Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége hanyagolja...

Az emberek többsége hanyagolja a barátait, ha párkapcsolata lesz?

Figyelt kérdés
Velem is történt ilyen, hogy gimis osztálytársammal, akivel tényleg nagyon jóban voltunk és egyetemen is egy társaságba jártunk, miután barátnője lett, egyszerűen eltűnt az életemből. Pedig előtte hallgattam sokáig a lelkizéseit, tényleg szorosnak éreztem a kapcsolatot és utána teljesen megszűntek számára a barátok. Az elején azt hittem én csináltam valamit rosszul vagy velem van a baj, de utólag ahogy érettebb lettem, egyre többen azt mesélték, hogy ugyanígy jártak. Más is mesélte, amikor szingli volt, akkor kellettek a haverok, utána viszontlátásra. Persze az is tény, hogy valószínűleg csökken a szabadidő, amit erre szán az ember, de azért lehet néha még találkozni. Szerintem kell a más emberekkel való kapcsolat, akkor is, ha családos valaki.

márc. 24. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10-es, hasznos a válaszod, mert a témába vág. És semmiféle trollkodó vagy beszólogató szándék nincs bennem, ám azt szeretném megkérdezni, hogy ez a mentalitás nem üt vissza? Nem fordulhat elő, hogy a túl sok csak kettesben töltött és a társasági életből kihagyott idő pont visszájára sül el? HOgy egy idő úgy érzed, hogy a párod miatt hanyagolódtak el a többi kapcsolatok?
márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10es vagyok. Nem érzem úgy. Tulajdonképpen minden barátnőmnek megvan a maga kis dolga, más baráti köre, családja. És ez teljesen normális. Mindenki elfoglalt. Ha van valami akkor írunk egymàsnak. Egyszerűen megszoktuk.
márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Azok a barátok akik nem kopnak le egyből mikor kapcsolatuk lesz majd lekopnak akkor amikor jön a gyerek.

Én inkább erre mondanám azt, hogy jellemzőbb. Gyerek mellet pláne nincs idő sörözni kajálni programokat szervezni.

márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
"Ha a gádzsi lelép, a barát veled marad." (Dopeman)
márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 MolotovPunk ***** válasza:
100%
A legtöbb emberre jellemző ez. Pedig az igaz barát, azután is a barátod marad, ha elhagy a nőd, vagy pasid.
márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nálam nem
márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Senior Séf ***** válasza:
100%

Atavisztikus törvényszerűség, hogy fiatal felnőtt korban a fajfenntartás kerül első helyre. Aztán 40 felé, amikor az utódok már nem kívánnának akkora odafigyelést,

újra felfénylenek a régi barátságok, illetve újak is szövődnek-

márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem a paromtól függetlenül véget az az élet amit éltem egyetem után. Részben mert introvertaltként eleve nem volt sok baràtnőm, ők meg más városba is költöztek, sokról kiderült hogy én naiv voltam és csak egyetemi haverságok voltak. Tudjátok ezt nevezik érdekkapcsolatnak. Aztán persze rajöttem ezekből miket rontottam el, miért nem voltam szimpatikus azoknak az embereknek. El is kezdtem teràpiába járni, hogy rakjuk ezt egy picit helyre. Lett párom, az ő baràtait làtom havonta egyszer. Sajátokat is kb. Ennyiszer, nem úgy, mint régen, azaz hetente. Nincs úgy annyira közös téma meg hobbi sem már, háromnak nagyon jól alakult az élete, közülük ketten házasok, egy már el van jegyezve. A negyedik, az egyeteni legjobb barátnőm, meg kimondva is, ellenség-barátnak tart. Azt mondta sok ponton toxikus volt ez a barátság. Rivakizáltunk is, meg olyanban kértem segítséget, ami őt is kínozta, így vegül én szakítottam meg a barátságot mert úgy éreztem szánalmas voltam. Azóta megint beszélünk egymással mert sok mindenben hasonlítunk még. Élete legnagyobb problémáját azóta se oldotta meg, ezért jobbára sokkal fiatalabb nők a barátai, akik nem állítják pellengérre ezzel, mint ahogy én tettem, cserébe másban tud nekik segíteni. Még mindig toxikusnak tartom a hozzáállását picit , hogy anyáskodni akar, de a maga baját meg hanyagolja. Szóval részemről ebből a kapcsolatból egy picit kiábrándultam.
márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!