Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az osztrákok mit gondolnak...

Az osztrákok mit gondolnak vajon rólunk, magyarokról, hogy kezelnek minket?

Figyelt kérdés
A kérdést az ihlette, hogy beszéltem valakivel, ő is, én is kint dolgozunk. Ő is magyar. És ilyeneket mondott, hogy az osztrákok milyen jó munkaerőnek tartanak minket, minket becsülnek stb. És milyen más kultúra ugye a migránsok stb. stb. Én meg egyáltalán nem gondolom, hogy a honiak különbséget tesznek egyikünk vagy másikunk javára (pláne hogy tőlünk el lennének ájulva), mind olcsó munkaerő vagyunk, ebenguba. Ti hogy látjátok?
ápr. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az is fontos, mit gondolnak rólunk más nemzetek, de az még fontosabb mit gondol rólunk személy szerint Isten.

Te hogy látod, rólad mit gondol?

ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes általánosítani.

Sok helyen Ausztriában pont úgy kezelik, hogy a magyarok (meg a románok, a lengyelek, stb.) olcsó, kiapadhatatlan munkaerőforrások. Egyik elmegy, jön a helyére másik, ezért nem feltétlenül becsülik meg. Mások pedig az olcsó munkaerő ellenére értékelik azt is, aki szorgalmas, becsületes, és ezeknek az embereknek igyekszenek segíteni is.

Sajnos én személy szerint a megbecsülést kevesebbszer láttam a saját szememmel, mint az ellentétét, de az is igaz, hogy szorgalmas, jó dolgozót is ritkábban látok magyarok közül, szóval erre nem húznék fel statisztikát.

ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy becsülnek.
ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma már semmit sem gondolnak rólunk. Elkipcsákosodtunk rendesen...
ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyfüggő. Nálunk jönnek - mennek a magyarok a melóhelyen, de az a kevés osztrák, ha kihal, más nem is lesz, mert ennyiért ők nem dolgoznak.

Nem vettem észre, hogy konkrétan lenne megkülönböztetés, de ez nálunk van, máshol tudom, rosszabb a helyzet.

ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!