Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire elvárt magatartá...

Miért ennyire elvárt magatartás az, hogy el kell fogadni a világot jónak?

Figyelt kérdés

Teljesen mindennapi dolgokban is megjelenik ez, ha valakinek tartósan rossz a kedve, akkor depressziós, amit kezelni kell, mert nem normális állapot.


Ha valaki nem talál boldogságot, de még élvezetet sem az anyagi, megfogható dolgokban, akkor befelé fordult, meg kell javítani, és mindig az egyént kell, mert a többség ma is nagyobb házat és új autót akar, tehát csak az lehet normális.


Közben szerintem teljesen normális reakció az is, ha valaki azt állítja, hogy ebben a világban nem igazán érdemes már élni sem. Ha kimegyek az utcára, semmi nem történik, nincsenek közös célok, de még közös érdekek sem, csak üres, lelketlen, csüggedt tömeg. Az emberek életének 90 százalékát elveszi a munka, de a legtöbb munkahelyen semmilyen igazi érték nem teremtődik, csak ellátja mindenki a teljesen felesleges feladatát (amit legtöbben ráadásul szívből gyűlölnek) azért, hogy idén is több legyen a profit, mint tavaly volt. Összesen ennyi a perspektíva.


Kiszállni nem lehet, ha valaki öngyilkos lesz, az örök trauma a családjának, alternatíva pedig nincs. Egy út van, amit vagy vállalok, és beállok a sorba, miközben tudom, hogy ilyen módon sosem leszek boldog, vagy nem vállalom, és még kívülálló is leszek. Miért annyira elképzelhetetlen az az alapállás, hogy nem jó hely ma a világ?



márc. 4. 15:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Jajj ez már megint az öngyilkos gyerek...
márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#10 Persze, nincs kimondva, de mégis így működnek a dolgok. Ha valaki a megszokott életvitelt kritizálja, az le van írva. Lusta, vagy beteg. Közben egyre jobban tönkreteszi az embereket a modern élet, Amerikában már minden harmadik fiatal mentális beteg, de amíg a többség termeli a GDP-t, addig senkit nem érdekel.


És mondom, nincs lehetőség arra, hogy valaki kilépjen. 20-25 év után bőven el lehetne dönteni, hogy az ember elfogadja-e ezt az életet, vagy nem. Ha nem a válasz, akkor a következő 4-5 évtized garantáltan elviselhetetlen lesz.

márc. 4. 22:45
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem el várt, viszont ha mindenki embergyülő az csak több rosszat okozna. Reménykedni lehet, elvárni nem kell.
márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

"csak egy ösztönlény vagy aki eszik, iszik, alszik, meg ha tud b@szik"


Más nem is nagyon várható el, ha ilyen önmagával meghasonlott világban él.

Egy kutyának jobb dolga van állítom.

márc. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#14 ezt fejtsd ki kérlek. Miért van olxan szar dolga az embereknek? Szerintem mind az állatokhoz, mind a korábban élt emberekhez képest fényévnyj távolság van az életminőség között.
márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Az életminőség "szárnyal", de az értékminőség zuhan.

Egy világot pedig nem az életminőség, hanem az értékminőség határozza meg elsősorban.

Szerintem.

márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy elég szubjektív dolgo hogy zuhan-e. Én is így gondolom amúgy, de pl aki most születik, most alakulnak ki az értékei annak nagy eséllyel a mostani éttékek természetesek lesznek, a régebbiek, amiket mi tartunk érteknek azok pedig elavultak. És ez mindig is így volt, mert amit mi tartunk értéknek azokat az őseink nem tartották annak.


Plusz minél régebbi egy értékrendszer annál jobban szembemegy a kényelmes világgal, amire meg az emberek törekednek.

márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%
márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18# Micsoda közhely... És nem is feltétlen igaz.
márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
Valóban jobb az élet színvonal. Abban sem vagyok biztos, hogy az értékrend annyira durván csökkenne. Ha belegondolsz, hogy elindultunk a szemet szemérttől, a világháborún át, a rabszolgaságon keresztül, a boszorkányégetéseken túl, az állatkínzás jogos büntetéséig. Sorolhatnám még. Most is vannak háborúk, bunkó és rosszindulatú meg savanyú emberek voltak és lesznek is, de elég sok mindent sikerült kiküszöbölni. Vannak hibák a rendszerben persze. De azt hogy drasztikusan romlott azt nem tudnám így kijelenteni a leírtak példák alapján. Meg persze az ember mindig azt hiszi az a legrosszabb (vagy legjobb) kor amiben ő él. Ezt gondolom az előttünk lévők is mind így gondolták. Felesleges ilyen fekete fehéren gondolkozni.
márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!