Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eutanázia, elfogadnád?...

Jani_a_NAGY kérdése:

Eutanázia, elfogadnád? tiltanád?

Figyelt kérdés

legtöbb országban illegális:

"Azt akarja, hogy megváltozzanak az eutanáziával kapcsolatos törvények"

Azaz

elkísérjük Kharon ladikjáig?

avagy

belelökjük a Styxbe?!



febr. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
20%
Akkor ennyierővel bármilyen életkorban ezt elmondhatja magáról bárki, 10-es.
febr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
81%
És itt megint visszakanyarodunk ahhoz, hogy ki az és mi alapján szabja meg, hogy én hogy viselem el a terhet, amit cipelnem kell? Lehet sokkal rosszabbul viseli valaki akár a tehetetlen öregséget, akár bármi mást, mint az, aki visszafordíthatatlanul beteg.
febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
72%

Jobb lenne ha engedelyeznek, ahelyett hogy a hirekben azt halljuk megolte a halalos beteg ferjet/feleseget majd magaval is vegzett...vagy egyutt lettek ongyilkosak.

Jelenleg is barki donthet ugy, hogy eldobja a sajat eletet. Az eutanaziaval legalabb meltosagteljesebben tavozhatna.

febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
45%

Meg vegyük azt is figyelembe, hogy ha valaki el akarja magát tenni láb alól, már most is megteheti.



Ezzel a hivatalos opcióval csak annyiban más a dolog, hogy kiszámíthatóbb, és nem okoz esetleges traumát annak, aki megtalálja utánna.

febr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
67%
Simán engedélyezni kellene, de még az öngyilkosságot is illene már elfogadni. Mi a bánatos lófszért ne dönthetne az ember a saját életéről? Úgyis mindenki meghal egyszer!
febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
59%
Jó lenne ha lenne
febr. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén én nem értem, miért nem ölheti meg magát bárki. Ne értsetek félre, én félek a haláltól, és örökké akarok élni, de abban nem dönthet senki, hogy megszületik, ha valaki nem akar élni, miért nem halhat meg emberségesen?
febr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 Seila ***** válasza:
66%
Olcsóbb lenne az államnak is ha nem kellene olyan betegeket eltartania, akiket már úgy sem lehet meggyógyítani.
febr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 Hova gondolsz ***** válasza:
76%

Azt gondolom, hogy amennyiben egy macskának kijár az altatás, ha olyan betegsége van, amiben szenvednie kellene, akkor egy ember miért ne kaphatná meg a méltóságteljesebb halált.

Nem a levegőbe beszélek, krónikus progresszív szklerózisom van, (lassú, ám folyamatos romlás) plusz társult hozzá még pár betegség, ha önellátásra már teljesen képtelen lennék, nem szeretnék senki terhére lenni. És nyilván vannak más sorstársaim is, akik hasonlóképpen gondolkodnak, szóval összefoglalva én engedélyezném, amíg még ép elemével nyilatkozni tud erről az adott illető.

febr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
0%

Embernek engedném, állatnak tiltanám.

Miért?

Ember el tudja mondani, hogy szenved, egy állat nem.

És egy állatot simán lehet akár a végletekig is gyógyszerekkel jól kezelni.

"szenved az állat"


Ilyet ha mond egy laikus, azt mondom oké, de amikor egy állatorvosi egyetemet végzett liba mond egy rendelőben, fel tudnám rúgni a háztetőre.

Ok, ami állaton már nagyon látni, hogy baja van, és tényleg szenved, ott érthető.


De macskámmal voltam egy vénkisasszonynál, közölte, hogy állatkínzó vagyok, meg altassam el a macskám.

"szerinte" "van valami" a ultrahang alapján a képeken...ez volt a diagnózis.


Kapott gyógyszereket máshonnan, most meg le nem tudom vakarni a függöny tetejéről, a kertiputri tetejéről, padlásról, kint rohangál a kertben.


Egy 95 éves bácsika nem fog a függöny tetejére felmászni, és mégse akarják elaltatni...

febr. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!