Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lesz így valaha barátnő...

Hogyan lesz így valaha barátnőm hosszútávra introvertáltként?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy nekem alapvetően nem azzal van a bajom, hogy nem szeretek ismerkedni. Sok barátom van szerencsére, és az embereket is szeretem, illetve az ismerkedéssel/csajozással se volt sose problémám. A probléma az, hogy ezek ellenére nagyon erősen introvertált vagyok, és nagyon sok egyedüllétre van szükségem, hogy fel tudjak töltődni. Egész nap és egész héten emberek között vagyok, és ez iszonyatosan lemerít. Az előző kapcsolatomban sokszor csináltam, hogy 1-2 órár fentmaradtam miután a párom elaludt, hogy kicsit egyedül legyek.

Vagy ami még rosszabb, és amit semelyik barátnőm se tűrt el, az pedig az, hogy nekem szükségem van minden héten 1 nap teljes egyedüllétre. Úgy hogy egyedül ébredek és fekszem és napközben is egyedül vagyok. Ilyenkor töltődök, és jó, hogy nem ér semmilyen inger, tudok magammal is foglalkozni kicsit, és nyugi van. Nagyon rossz, hogy erre van szükségem, de nem tudok mit csinálni, rosszul érzem magam egy idő után, ha nem tudok egyedül lenni.


Az előző párom emiatt szakított velem. Ő teljesen extrovertált volt, és szenvedett, ha csak pár órára is egyedül akartam hagyni, 1 nap szóba sem jöhetett, ezért szétmentünk. Vele együtt is laktam amúgy, tehát alapvetően mindig együtt voltunk. De akárkinek elmondom ezt, hogy nekem kapcsolaton belül is ennyi egyedüllétre van igényen, csak furán néznek rám, hogy mi az hogy én a párom nélkül akarok lenni. De én szeretem őt attól ugyan úgy. És más lány is megjegyezte, hogy errők szó sem lehet a jövőben.


Nem tudom mit tegyek. Sose lesz így komoly kapcsolatom. Más aki jobban introvertált, hogyan oldja ezt meg?


28/F



márc. 31. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. Annyi csak, hogy olyan párt kell találnod, akinek hasonlóak az igényei vagy legalábbis tolerálja. Szerintem eddig csak simán nem volt szerencséd az eddigiekkel.


Nekünk mindkettőnknek van igénye az egyedüllétre, teljesen jól megvagyunk.

Az is segíthet, ha jól kommunikálod ezt az igényedet. Fontos, hogy a partner megértse, hogy ez az igényed nem miatta van, nem belőle van eleged, hanem neked erre simán csak szükséged van.


> Sose lesz így komoly kapcsolatom.

Ne keseredj el, korántsem ilyen drámai a helyzet :)

márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen kapcsolatot tudnék elképzelni, nekem az lenne az ideális, ha közel laknánk egymáshoz és emiatt bármikor tudnánk együtt lenni, akár spontán is találkozni, mondjuk ilyen 1-2 kerület távolság maximum, és bármikor tölthetnénk egymás nélkül 1-1 napot. A közelség miatt nem kellene erőltetni meg siettetni az összeköltözést, persze arra is sor kerülhet, amikor úgy állunk, hogy belefér egy nagy lakás vagy ház ahol lehetne külön elvonulós hobbiszobám. :D De nekem spec ilyen igényem együttélésnél már sosem volt, hogy ne szóljon hozzám a másik egész nap, a párom sosem zavart, ha egy ilyen punnyadós napon jött, hogy beszélgessünk, főzzünk valamit, ugorjunk le boltba vagy akármi. Sok évet lehúztunk egy nappali + hálós kislakásban, hogy együtt voltunk a nappaliban egész nap, csak mindenki elfoglalta magát a saját dolgával. De már nem laknék szívesen itt együtt mással, csak a fent felvázolt módon, hogy van hova hazamennie, de attól még aludhat nálam napokat is. Ideális esetben neki is van saját lakása, és stabil kapcsolat esetén veszünk a kettőből egy nagyot közösen.
márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hasonlók nőkben is. Én is ilyen vagyok. Szeretek egyedül lenni. Szóval, ja, ne add fel, csak hasonló típusú csajt keress magad mellé.
márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Volt egy ismerős pár . Sose házasodtak össze, bár volt egy közös gyerekük is, akivel két egymás melletti lakásban éltek. A gyerkőc átjárkált, de ők továbbra is szertartásosan meghívták egymást, ha együtt akartak lenni.
márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legalább neked már volt kapcsolatod. Az is valami.
márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig munka nelkuli noid voltak? Tudod ,munka sport elveszi az ember idejet.


Ha egesz nsp egyedul akarsz lenni,jobb ha te mesz el a lakasbol mondjuk kirandulni,h ne a no csovezzen miattad.

márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is elég introvertált vagyok, azzal nincs is baj hogy szeretek egyedül lenni, megvan a lehetőségem is rá , még úgy is, hogy házasságban élek, de az 1 napos egyedüllét az már necces lenne. Sose várnám el a páromtól, hogy miattam lépjen le otthonrol egy egész napra csak mert én egyedül akarok lenni, ez azért nonszensz...
ápr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!