevetnek ahogy más fingik, énekelnek meg nem tudom mit csinálnak már, de idegesít. Lehet, hogy ilyen egy átlagos srác, nem tudom...


A barátaim között is néha úgy éreztem, hogy nem találom a helyemet, másfajta világlátás volt, nem mindenbe értettünk egyet, mondjuk az normális, de néha idegesítő volt a viselkedésük is nekem. Nem vagyok nagyon toleráns másokkal úgy néz ki. Nem volt párkapcsolatom se még, beszédhibám miatt se mertem, mert selypítettem, de most már jobb a beszédtanár segítségével már. Kialakult szociális fóbiám is miatta, szóval az ismerkedés nem az erősségem.


Tudom, hogy nem csak az intelligenciámról volt szó, hanem másról is, de úgy éreztem le kell írnom ezt is. Ami fokozza még a intelligencia hiányomat az, hogy tanulási nehézségeim vannak, meg memória problémáim is.


Valahogy sehol se találom a helyemet, nem tudom mit tegyek.


Szeretnék egyetemre is menni, be is tudok kerülni valahova, még ha nem is olyan erős egyetem, meg nincs is sok ponthatára, de szeretném attól függetlenül megmutatni, hogy én is képes vagyok nagy dolgokat elérni az életbe.


febr. 14. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A 3. bekezdésben volt szó az intelligenciádról, hogy miben más. A többinek semmi köze ahhoz, hogy buta lennél. Meg egyébként szerintem az a buta, aki azon nevet, hogy más kiereszti a fáradt gőzt. Ezek a pisi, kaka, puki viccek általánosba még elmennek, de érettségi után...


És ne akard, hogy mindenki a barátod legyen. Vannak barátaid, nem baj ha nem tudsz mindig személyesen velük lenni, legalább vannak és ha más nem, online beszéltek. Szokták mondani, a sok barátot meg is kell tartani, inkább legyen kevés nagyon jó barátod, akik tényleg kedvelnek téged, mint egy csomó olyan ember, aki barátnak hívja magát.

febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Legyenszépnapod! ***** válasza:
54%

miért gondolod, hogy nem vagy intelligens? az intelligencia nem az, hogy valaki tájékozott vagy jók a jegyei (bár az intelligens ember általában sokat is tud, de a tudás mindig bővíthető neked is)


elég sok tanulási nehézséggel rendelkező (vagy figyelemzavaros) ember viszi nagyon sokra az életben, érdemes utánanézni, mert most csak két példa jut eszembe, de ennél tuti több van


Dragomán György A fehér király című világhírű könyv írója diszlexiás

Szirmai Gergely, az ő nevét biztos hallottad már, hiperaktív, figyelemzavaros, de ha valaki intelligens akkor az ő!


csak azért mondom mert ha azért nem találod a helyed az osztályban mert baromságokon nevetnek a többiek az nem épp az intelligencia hiányára vall, inkább az ellenkezőjére


a mássággal sajnos én is küzdök, pont azért jöttem fel az oldalra, hátha találok egy hasznos választ ebben a témában valahol 😅 vagy legalább sorstársakat


szóval szerintem a megoldás az az, hogy tájékozódsz, és elmész egyetemre, mert ott sokkal szelektáltabb a társaság, mindenki hasonló érdeklődésű mint te

én is mióta egyetemre járok először érzem, hogy van egy kis közegem, társaságom, ahová tartozom


remélem segítettem :3

márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!