Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek magyarként miért...

Egyesek magyarként miért használnak angolt szót mint a coming out miért kell így beszélni?

Figyelt kérdés
febr. 16. 14:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Mert ennek például nincs magyar megfelelője, bár nyilván ki lehetne fejezni magyarul is. Sokszor igénytelenség miatt.
febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
44%

Általában primitív körökben szoktak ilyet csinálni. Ezzel próbálva okosabbnak beállítani magukat.

De tény, hogy néhány kifejezés nem teljesen áthozható a magyar nyelvbe.

febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%
Mert elkorcsosultak. Lusták normálisan kommunikálni, szégyellik a magyar mivoltukat, nem tisztelik a saját anyanyelvüket és/vagy a kommunikációs partnereiket.
febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
63%
fiam fél magyarország már félig angolul beszél újabban amit lassan már én se értek pedig én tudok angolul
febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem a primitivitás (ami eredetileg szintén nem magyar szó :D) kérdése, hanem azé, hogy mennyit van valaki a neten. Ha a közösségi médián görget az illető egész nap, akkor természetesebb lesz neki a neten látott, külföldi kifejezéseket használni. Átveszik a normál nyelvezete helyét ezek az angol töltelék szavak.
febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%
Azért lássuk már be, hogy óriási különbség van réges-rég beépült külföldi szavak természetes használata, és a minden második magyar szó erőltetett módon történő angol szóval helyettesítése közt. Nem kell összemosni a két dolgot.
febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%
Mert tud angolul is és nem csak magyarul.
febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
53%
Én azon szoktam csodálkozni, hogy nem veszik észre, hogy mennyire komikusak. :D
febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
35%
Net mozi YT stb elterjedésében van a hiba ezt nyomják amcsinak különbnek érezve magukat , pedig az angol a legostobább modern nyelv, usa alja szeméttelep többségében .
febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
35%
Nem igaz, hogy nincs magyar megfelelője a szónak. Előbújás a szó erre. Sokan azért használnak angol szavakat, mert trendik akarnak lenni, haladni akarnak a divattal, korszellemmel.
febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!