Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan személy a múltadból,...

Van olyan személy a múltadból, akire neheztelsz valami miatt? Van olyan emberi kapcsolatod, amit nem tudtál lezárni?

Figyelt kérdés

Mi ennek a feloldása? Szoktál kattogni rajta, vagy inkább hagyod a fenébe az egészet? A régi sérelmeken milyen könnyen tudsz túljutni? Ha szembejönne egy régi ismerős, köszönnél neki, vagy levegőnek néznéd?

Nekem olyan fura érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mert mindegyik emberi kapcsolatom csak úgy megszakadt és egyiket se sikerült normálisan lezárni...

Nem hiányoznak egyáltalán, meg semmi ilyesmi, de kicsit fura, mint egy félbehagyott regény kicsit olyan az egész.. Mint amikor valaki nem tesz pontot a mondat végére, bosszantó. Megoldás lehet az "engedd el"?

Semmi személyes nincs benne, vegyétek úgy, mintha egy regény történetét olvasnátok..



febr. 14. 16:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
6-7# változhat az ember, de én meg nem felejtek. Meg lehet bocsátani, de nem kötelességem a másik lelkifurdalását enyhíteni.
febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Egy volt barátomra amiért nagyon sokat hazudott és undorítóan viselkedett. Amikor lebukott, hogy egy hazug senkiházi még akkor sem volt annyi benne, hogy bocsánatott kérjen. Pedig több, mint 10 éves barátság volt.


Innentől kezdve én nem vagyok vele hajlandó tartani a kapcsolatot de azt érzem, hogy legszívesebben olyat bevernék neki, hogy lapáttal kell összeszedni.


F

febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, hogy ezek az emberek, akik sérelmet okoztak nektek, saját magukkal toltak ki a legjobban, mert elveszítették egy jó ember bizalmát, szeretetét a ti személyetekben.

Tudom közhelyes, de próbáljátok így nézni. Valószínű változtak is sokat az évek alatt. Biztos megbánták.. Én is így próbálok hozzáállni azokhoz, akik nekem okoztak sérelmeket...

febr. 14. 17:27
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A jó irányba történő változás lehetőségét én sem zárom ki, volt amikor adtam esélyt: aki anno gyerekkoromban sok évig hangadó volt a bántalmazásomban, vele ismételten találkoztam 25 éves korunk körül. Ő mit sem változott, illetve olyan tekintetben igen, hogy a gyerekkori "árulkodós játékait" és pletykaterjesztő, manipulációs technikáját még jobban tökéletesítette. Azt gondoltam: megváltozott és "már nem olyan". Sajnos, "még olyanabb"...
febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Volt pár ember akik nagyon keresztbe tettek nekem, és nagyon megbántottak. Ma már örülök, mert erősebbre formálták a személyiségem már nem haragszom.

Egy lezáratlan történetem nekem is van, egy férfival akit nagyon szerettem, de nem csináltunk soha semmit, nem lehetett és nem is akartam soha keresztbe tenni neki. A mosolyok, a ki nem mondott szavak, pillantásokban kimerült, soha nem mondtam se igent se nemet, egyszerűen elkerültem máshová. Ez lezáratlan maradt, de tudom, hogy mégis ezzel tettem mindkettőnknek a legjobbat, és ezt sosem bántam meg.

febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz a 13-asban,az tényleg közhely.Nem hiszek abban,hogy rájöttek,mit veszítettek és abban sem,hogy megbánás lenne az emberek többségében.

Hihetetlen az önzés,egoizmus mértéke !


#2

febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Rengeteg van, de úgyis mindegy: az út mindenkinek ugyanoda vezet.
febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kattogok rajta egyfolytában, de rengeteg sérelem van bennem feléjük.

Anya iránt, aki mellől intézetbe kerültünk, ő pedig leszart minket és az új pasijaval kezdett új életet.

Apa iránt, aki miatt intézetbe kerültünk, részeges semmirekellő volt.

Illetve egy barátom iránt, akiben bíztam, szerettem, azt hittem neki tényleg elhihetem, hogy fontos vagyok neki, de ő egyik napról a másikra szó nélkül elköltözött egy másik országba. Utólag azt mondta azért, mert csak úgy tudott elmenni, ha nem köszön el.

Talán ők hárman, akik a mai napig negatív hatással vannak az életemre.

febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki megváltozik,(jellemileg) az hülyeség! A patkány mindig patkány marad!!!

Csak a helyzete, taktikája esetleg tudása változhat, amiket csakis rosszra használ.Folyton azt nézik, kit hogyan tudnak kihasználni.

Akit sikerült,azt plusz le is nézik. Akit nem,azt gyűlölik a legjobban. Le se tagadhatják. Nyílvánvaló, hogy az ilyenek kaparják a falat, kínjukban.

Sokkal ostobábbak, mint hiszik. A saját fegyverüket sem ismerik fel, ha brahiból bevetik ellenük.

Meg lehet figyelni, hogy a filmekben milyen jól ábrázolják az egyes karaktereket. A negédes, hízelgők akik a cél érdekében bárkivel (még egy utált személlyel, vagy olyannak akik nagyot ártottak nekik) is képesek összefogni vki más ellen. Aztán ahogy lenni szokott, mindenki elárul mindenkit! Testvért, rokont, gyereket, bárkit.

Nincs 1 őszinte megnyilvánulásuk, ahogy 1 őszinte kapcsolatuk sem! Ezek tények!!!

febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki például kamaszkorban vagy fiatal felnőttként felismeri és belátja hibáit, akkor szerintem még viszonylag jól változtathat a jellemén.

Én azt tapasztalom, hogy ezek az emberek szinte mindig győznek morálisan, legalábbis a jellemtelenségüket mások megvezetésére használva, karizmatikusan tudnak hatni céljaik érdekében. Elhitetve: a másik a hibás, stb.

Ha valaki gyerekkora óta ezt gyakorolta - akár közösségekben is (kinek kell hízelegni aki a közösség vezetője, hogyan kell feltérképezni ki kivel van jóban és embereket egymás ellen fordítani), az az ember elég "gyakorlott", legalábbis ami a jellemtelenséget illeti. Lejáratásban, pletykaterjesztésben, ellenségeskedésben, gyűlölködésben.

febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!