Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeritetek normális ez a...

Szeritetek normális ez a professzor?

Figyelt kérdés

Évtizedes tévhiteket cáfolt meg az egészség megőrzésével és a fogyókúrával kapcsolatban dr. Papp Lajos szívsebész, szívgyógyász hétfői, a Kamarai Szalonban tartott előadásán.



Dr. Papp Lajos a világ számos pontján tanított és tartott előadást, 1976-ban vett részt először szívműtéten, azóta sok ezer beteg szívét tartotta a kezében, sok ezer szívet operált, de egyetlenegy embert sem gyógyított meg.


„Ha jól operáltam, akkor a természet rendjének helyreállításában segítettem, ha rosszul, akkor öltem.”


Szerinte az orvoslás legfőbb törvénye: nem ártani! Nem az orvos gyógyítja meg a beteget, hanem az emberek saját magukat gyógyítják meg, a bennük lévő öngyógyító programjukkal.


A szívsebész a vállalkozóknak tartott előadáson kiemelte: a legnagyobb vállalkozás életben maradni! Ehhez adott is néhány jó tanácsot.


„Vigyázzunk az egészségünkre, mert az egészséget nem lehet megvenni sem gyógyszerekkel, sem étrend-kiegészítő termékekkel. Az egészségért meg kell dolgozni. Minden ember testből, szellemből és lélekből van, ha ebből valamelyik nem működik, akkor az egészség felborul.”


Egy nemzetközi felmérés szerint a népbetegségek kialakulásának az első számú rizikótényezője a családi, a munkahelyi és a társadalmi stressz. „Ha nem akarunk stresszesek lenni, ne nézzünk politikai műsorokat, krimit, futballmérkőzést” – tanácsolta a professzor.


Beszélt a koleszterinről, a magas-vérnyomásról és az elhízásról is. A professzor szerint a normál koleszterinérték 3,9 és 7,8 között van. Azoknak, akik sztatint tartalmazó koleszterincsökkentő gyógyszereket szednek, a gyógyulás helyett a mellékhatásokkal kell számolniuk, májkárosodásra, valamint vázizom- és szívizom-elfajulásra. Kutatások ugyanis kimutatták, hogy azoknál, akik ilyen gyógyszert szedtek, az érben lévő meszesedés fokozódott, és 50 százalékkal megnőtt az akut szívbajok megjelenése is. A koleszterint diétával és mozgással lehet csökkenteni. Egyébként nincs jó és rossz koleszterin, csak koleszterin van.„Aki tiszta energiát kíván bevinni a szervezetébe, az egyen szalonnát, tojást és csokoládét” – mondta a hallgatóság nagy meglepetésére az előadó.


A magas vérnyomásról szólva Papp Lajos kijelentette: a magas vérnyomás nem betegség, hanem tünet. A stressz miatt van. Azért, mert nem hagyunk időt a szívünknek pihenni. Ez a probléma, mint sok minden más is, szeretettel legyőzhető. Ha szeretünk, akkor nincs stressz, nincs betegség.


A stresszen kívül a népbetegségek másik oka az elhízás. Az elhízás oka pedig, hogy többet fogyasztunk, mint amennyit elhasználunk. Azt tanultuk, hogy úgy reggelizzünk, mint egy király, úgy ebédeljünk, mint egy polgár és a vacsoránkat osszuk meg egy koldussal, valamint, hogy naponta többször keveset együnk. A professzor szerint nem szabad reggelizni, egy nagyon szerény ebédet költsünk el, majd este bőségesen vacsorázzunk. Sejtjeinknek ugyanis legalább 16 órára van szüksége ahhoz, hogy kiürítsék a „szemetet”. A szervezet először a szénhidrátot, a cukrot, majd a fehérjét égeti el, ezt követően a zsírt.


márc. 16. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy szívsebésztől, aki konkrétan azzal foglalkozik, hogy fizikailag, mesterségesen belepiszkálva az emberi testbe hoz ott helyre dolgokat, elég nagy marhaság olyasmit állítani, hogy nem ő gyógyít hanem magától öngyógyul a beteg...
márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne normális?

Az elhízás és a stressz káros hatását nem lehet eléggé hangsúlyozni.

márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem normális. Gondolom hogy nem a tejcsokira gondolt, hanem a fekete csokira, de amúfy a szalonna meg a tojás igenis egészséges és olcsó dolgok, csak az élelmiszerlobbinak nem éri meg ha te 400 forintból teleeszed magad. Én rengeteg tojást és szalonnat eszem, és kiváló állapotban vagyok, pláne a kortársaimhoz képest, de mondhatom hogy 10-20 évvel fiatalabbakhoz képest is strapabíróbb vagyok. Csokoládét mondjuk szinte egyáltalan nem eszem, de a tojás meg a szalonna nálam alap.
márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne normális? Mert elmondja az igazat? A stresszt már egész kicsi kortól kapjuk, de ha van egy tényleg szerető közeg ahol biztonságban, szeretve és megértve érzed magad, bárhol vagy, az érzést viszed magaddal. Ha már otthon is hatalmi harcok, békétlenség van, egész életedben az az útravalód. A szalonnát meg a tojást már rég rehabilitálták, az érrendszert meg valóban táplálkozással tudod rendbetenni, az ilyen-olyan érműtétek valóban csak vízvezetékszerelés. Itt kicserélnek egy darabot, máshol majd elpattan. Újabb szerelés a következő bajig.
márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg hogy a Statinok károsak..nem normális ez az ember! És a Magasvérnyomás nem stressztol van én nem stresszelek mégis magas a vérnyomásom.. és 180 cm 75 kg vagyok
márc. 16. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

8-ra:

Jó, akkor te ne őhozzá menj, ha orvoshoz fordulnál.

Ki miben hisz, abban üdvözül. :-)

márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Google barátod tájékoztat szívesen a mellékhatásokról. Szorongással amúgy hogy állsz?
márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
dr Papp már jó pár éve elveszetette a kapcsolatot a realitással sok tekintetben, nem érdemes komolyan venni
márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
8, de nem a kérdésben szereplő állításokkal kapcsolatban.
márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
#9: Természetesen köztudott, hogy ha valaki csak félbolond, akkor a másik felét fenntartás nélkül el lehet fogadni
márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!