Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az internet előtt is jellemző...

Az internet előtt is jellemző volt a szorongás, depresszió az emberek nagy részére?

Figyelt kérdés
márc. 22. 10:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Igen, csak másfajta dolgok miatt szorongtunk. Nem kellett hozzá háború még spanyolnátha, mint ahogy itt írják. Ugyanolyan stressz ment a hétköznapi dolgok miatt. Családi viszályok, féltékenység, szomszédokkal "balhé", a termény, a megélhetés, stb... Csak manapság van ez úgy beállítva, hogy régen mindenki valamiféle zen állapotban élte a nyugodt kis idilli életét... Hát nem.
márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Kíváncsi vagyok, hány évesek pontozzák le a válaszokat. 🤡
márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%

Ennyire nem.

Az okostelók mindent megváltoztattak.

Azelőtt is hülyék voltunk, de nem kellett tartanunk attól hogy valaki felveszi, kiposztolja.

Most egy fotóval tönkre lehet tenni egy emberi életet.

Fúj okostelók.

#Mentsük meg a nappalit.#

márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Igen, de azóta ez súlyosbodott.
márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%
Igen, csak nem ismertük fel és tabu volt róla beszélni.
márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, rengeteg depressziós, szorongásos ember volt. Ha már csak meg nézzed a magyar költőket akik a 20. század elején volt, vagy akár egyéb híresebb embereket akkoriban, rengeteg depressziós ember volt.
márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
OFF, de van egy olyan érzésem, hogy olyan emberek válaszolgatnak itt, akik a mai tiktok, insta, bullying témákkal nagyon is tisztában vannak és hatalmas problémának érzik (mert az is), csak épp semmiféle összehasonlítási alapjuk nincs a régi időkkel, mivel akkor vagy még nem is éltek, vagy legfeljebb a gondtalan gyermekéveiket taposták. Nem tudták, mi volt a munkahelyeken, a pénzügyekről annyi tudomásuk volt, hogy a családjuknak van vagy nincs (hogy miért nincs, vagy milyen küzdelmek, játszmák folynak azért az élet ilyen-olyan színterein, hogy legyen, stb) nem láttak bele.
márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

Én azt látom hogy a férfiak vannak elnyomva a nők által rettenetes mértékben. sokan szoronganak hogy nem tudnak ismerkedni, szörnyű azt olvasni ezen az oldalon is pl hogy 30- 40 éves férfiak raknak ki kérdéseket hogy tudnának ismerkedni mert még sosem volt senkijük.

Én meg tudom őket érteni, egyikünknek sem könnyű de ami a társkereső oldalakon és közösségi oldalakon megy az a képmutatás, lenézés, magamutogatás főleg a nőknél és sokan lemennek a férfiak közül papucsba a sok bókkal meg hízelgéssel.... ettől én rosszul vagyok. Én azért szorongok sokat mert nem tudok ismerkedni. Egyszerűen az önbecsülésem ezek a közösségi oldalak teljesen tönkretették. Nincs az ember iránt semmi tisztelet, nincs értelmes párbeszéd, csak elutasítás és lenézés. Ez a mai trend, rosszabb mindennél.

márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%

Azért az internet, rátesz egy jókora lapáttal a depresszióra.

A számitástechnika elött a depresszió, még csak gyerekcipőben járt.

Ha holnaptól megszűnne az internet, párhétre vagy többre, elég sokan öngyilkosok lennének.

márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!