Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiben létezik olyan hogy...

Férfiben létezik olyan hogy autó nélkül is férfias tud lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem ez képtelenség, de van aki szerint ez kompenzálható mással. Pl. nincs kocsid de gazdag vagy (ami érthetetlen mondjuk) vagy nincs kocsid de izmos vagy, jóképű, jó szociális képességeid vannak, társasági ember vagy stb.

febr. 17. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valakinek autó kell a férfiassághoz, az már régen rossz.
febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Az autó egy eszköz, ami elvisz A-ból B-be. Ha te azzal akarsz bármit kivívni, ott személyiségbeli hiányosságokat kompenzálsz. Ismert közhely: nagy autó -> kis fasz.
febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

Igen.


Egy k.rv.nagy motorral. (nem robogóval, rendes motorral)


Vagy egy olyan bicajjal, aminek az ára kenterbe veri a használtautópiac 98%-át.


Esetleg helikopterrel. De reggel munkába menet a busz ablakán bámulni a szürkeséget... az férfiatlan. Persze megint más, ha 27 éves lepukkant Transporter visz az építkezésre, az férfias, vagy ha vágóhídra visz műszakra a céges busz, az sem érdekel senkit.


De ha irodai munkád van és tömegközlekedsz, akkor nem lehetsz sikeres ember. Ergo nem vagy férfias.


Azzal lehet vitatkozni, hogy ez mennyire jogos, vagy mitől férfiasabb egy 19 éves ford focus, mint egy bkk-bérlet. De attól még ez az általános hozzáállás.

febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanúgy voltak barátnőim, mikor busszal jártam.
febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

"nincs kocsid de gazdag vagy (ami érthetetlen mondjuk)"


Le se tagadhatnád, hogy nő vagy ilyen gondolkodással, hogy csak az lehet gazdag, akinek van verdája.

febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs autó az nem jelenti azt hogy pénze sincs. Lehet nem tud vagy nem is akar vezetni.
febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon kétélű ez a téma. Én alapvetően nagyon ellenzem, hogy bárkit ilyen sztereotípiák és sémák alapján minősítsünk. Mert ilyen erővel én is férfiatlan lehetnék, hogy nem érdekel a foci, sosem mentem bele kakaskodásokba, verekedésekbe stb. Holott nem vagyok egy tutyimutyi alak, csak nem érdekel egy csomó értelmetlen fasszzság.


Az autó viszont nekem is furi. Mert nem az autó tesz férfivá, de amikor olyat látok, hallok, olvasok, hogy egy fiút, férfit egyáltalán nem érdekel a vezetés, jogsit sem akar és ez így neki megfelel, akkor mindig csodálkozom. Persze inkorrekt lenne ezért bárkit leszólni, de magam is furcsállom. Mindig eszembe jut az a vicce mém, ahol két pasi ül, szakállasan, bőrszerkóban, egy-egy Harley-t vezetve, és alá van írva, hogy "Men 1970", majd alatta két ilyen kis nagyon nyápic soványka kisfiús csávó, szemeteszsák frizurával, flip flop papucskában, kötelezősen szakadt farmerben, egymás mögött állnak egy elektromos rolleren, és oda van írva, hogy "Men 2020" (vagy 21, 22, 23, 24 vagy csak hogy 2020-as évek)

Ezen azért én is hajlamos vagyok jókat derülni és mosolyogni.



Ha belegondolunk, a sokszáz évvel ezelőtti igazi férfiideál, (tehát nem ez a PC nemtelen nyápicogás) a lovas férfi volt. A férfinak volt egy hátaslova, férfi dolog azt megülni, fegyvert viselni, kardot vagy akár lőfegyvert, vitézkedni, úriembernek lenni stb. Nyilván ezek mára elavultak, de valahogy azért egy dögös autó vagy motor nálam is hozzá tartozik a hiteles férfi karakterhez.

febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]



A frizkó meg a szakadt gatya nem, de amúgy stimmel.

febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Az a nő/férfi, aki csak egy autó segítségével látja meg a férfiasságot, az már a szánalmasan rossz kategória, necetségesen felszínes.
febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megítélni mert 20 éves korom óta van autóm, de bizonyára Odüsszeusz, Hannibál, vagy Nagy Péter cár is tudott kellően férfias lenni, pedig akkor még nem sok autó volt. 😂
febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!